Duyuru

Collapse
No announcement yet.

USB Hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• USB Hakkında

İyi günler arkadaşlar aracımı dün aldım. 2015 model cosmo+stil paket 1.6T. Dün bir konu açtım tanışma konusu orayamı yazayım yeni konumu başlatayım kararsız kaldım yeni konuda genelde Multimedya üzerine oldugundan sorularım buraya açmaya karar verdim yanlış yer ise konuyu taşırlarsa sevinirim.

Aracımda tahminimce R700 modelli multimedya var ve bir kaç sorum olucak bu ve bunun dısında yardımcı olursanız sevinirim.

1-Aracımda Blutooth ile sıkıntısız muzik dinliyorum. Ama dun kablo ile hem android hem ios telefon denedim ikisinide tanıyor şarj ediyor ama Spotify dan muzik açmaya çalısınca ses gelmiyor çalmıyor yani bunun çözümü nedir ?

2- Aracımdaki cihazda car play var mıdır ? yada serviste güncelleme ile olur mu ? Android auto çok önemli değil car play daha kullanışlı.

3- Aracın kilit ayarlarını bir türlü anlamadım. Şimdi normal kumanda ile olan kısımları anladım . Kilit tusuna biraz uzun basınca aynalar da kapanıyor açmaya basınca açılıyor. Ama anahtarsız kısımda bu mümkün değil mi anahtarsız tek basma ile aynalar açma kapama olmuyor mu ? anahtarsız yada anahtarlı. Ve bu bagaj olayını anlayamadım dun açtım ama kaparken sanki kapanmıyor gibi oldu falan zar zor kapadım.

4-Geri vitese takınca sadece sağ ayna yere doğru eğiliyor bunu her iki aynada uyglama mumkun mu ? Bu arbada iner binerken surucu koltugu hareketi bir zararı olur mu uzun kullanıslarda çok güzel özellik.

5-Son olarak şuan opellerde kampanya var 600 TL gibi genel bakım ücreti alıyor İzmir Egem servisi aracım 39.800 km de servis bakımlı ama yeni aldıgımdan çok güvenemiyorum servis kağıdında 45.000 civarında bir dahaki bakım yazmışlar erken götürsem yararı veya zararı ne olur ?

Çok soru oldu biliyorum kusura bakmayın aracım yeni oldugunda tanımaya çalısıyorum sağdan soldan çok bilgi toplayamadım.

Merhabalar, Kısaca bildiklerimi cevaplamaya çalışayım.

1- Aracınızda projeksiyon yazıyorsa r700 ekranında carplay vardır. carplay varsa bütün müzikleri kablolu olarak oynatabilir albüm resimlerini bilgilerini görebilirsiniz. navigasyon kullanabilirsiniz. projeksiyon var ve kabloyla bağlamanıza rağmen apple carplay logosu menüde çıkmıyorsa, kablonuzun data aktarım özelliği yoktur, kaliteli bir kablo ile deneyin. iphone 5 ve üzerinde carplay var sanırım. carplay menüsünden aracı gördüğüne emin olun. 2015 son çeyrekte üretilen modelse android auto da vardır. ama tr de pek işe yaramıyor. carplay iyidir. birde spotify da ses yansıtma yeri seçme özelliği vardı. araçta carplay logosu belirince telefondan spotifya girin oradan bir müzik açın deneyin. neden telefondan diyorum çünkü spotify carplayde bir bug var ve onarılmadı 1 yıldır. carplay menüsünden açınca oturum açılamadı hatası veriyor.

2- tüm bunlara rağmen olmuyorsa servis en garanti yol.

3- kapıların otomatik kitlenmesi ayarlarda mevcut. aracı stop edip kapıları açıp anahtarla dışarı çıktıktan sonra kapılar kitleniyor. ama aynaların otomatik kapanması yok. anahtarla kapatacaksınız. bunun için modülde görmedim satılan. ama illaki yapılan yerler vardır. otomatik camların kapanmasını sağlayan obd modülü var ben kullanıyorum. aracım otomatik kapı kitlemesini açtım, camlar ve sunroof açık olsa bile araçtan inince, sunroof dahil tüm camları kapatıyor.

4- geri vitese takınca sadece sağ ayna eğiliyor, önceki yıllarda solda eğiliyor muş. ama 2015 te sadece sağ.

5- servise erken gitmekte zarar olmaz ben genelde dizel araç sahibi olduğum için 3 bin km erken gidiyorum. her ne kadar kampanya densede balataydı diskiydi motor ve klima temizliğiydi 1500 e yakın masraf çıkabiliyor buna hazırlık olun.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
      Merhabalar, Kısaca bildiklerimi cevaplamaya çalışayım.

1- Aracınızda projeksiyon yazıyorsa r700 ekranında carplay vardır. carplay varsa bütün müzikleri kablolu olarak oynatabilir albüm resimlerini bilgilerini görebilirsiniz. navigasyon kullanabilirsiniz. projeksiyon var ve kabloyla bağlamanıza rağmen apple carplay logosu menüde çıkmıyorsa, kablonuzun data aktarım özelliği yoktur, kaliteli bir kablo ile deneyin. iphone 5 ve üzerinde carplay var sanırım. carplay menüsünden aracı gördüğüne emin olun. 2015 son çeyrekte üretilen modelse android auto da vardır. ama tr de pek işe yaramıyor. carplay iyidir. birde spotify da ses yansıtma yeri seçme özelliği vardı. araçta carplay logosu belirince telefondan spotifya girin oradan bir müzik açın deneyin. neden telefondan diyorum çünkü spotify carplayde bir bug var ve onarılmadı 1 yıldır. carplay menüsünden açınca oturum açılamadı hatası veriyor.

