Duyuru

Collapse
No announcement yet.

CarPlay ile Tüm Uygulamaları Araç Ekranında Açabilmek ( Jailbreak Gerekir!)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• CarPlay ile Tüm Uygulamaları Araç Ekranında Açabilmek ( Jailbreak Gerekir!)

Evet resmen 2 yıldır sabırla beklediğim olay sonunda gerçekleşti, acele edip sırf youtube a girmek tv izlemek dilediğim navigasyonu kullanmak için 1500 küsür rakamlara android interface almadan sabırla elbet olacaktır çıkacaktır dediğim iphone telefonlar için ilk deneme sürümü Jailbreak araçları çıkmaya başladı. Herkes ios 11 kullanırken ben sabırla 10.3.1 de kaldım ve an itibraiyle hayalime kavuştum.
    Öncelikle burada telefonlarınızı nasıl jailbreak yapacağınızı anlatmayacağım. mantığını anlatacağım. Sonuçta şuan sunulan araçlar deneme araçları ve telefonunuzun yazılımını bozabilir, bilen biri bilinçli bir kullanıcı eşliğinde yapılabilir. Ne zamanki guvenilir bir araç çıkar ( yakın da çıkacağına eminim) o zaman dileyene anlatmaya çalışırız.

Dediğim gibi şuan güncel ios sürümü 11.2.2. Henüz bu sürümlere jailbreak çıkmadı desek yeridir. Ama yakındır. deneme atışları yapıldı ama tweakler çalışmıyor henüz. Lütfen bu işi bilmeyen kişiler heveslenip hemen denemesinler veri kaybı yaşanması büyük ihtimal. Ben yine tam sürüm olmayan denemeye sunulmuş bir jailbreak aracı ile işlemimi yaptım. Jailbreak yapmak bilene kolay bilmeyene eziyet ve zulümdür. Ama işlem başarılı olduktan sonra androidden daha üstün ve özgür bir cihaza kavuşma hissi insanı çok mutlu ediyor

İşte bu noktada ben de bu deneme Jailbreak işlemlerinden şanslı bir şekilde sonuca ulaşanlardanım
    2 yıldır sabırla beklediğim NGXplay Tweak i ile hemen sonuca ulaştım. Bu tweak şu işse yarıyor; Telefon Carplay ile araca bağlandığında araç ekranında hangi yüklü uygulamanızı göstermek istiyorsanız onu ekrana veriyor ve dokunmatiğini araç ekranınızdan dilediğiniz gibi kullanıyorsunuz. NGXplay Tweakinden bir kaç ekran görüntüsü;
    1. Resim telefonumun carplay menüsünden alınmadır. Gördüğünüz gibi tweak menüsünden seçtiğim uygulamalar görünüyor artık. Normalde carplayde böyle bir menü yok. Apple tarafından engelli. Ama artık o engel yok

Bunlarda Uygulama Görüntüsü. Applications sekmesinden dilediğiniz uygulamayı seçip artık carplay ekranında görünmesini sağlayabiliyoruz.

Şimdilik ikinci bir telefonum olmadığı için kendi aracımdan ekran resimleri çekemedim ama bir arkadaş ile resim çekip zamanla gelişmeler de olursa buradan aktarmaya devam edeceğim.
    Sabah işe gelirken youtube u test ettim harika görüntü ve ses. Full ekran.
    Bende iptv aboneliği var. Harika bir görüntü ve yayın.
    Google haritaları test ettim muhteşem.
    Yani artık carplayde sadece Apple haritalara mahkum değilim.

