Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fren diski Problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Fren diski Problemi

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum bu siteye.İnsignia araclarda fren disk problemi var fakat opel Türkiye bunu kabullenmiyor. bendebir araştırma yapıyorum .yaptıgım bu arastırmaya göre bu aracların %30 unda aynı problem var.eger sizlerdede aynı problem varsa bana ulasın.0533 261 59 47

Ynt: Fren diski Problemi

Hoş Geldinizi
    Tanışma bölümünde de konu açıp kendinizi tanıtırmısınız ?
    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Hoşgeldiniz, önce aşağıdaki linkten kendinizi tanıtırsanız seviniriz.
      http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0

Insignia'nız var mı yok mu belirtmemişsiniz. bu araştırmanız araç sahibi olduğunuz için mi yoksa gelir amaçlı mı yapıyorsunuz?
      InsigniaTEAM

Yorum

evet insigniam var alalı henüz 4 ay oldu.fren disk problemi yüzünden defalarca servise gittim.ve bir sonuc alamadım.dedigim gibi opel türkiye araclardaki bu problemi kabul etmiyor.ve bende bu yüzden arastırma yapıyorum.bu aracların cogunda aynı problem var..bu konu icin Almanya dan bile arandım.konu okadar ciddi yani..

Yorum

arabanız kaç km'de? 10.000 km altındayken disk değiştiren birsürü kişi olmuştu o yüzden sordum.
          farklı servislere gittiniz mi?
          InsigniaTEAM

Yorum

Evet bende geçen hafta serviste gösterdim.aracım henüz 5000 civarında 15.000 olsun hallederiz dediler.
            Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

ilk once arka sol diskimin cizildigini farkettim araba 3000 deyken.servise götürdüm ısrarla taşlatmamalarını söylememe ragmen beni bekleme salonuna gönderip diski taşlatmaya yollamıslar.3 saat beklemenin sonunda rastgele servise indim ve gördümki diski tornaya göndermisler.diski taktırmak istemiyorum diye ısrar ettim ama beni dinlemediler.TEST YAPILMADAN aracı bana teslim ettiler.. yolda farkettimki frene basınca arac sesli gürleme yapıyordu.ses taslama yapılan diskten geliyordu.servisi arayıp müdürle görüştüm beni yol üstündeki en yakın servise gönderdiler.servisteki arkadaslar diskin balans yaptıgını soylediler.ertesi gün tekrar gittim servise ve garantiden diskleri degistirmeye karar verdiler.taslarken birini tasladılar ama degisirken ikisini birden degistiler.aracımı eslim aldım ama 2 gün sonra diskler tekrarcizilmişti.ben de baska araclara bakmaya karar verdim.bu sirketten 3 tane insignia cosmo almıstık.sonra gördümki sadec birinin diskinde problem yok birinin arka sol diski benimkinden daha beterdi.ama servisler ısrarla degistirmemekte kararlı.

Yorum

Selamlar;

Bu aracın en belirgin mekanik problemi disk çizilmesidir .

Değişim prosedürüde şu şekilde yürüyor.

Diskler ilk seferinde Tornada düzeltilip birde özel bir yağ ile fren sisteminin yağlanması ve balatalarda tahribat var ise balata değişimi

Tekrarlarsa Disk ve Balata değişimi şeklinde oluyor.

Bu disk değişimini ilk yaşayanlardan birisi olarak süreçleri ezberledim

Bunun dışında kronik bir sorunu yok denebilir iç mekandaki plastik aksamdan dolayı çıtırtı çıkması hariç

Araçlarımız verdiğimiz para karşılığında alınabilecek en güzel araç diyebiliriz.

Servise kızıp aracınızdan soğmayın.

Keyifli Sohbetler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

sadece disk değişikliği çözüm değilki, balatayla birlikte değiştirmeleri lazımdı, disk çizilmesinin sebebi TRW balatalar.
                  forumda biryerlerde eski ve yeni balataların fotosu vardı.
                  InsigniaTEAM

Yorum

eski balata;

yeni balata;

InsigniaTEAM

Yorum

benim aracımda balatada değişmişti modifikasyonlu balatada takıldı ama fark etmedi oda çizdi hem taşlanınca takıldı hemde disk değişincede.ben şimdi yolda bir insignia görünce bakıyorum diski çizikse hemen pilakasını yazıyorum almanyaya göndereceğim.

Yorum

bu disk çizilmesi bu kadar büyük bir problem mi peki Bizim araçta daha yok henüz yeni olduğundan dolayı.Bakıyorum falan ama çizik falan yok.O kadar sert frenleme yapmama rağmen.Yani disk çizik olsa ilerde ne gibi sorunlar baş gösterir.Bugün yolda yürüyordum.Işıklarda x6 durdu o bile fren yaparken o ses geldi yani normal bişey gibi frenleme esnasında o ses.Çoğu araçlarda var. Kafam karıştı şimdi bu bir sorun mu değil mi diye
                        Beyaz Renk 1.6T Cosmo+Dvd 800

Yorum

Diskin çizilmesi frenleme mesafesiyle ilgili bir sorun çıkartmıyor ama sorun 2-3 bin km de disk çizilmez sorun bu garanti kapsamındayken değişimi oluyor.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

arkadaşlar disk çizilmesi demek diskin çizilen yerin daha çabuk bitmesine sebep oluyor ben freni çok kullanan biri deilim birde müşteri memnuniyeti delinen birşey var ben dahil olmak üzre altı arkadaş aldık bu araçtan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mindfreak
                              bu disk çizilmesi bu kadar büyük bir problem mi peki Bizim araçta daha yok henüz yeni olduğundan dolayı.Bakıyorum falan ama çizik falan yok.O kadar sert frenleme yapmama rağmen.Yani disk çizik olsa ilerde ne gibi sorunlar baş gösterir.Bugün yolda yürüyordum.Işıklarda x6 durdu o bile fren yaparken o ses geldi yani normal bişey gibi frenleme esnasında o ses.Çoğu araçlarda var. Kafam karıştı şimdi bu bir sorun mu değil mi diye
                              ben de öten bir FX35 de duydum baya da çok çıkıyordu ses
                              Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

İşleniyor...
                              X