2- tüm bunlara rağmen olmuyorsa servis en garanti yol.

3- kapıların otomatik kitlenmesi ayarlarda mevcut. aracı stop edip kapıları açıp anahtarla dışarı çıktıktan sonra kapılar kitleniyor. ama aynaların otomatik kapanması yok. anahtarla kapatacaksınız. bunun için modülde görmedim satılan. ama illaki yapılan yerler vardır. otomatik camların kapanmasını sağlayan obd modülü var ben kullanıyorum. aracım otomatik kapı kitlemesini açtım, camlar ve sunroof açık olsa bile araçtan inince, sunroof dahil tüm camları kapatıyor.

4- geri vitese takınca sadece sağ ayna eğiliyor, önceki yıllarda solda eğiliyor muş. ama 2015 te sadece sağ.

5- servise erken gitmekte zarar olmaz ben genelde dizel araç sahibi olduğum için 3 bin km erken gidiyorum. her ne kadar kampanya densede balataydı diskiydi motor ve klima temizliğiydi 1500 e yakın masraf çıkabiliyor buna hazırlık olun.

r700 değil mi anlamadım projeksiyon özelliği yok çünkü. ne model olarak geçiyor bilmiyorum.

Servis olayı dediklerinizi istemesem illa yapıyorlar mı çünkü biliyorum bende kesin bişeyler çıkaracaklar ama soruyorlardır heralde diye tahmin ediyorum.

Yorum

projeksiyon diye bir menü yoksa aracınızda Carplay modülü yok demektir ve sonradan montaj olabilen birşey değil. aftermarket ürünleriyle interface modülü gibi bir çözüm olabilir ama 2 bin liraya yakın fiyatlarla değer mi orası size kalmış.

diğer ihtimalde aracınızın multimedyası r700 olduğuna eminmisiniz, ya da araç modeli 2015 mi gerçekten. gerekirse resmini çekip gönderin. ekranın ve menünün.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Aracim yeni makyajli kasa 2015 diye biliyorum ruhsatta falan hep 2015 yaziyor ekranda bu sekilde resimler gorunuyordur umarim
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 2 photos.

Yorum

Home tuşuna basınca (Ev işareti) çıkan ekranda aşağıdaki gibi bir seçenecek olacak.

PROJEKSİYON

Yorum

Projeksiyon yok işte hocam. Çok tuhaf. Güncelleme ile gelir mi acaba servise gittiğimde sorsam ? Aracın şasine baktırdıgımda 2015 model ki zaten ön panjur siyah mesela buda sanırım makyajlılarda böyleymiş.

Yorum

dizellerde ön panjur siyah ama sizinki benzinli değil mi?

Yorum

Evet benzinli hocam. Araç makyajlı ise neden car play yok onuda anlamadım yada güncelleme ile falan mı gelecek acaba ?

Yorum

ben benzinli olmasına rağmen önü neden siyah panjur asıl onu anlamadım. sanırım sonradan sahibi taktırmış. her makyajlıda carplay yok. 2013-2014 modellerde makyajlı ama carplay yok. 2015 2. üretim bandında ki araçlardan itibaren var sanırım.

Yorum

Hocam peki üretim tam tarihini nasıl öğrenebilirim ? Birde araç satılan sitede (reklama girer diye belirtmedim) 2015 lerin çoğu ön panjur siyah ama benim araç gibi projeksiyon özelliği yok.

Yorum

hocam edition elegance larda 1,6t lerde sanki çoğunluk siyah panjurlu.

dikkat ederseniz aşağıdaki linkte cosmo yazanlar krom panjur, editionlar siyah. bu yüzden dedim ama sanırım ilk üretimler bu şekilde.

https://www.sahibinden.com/opel-insi...15&a5_max=2015

sürücü ekranı hayalet ekran mı ? onu sorayım. ikinci çeyrekten sonrasında carplay var sanırım.

Yorum

Aynen hocam hayalet ekran cosmo arac afl far anahtarsiz giris cikis hersey var sunroof ve geri gorus kamerasi haric. Simdi lastiklerin uretimine baktim bi yerde okumustum lastikler 1-2 ay oncesi olup takilsa uretim yili cikar ortaya deniyor ne kadar dogru bilmiyorum ama benimki temmuz agustosa denk geliyor 2015 in .

Birde bu usb olayini cozemedim hocam telefonu taniyor sarj ediyor ama muzik calmiyor hatta sarkilari goruyor ama hala gelisme yok iki kablo iki telefon denedim sinir oldum kablodan daha cok ses alabilirim diye istiyorum

Yorum

Aracınız hayırlı olsun.Sanırım İzmir'desiniz.
                            Burdan üye listesine adınızı yazdırabilirsiniz. insigniateam izmir whatsap grubumuz var

Yorum

Link eklemeyi unutmuşum

https://www.insigniateam.com/forum/g...u-üye-listesi

Yorum

İşleniyor...
                              X