Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fren diski Problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Fren diski Problemi

bu ses rampa yukarı çıkarken,turbonun sesi olabılır, bendede dık rampa cıktıgımda turbodan cok garıp sesler cıktıgını kulagımla duydum, cok kafana takılırsa servıse goturup teste cıkabılırsın servıs danısmanıyla....

Yorum

aynı sorun bendede var aracın dısklerı 10000 kmde garantıden degıstı ve 3000 km sonra tekrar cızıldı servıse gıttım tornaya verıceklerını soyledıler kabul etmedım bastan sonra torna edelım cızık sorun olursa degıstırırz dedıler saldılar aradan daha 2000-3000 km gectı ve tekrar cızıldıler servısle mesafem 130 km edırne -corlu ınan oto arası dedım torna yaptınız tekrar cızıldıler gelın dedıler fotolarını cekelım ızmıre yollayalım cektıler bende dıskler degısıcek sandım ama hıc ılgılenmedıler salladılar almanyaya maıl attım fotolarla beraber su an ama daha ne arayan var nede soran

Yorum

valla bende çok dert ediyorum bu olayı bugün en ufak bir frende ciyak ciyak ses geliyor servise götüreceğim ama korkuyorum değişim falan yapacaklar yine aynı sorunla karşılaşacağım diye o kadar baktım çizik falan da yok

Yorum

Disk problemi bende de var arka diskler çizik şuan araç 27bin km de 30 bin bakımı için Ataköy opele gitmeyi düşünüyorum bakalım sonuç ne olcak sizlerin bu konuda istanbul'da tafsiye edebileceğiniz bir servis varmı kolaylık sağlamaları bakımından dknow
          İnsignia 1.6 Turbo Edition Elegance paket + Gri (Hakim)+Navi +17"jant 34 YC 4700
          Audi A3 1,6 Attraction (Siyah)

Yorum

disk problemini o kadar dert etmein ciddi bir sorun değil,yeni takılan balataların üzerinde GM logosu olmasına dikkat edin
            Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Arka fren disklerinde çok derin çizikler meydana geldi. Servise gittim diskleri tornalayacaklarını ve fren balatalarını değiştireceklerini söylediler. Kabul etmedim. Çünkü diskler çok incelecekti. Servis dahil 2 yere daha gösterdim kesinlikle değişmesi gerektiğini söylüyorlar. Fakat bölge müdürlüğü onayı olmadan değiştiremiyorlarmış. Bölge müdürlüğü tekrar arandı fakat disk değişimi için onay verilmedi. Müşteri hizmetleri perşembe günü beni aradı. kendilerine kesinlikle disk değişimi istediğimi söyledim. Benden disklerin resmini istediler, gönderdim. geri dönüş gerçekleştirmediler. Daha önce disk değişimi gerçekleştirmiş arkadaşlar nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz...
              İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
                Arka fren disklerinde çok derin çizikler meydana geldi. Servise gittim diskleri tornalayacaklarını ve fren balatalarını değiştireceklerini söylediler. Kabul etmedim. Çünkü diskler çok incelecekti. Servis dahil 2 yere daha gösterdim kesinlikle değişmesi gerektiğini söylüyorlar. Fakat bölge müdürlüğü onayı olmadan değiştiremiyorlarmış. Bölge müdürlüğü tekrar arandı fakat disk değişimi için onay verilmedi. Müşteri hizmetleri perşembe günü beni aradı. kendilerine kesinlikle disk değişimi istediğimi söyledim. Benden disklerin resmini istediler, gönderdim. geri dönüş gerçekleştirmediler. Daha önce disk değişimi gerçekleştirmiş arkadaşlar nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz...
                2009 modellerde ilk talimat sorunlu disklerin garanti kapsamında balatalar ile beraber değişmesi yönünde idi araclarını o zamanlar alanlar bekletmeden çizikler daha büyümeden gidip değiştirdiler şimdi yeni talimat disklerin tornadan gecirilip çiziklere neden olan balataların değişimi yönünde tabi burdada yine opeli müşteri memnuniyetini öenmsememesi devreye giriyor misal benim arakadaşım beni arayıp emre artık disk değişimi kalktı gel çiziklerin derinleşmeden tornaya sokalım disk çok incelmesin balatalarıda garantiden değiştirelim demesiyle bende çok önceden uygulama yaptırdım ama disklerde ki çiziklerin iyice derinleşmesini bekleseydim eğer aynı durum başıma gelecekti kesinlikle hakkınızı aramakta diretin o diskler belli bir derinlikten sonra tornaya girerse şayet hiç bir iş görmez ne fren performansı kalır ne güvenlik Can taşıyor kardeşim bu araba frenine güvenemediğin bir arabaya nasıl bineceksiniz ki...

Yorum

Selamlar, Bursa'da ikamet ediyorsunuz heralde.. Hangi bayide hizmet görüyorsunuz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Odak Burak
                    Selamlar, Bursa'da ikamet ediyorsunuz heralde.. Hangi bayide hizmet görüyorsunuz?
                    Selam Burak Bursada değil istanbulda arkdaş sana bir gelsin bir bak bakalım yardımcı olabilirsin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Artık Bursa'da ikamet ediyorum. Neskar'a götürdüm aracı... Kesinlikle tornalama yaptırmayacağım. Gerekirse cebimde verir o diskleri yine de değiştiririm. Kendi elemanları disklerin değişmezse olmayacğını söylerken, bölge müdürünün keyfi ile ne kendi hayatımı ne de ailemin hayatını riske atmam... Değiştirmezlerse sigorta şirketime de bir yazı göndereceğim. Yapacağım hasarlardan opel sorumludur diye...
                      İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Aradan uzun zaman geçmiş ancak geçenlerde babam farketti arka diskin çok çizik olduğunu araç 2009 garanti kapsamında değil şimdi en sağlıklı yol nedir diskleri ve balatalrı değiştirmek mi ( değiştirirswm nerede ne model Disk ve Balata taktırmalıyım) geçenlerde servise soktuğumda Sanırım bakmadılar benimde aklıma gelmedi doğrusu seste yapmıyor ve fren tutmasında ve mesafesinde bir sorun yok

Yorum

Üzerindeki balatalar bitinceye kadar kullanın
                          yeni balata takmadan eğer payı var ise diski tornaya sokturun ve kullanın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                            Üzerindeki balatalar bitinceye kadar kullanın
                            yeni balata takmadan eğer payı var ise diski tornaya sokturun ve kullanın
                            teşekkürler abi sanırım bende dediğin gibi yapacam suan frenlemede sıkıntı yok bitince disklerle beraber değiştiririm içime sinsin

Yorum

İşleniyor...
                            X