Örnek bir video verecek olursak;

Jailbreak guvenilirliği ile ilgili birşey söylemeyeceğim. Yıllarca kullananlar zaten biliyordur neyi nasıl yapması gerektiğini. Hiç kullanamayan kişilerinde aklını çelmeyeceğim.
    Benim açımdan 10 numara 5 yıldız bir durum oldu sabrettiğime değdi. Bu küçük jb bana açılması uzun süren donan android interface derdinden ve 1500 tl den kurtardı.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Eline sağlık abi, arabanın belkide eksik denilebilecek tek ihtiyacını giderdin belkide güle güle kullan
    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
      Eline sağlık abi, arabanın belkide eksik denilebilecek tek ihtiyacını giderdin belkide güle güle kullan
      Aynen güzel kardeşim valla benim için kesinlikle öyle oldu açıkçası artık o koca ekran daha keyifli eğlence paketi gibi bir hal aldı.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

elinize sağlık, güle güle kullanın.
        insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
        honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Güzel Paylaşım

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Güzel görünüyor tebrikler

Opel Insignia COSMO 34FG350 2.0 CDTI 160hp AS

Yorum

güzel olmuş elinize sağlık, ben atıl duran ipad 2 de carplay çalıştırabilirmiyim diye denemiştim jailbreak (ios 9 da) ile buldugum yazılım carplay yazılımıda pek hoşuma gitmemişti fakat şu ngx varsa onuda yükleyip bir inceliyim..
              Benim gibi android dünyası için böyle birşey bekleyenler çok bekleriz gibi Carplay çalışma mantığıyla Android Auto yazılımı çok farklı, android auto bize uygulamaları bile doğrudan göstermiyor kendi uygulaması içinden o uygulamanın bir "parçasını" kullanıyor, Carplay de ise sanırım normal halinde bile direk uygulamanın orjinal hali olarak çalışıyor, bu yüzden Android açık kaynak daha çabuk gelmesi gerekirken şuana kadar bir yöntem yok

Yorum

Açıkçası jailbreak i gereksiz görürdüm ancak şimdi iş çok farklı bir boyuta geçti.Keşke konudan önceden haberim olsaydı daha bugün 11.2.2 ye güncelledim.Sırf bu olay için jailbreak yapacağım.Elinize sağlık,çok başarılı olmuş.
                http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                2.0 CDTI
                Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aykutt View Post
                  güzel olmuş elinize sağlık, ben atıl duran ipad 2 de carplay çalıştırabilirmiyim diye denemiştim jailbreak (ios 9 da) ile buldugum yazılım carplay yazılımıda pek hoşuma gitmemişti fakat şu ngx varsa onuda yükleyip bir inceliyim..
                  Benim gibi android dünyası için böyle birşey bekleyenler çok bekleriz gibi Carplay çalışma mantığıyla Android Auto yazılımı çok farklı, android auto bize uygulamaları bile doğrudan göstermiyor kendi uygulaması içinden o uygulamanın bir "parçasını" kullanıyor, Carplay de ise sanırım normal halinde bile direk uygulamanın orjinal hali olarak çalışıyor, bu yüzden Android açık kaynak daha çabuk gelmesi gerekirken şuana kadar bir yöntem yok
                  aslında android de bu işler daha kolay sadece araştırmak gerek. apple da ios cihazlarda bu işleri yapmak daha imkansız. yani işin garip tarafı usb kabloyla görüntü aktarımı gerçekten teknik anlamda çok ilgimi çekip şaşırttı beni. Yani demekki carplay ve android auto destekleyen araçlardaki teknik alt yapı işletim sisteminden parçalar barındırıyor. yani direk mirror yapma olayı yok. ha mirror da yapılabiliyor ama dokunmatik çalışmazdı o zaman. fakat bu işlemlerde aracın dokunmatiğide çalışıyor, bu da şu anlama geliyor carplay ve android auto destekleyen araçların modüllerinde bu işletim sistemleriyle paralel çalışan bir yazılım var. yani direk ekrana yansıtma gibi bir durum yok uygulamayı, compile edip kendi performansınca bize sunuyor. ama apple bunu kendiyle kısıtlamış, jailbreak gibi kırılmış cihazlarda ise bu engeli aşıp bize özgürlük veren tweakler var. mutlaka android auto içinde vardır. kafamı ona yorsaydım çok şey çıkartırdım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia View Post
                    Açıkçası jailbreak i gereksiz görürdüm ancak şimdi iş çok farklı bir boyuta geçti.Keşke konudan önceden haberim olsaydı daha bugün 11.2.2 ye güncelledim.Sırf bu olay için jailbreak yapacağım.Elinize sağlık,çok başarılı olmuş.
                    merhaba, açıkçası jailbreaki gereksiz gören biri daha önce hiç jailbreak kullanmamıştır diyicem affına sığınarak yani jailbreak=özgürlük. ha ben 2 yıldır jb siz kullanıyordum ama sabırla bekledim ve şuan beta versiyonlar exploitler gelmeye başladı ama hala final sürüm gelmedi, ve eğer daha önce jb yapmadıysanız önermem şu haliyle denemenizi. zaten 11 e henüz bu tweakleri yükleyebileceğimiz bir jb tool da çıkmadı. Ama çıkar çıkmaz bende 11 e geçiş yapıp öyle jb yapacağım. ben eski bir jailbreak kullanıcısı olduğum için acele edip yazılımımı güncellemedim 2 yıl bekledim. Şimdi alt yapısı ve dosya sistemi komple değişen ios 11 için çok uğraşıyorlar ama ellerinden kaçacağını sanmıyorum. elbet apple bir açık bırakmıştır. buradan jailbreak çıkar çıkmaz duyururum size.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

