Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

Orjinal yazı sahibi: bigbrother
    Orjinal yazı sahibi: cold
    Orjinal yazı sahibi: Kontrol Ünitesi
    Öncelikle geçmiş olsun dilerim..Sorun çözümsüz değildir, can sıkmayın, umuyorum küçük bir mesele yüzündendir arızası..Arızanın kodu önemli..Size ''AFL arızası'' der araç bilgisayarı ama tech2 ye bağlanmalı...Eğer kısa hüzmeleriniz yanıyorsa,arıza motorlarla ilgili olabilir..AFL+ ile birlikte uzun far asistanı da var mesela..Bunun için de araçta aynanın arkasında kamera mevcuttur..Onda da arıza olabilir eğer uzunlar yanmıyorsa..AFL powermodül denen ve farın altına takılan beyin ile de ilgili olabilir..Bu farların özelliklerini pek çok kullanıcı (diğer marka sahiplerinin geneli)bilmezler..Yani aracı alırken bu opsiyon kimine gereksiz kimine de gereğinden fazla pahalı gelir..Benim için ise insignia ve AFL;simit ile çay ya da peynir; ekmek kadayıfı ile kaymak gibidir umarım sorununuz tez zamanda giderilir..
    Şu an uzunlar yanmıyor. Sadece kısalar yanıyor ve direksiyona göre hareket etmiyor. Servise gitmeden önce bişey yoktu. Far buğu yapmıştı içine hava sıktılar. Sonra bu hale geldi.
    Farlar buğu yapmaya başlayınca, içindeki elektronik beyin zamanla nemden ötürü yanıyormuş... Sanırım tutulan hava bunu hızlandırdı... Umarım sorununuzu çözersiniz...
    sanırım dediğiniz gibi oldu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bigbrother
      Öncelikle geçmiş olsun dilerim..Sorun çözümsüz değildir, can sıkmayın, umuyorum küçük bir mesele yüzündendir arızası..Arızanın kodu önemli..Size ''AFL arızası'' der araç bilgisayarı ama tech2 ye bağlanmalı...Eğer kısa hüzmeleriniz yanıyorsa,arıza motorlarla ilgili olabilir..AFL+ ile birlikte uzun far asistanı da var mesela..Bunun için de araçta aynanın arkasında kamera mevcuttur..Onda da arıza olabilir eğer uzunlar yanmıyorsa..AFL powermodül denen ve farın altına takılan beyin ile de ilgili olabilir..Bu farların özelliklerini pek çok kullanıcı (diğer marka sahiplerinin geneli)bilmezler..Yani aracı alırken bu opsiyon kimine gereksiz kimine de gereğinden fazla pahalı gelir..Benim için ise insignia ve AFL;simit ile çay ya da peynir; ekmek kadayıfı ile kaymak gibidir umarım sorununuz tez zamanda giderilir..
      Şu an uzunlar yanmıyor. Sadece kısalar yanıyor ve direksiyona göre hareket etmiyor. Servise gitmeden önce bişey yoktu. Far buğu yapmıştı içine hava sıktılar. Sonra bu hale geldi.
      Farlar buğu yapmaya başlayınca, içindeki elektronik beyin zamanla nemden ötürü yanıyormuş... Sanırım tutulan hava bunu hızlandırdı... Umarım sorununuzu çözersiniz...
      sanırım dediğiniz gibi oldu.
      Elektronik beyinden kasıt balast ise kısalar da yanmaz idi. Bi-xenon farda tek bir ampul ve uzun kısa hüzmeyi ayarlayan, mercekte perde var. Bizim farda ise perde yerine değişik açılarda işlenmiş döner bir silindir sistem var. Perde gibi elektrik verildiğinde aç kapa yapmıyor. Yol şartlarına göre sensörlerden gelen veriler işlenip, silindir ve mercekler hareket ettirilerek çeşitli aydınlatma/menzil ayarlaması yapılıyor.

Sizdeki sorun farın sağa sola dönmemesi ile uzun hüzmeye geçmemesi. Sağ sol olayı merceği hareket ettiren motor ile uzun hüzme ise merceğin içindeki silindiri hareket ettiren motor ile alakalı.
      Kontağı açtığınızda mercekler sağ sol yukarı aşağı hareket ederek kendini resetliyor. Ayrıca merceğin içindeki silindir de ayarlanıyor, bunu bir duvarda ışığın kesilme çizgisi değişiminden anlayabilirsiniz. Sizin farlar bu ilk hareketleri yapıyor mu?

Yorum

Ilk yanmasında sadece yukarı aşağı hareket yapıyor. Sonra sabitleniyor. Sağa sola hareket etmiyor uzunlar yanmıyor.

Yorum

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4060361/detay/

Yorum

Bana sol lazım ayrıca güvenemiyorum forumdan birinin yönlendirmesi de lazım.

Yorum

Direksiyon açı sensöründen gelen veri ile iletişimsizlik mi var acaba alala ?Yukarı aşağı çalışıyor ama Sağa-sola dönmüyorsa eğer, siyah AFL kontrol ünitesine giden kablolarda sıkıntı olabilir ya da xenon balastında değil de 2. bir beyin oluyor farlara takılan,Sadece köşe lambası ve kısa hüzmenin hareketi ile ilgili.....Onun da uzun farları koordine ettiğini düşünmüyorum..Bana kalırsa direksiyondan farlara giden veri soketlerinde problem olabilir..Çünkü şu anda standart xenon farlı araç gibi çalışıyor...Yani farlar sadece yukarı-aşağı kendisini ayarlıyor.. huh
              İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

çıkma alıp deneyeceğim olmazsa servis yolu göründü

Yorum

Direksiyon açı sensöründen gelen veri ile iletişimsizlik mi var acaba alala ?Yukarı aşağı çalışıyor ama Sağa-sola dönmüyorsa eğer, siyah AFL kontrol ünitesine giden kablolarda sıkıntı olabilir ya da xenon balastında değil de 2. bir beyin oluyor farlara takılan,Sadece köşe lambası ve kısa hüzmenin hareketi ile ilgili.....Onun da uzun farları koordine ettiğini düşünmüyorum..Bana kalırsa direksiyondan farlara giden veri soketlerinde problem olabilir..Çünkü şu anda standart xenon farlı araç gibi çalışıyor...Yani farlar sadece yukarı-aşağı kendisini ayarlıyor.. huh
                  cevap için teşekkür ederim

Yorum

http://www.balkanopelparca.com/?urun...ifF-Xenon.html

Yorum

Fiyat uygun ama bütçeyi zorluyor. Zaman ayırıp aradığınız için teşekkür ederim.

Yorum

Diyarbakır'da büyük bir çıkmacı var geçen gün insignia'nın 19 inç jantlarını gördüm çok şaşırdım, fırsat bulursam bakarım oraya

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adamsapple
                          Diyarbakır'da büyük bir çıkmacı var geçen gün insignia'nın 19 inç jantlarını gördüm çok şaşırdım, fırsat bulursam bakarım oraya
                          teşekkür ederim bekliyorum

Yorum

Fiyat uygun ama bütçeyi zorluyor. Zaman ayırıp aradığınız için teşekkür ederim.
                            fiyat normal... zaten olması gereken fiyat o...
                            1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

sorun lensin motorunda bence... çünkü far buğu yaptıktan sonra problem oluşmuş... problem farın içinde...
                              1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

bugün baktım sağ far normal kendini resetliyor ama solda tık yok motor tamir olmaz mı acaba?

Yorum

İşleniyor...
                                X