merhaba, açıkçası jailbreaki gereksiz gören biri daha önce hiç jailbreak kullanmamıştır diyicem affına sığınarak yani jailbreak=özgürlük. ha ben 2 yıldır jb siz kullanıyordum ama sabırla bekledim ve şuan beta versiyonlar exploitler gelmeye başladı ama hala final sürüm gelmedi, ve eğer daha önce jb yapmadıysanız önermem şu haliyle denemenizi. zaten 11 e henüz bu tweakleri yükleyebileceğimiz bir jb tool da çıkmadı. Ama çıkar çıkmaz bende 11 e geçiş yapıp öyle jb yapacağım. ben eski bir jailbreak kullanıcısı olduğum için acele edip yazılımımı güncellemedim 2 yıl bekledim. Şimdi alt yapısı ve dosya sistemi komple değişen ios 11 için çok uğraşıyorlar ama ellerinden kaçacağını sanmıyorum. elbet apple bir açık bırakmıştır. buradan jailbreak çıkar çıkmaz duyururum size.
                      Peki abi.
                      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                      2.0 CDTI
                      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia View Post

Peki abi.
                        estağfurullah

Yorum

İş yazılım olunca olmayacak birşey yok sanırım. Yakın zamanda WinCe tabanlı multimedia ekranları için Android Auto olayını keşfetmiştim bende. Fakat telefonun android sürümünün 5 veya 6'dan eski olması gerekiyor. Şuan kullandığım cihaz için uygun bir sürüm gelirse konusunu paylaşacağım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                            Evet resmen 2 yıldır sabırla beklediğim olay sonunda gerçekleşti, acele edip sırf youtube a girmek tv izlemek dilediğim navigasyonu kullanmak için 1500 küsür rakamlara android interface almadan sabırla elbet olacaktır çıkacaktır dediğim iphone telefonlar için ilk deneme sürümü Jailbreak araçları çıkmaya başladı. Herkes ios 11 kullanırken ben sabırla 10.3.1 de kaldım ve an itibraiyle hayalime kavuştum.
                            Öncelikle burada telefonlarınızı nasıl jailbreak yapacağınızı anlatmayacağım. mantığını anlatacağım. Sonuçta şuan sunulan araçlar deneme araçları ve telefonunuzun yazılımını bozabilir, bilen biri bilinçli bir kullanıcı eşliğinde yapılabilir. Ne zamanki guvenilir bir araç çıkar ( yakın da çıkacağına eminim) o zaman dileyene anlatmaya çalışırız.

Dediğim gibi şuan güncel ios sürümü 11.2.2. Henüz bu sürümlere jailbreak çıkmadı desek yeridir. Ama yakındır. deneme atışları yapıldı ama tweakler çalışmıyor henüz. Lütfen bu işi bilmeyen kişiler heveslenip hemen denemesinler veri kaybı yaşanması büyük ihtimal. Ben yine tam sürüm olmayan denemeye sunulmuş bir jailbreak aracı ile işlemimi yaptım. Jailbreak yapmak bilene kolay bilmeyene eziyet ve zulümdür. Ama işlem başarılı olduktan sonra androidden daha üstün ve özgür bir cihaza kavuşma hissi insanı çok mutlu ediyor

İşte bu noktada ben de bu deneme Jailbreak işlemlerinden şanslı bir şekilde sonuca ulaşanlardanım
                            2 yıldır sabırla beklediğim NGXplay Tweak i ile hemen sonuca ulaştım. Bu tweak şu işse yarıyor; Telefon Carplay ile araca bağlandığında araç ekranında hangi yüklü uygulamanızı göstermek istiyorsanız onu ekrana veriyor ve dokunmatiğini araç ekranınızdan dilediğiniz gibi kullanıyorsunuz. NGXplay Tweakinden bir kaç ekran görüntüsü;
                            1. Resim telefonumun carplay menüsünden alınmadır. Gördüğünüz gibi tweak menüsünden seçtiğim uygulamalar görünüyor artık. Normalde carplayde böyle bir menü yok. Apple tarafından engelli. Ama artık o engel yok

Bunlarda Uygulama Görüntüsü. Applications sekmesinden dilediğiniz uygulamayı seçip artık carplay ekranında görünmesini sağlayabiliyoruz.

Şimdilik ikinci bir telefonum olmadığı için kendi aracımdan ekran resimleri çekemedim ama bir arkadaş ile resim çekip zamanla gelişmeler de olursa buradan aktarmaya devam edeceğim.
                            Sabah işe gelirken youtube u test ettim harika görüntü ve ses. Full ekran.
                            Bende iptv aboneliği var. Harika bir görüntü ve yayın.
                            Google haritaları test ettim muhteşem.
                            Yani artık carplayde sadece Apple haritalara mahkum değilim.

Örnek bir video verecek olursak;

Jailbreak guvenilirliği ile ilgili birşey söylemeyeceğim. Yıllarca kullananlar zaten biliyordur neyi nasıl yapması gerektiğini. Hiç kullanamayan kişilerinde aklını çelmeyeceğim.
                            Benim açımdan 10 numara 5 yıldız bir durum oldu sabrettiğime değdi. Bu küçük jb bana açılması uzun süren donan android interface derdinden ve 1500 tl den kurtardı.
                            Şu işin nasıl yapılacağını gösteren bir kılavuz veya video vs var mıdır . Android auto yüklemeye para istiyorlar . Hanımın iphone 6 sını alıp uygulamak isterim .

Yorum

eşinizin telefonunun yazılım sürümü ios 11 ve 12.2 arasında olmalı. son güncellemeler olmamalı. exploitler bu yazılım serisi için mevcut şuanlık. Jailbreakin nasıl yapılacağı videosu elbet vardır lakin, bunu yapmadan önce bolca yazı okuyup forum gezmek gerekir ki telefonu çökertmeyin. iyice anlayıp neyi nasıl yükleyeceğinizi Cydia mantığını kavradıktan sonra Unc0ver denen hacker ın yazılımı ile JB işlemi yapabilirsiniz. aslında çok kolay ama ince detayları var. ssh uzak erişim portunun defaulttan özel sadece sizin bileceğiniz bir kullanıcı adı ve şifre ile değiştirilmesi en muhim iştir. sonrası kolaylıkla yapılır el alışınca, ama aksi takdirde telefonunuz yabancılar tarafından uzak erişime açık şekilde kalır. Jailbreaktr gibi siteleri forumları bol bol okuyun sonra kafanıza takılan birşey olursa buradan ya da oradan sorun yardım etmeye çalışırız.

Yorum

İşleniyor...
                              X