Duyuru

Collapse
No announcement yet.

CarPlay - Android Auto Ana Konusu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Falcoon
    replied
    Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
    Bilgilendireyim.Bugün İzmir'deki servislerin AndroidAuto'dan bi haber olmasından dolayı Manisa'daki Çözel Opel yetkili servisine randevu alarak gittim.Yaklaşık 2 saat kadar süren işlem sonucu yükleme yapıldı.Sorunsuz çalışıyor.Fakat tek sorun mp3 lerimin yüklü olduğu usb bellek ile telefon aynı anda (çoklayıcı dahil) çalışmıyor.Ya telefonu yada usb belleği takacağım.AndroidAuto'da klasörler şeklinde müziği seçip kullanabileceğim bir apk programı bulmam lazım.Kullanan varsa yardımı iyi olur.
    Acaba sadece AndroidAuto güncellemesi için ne kadar ücret aldılar?

Leave a comment:

• yakar_35
    replied
    Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Sizin arabada 2 usb mi var yoksa usb çoklayıcı mı?
    Tek usb var.Çoklayıcı taktım olmadı.

Leave a comment:

• hakkan
    replied
    Bilgilendireyim.Bugün İzmir'deki servislerin AndroidAuto'dan bi haber olmasından dolayı Manisa'daki Çözel Opel yetkili servisine randevu alarak gittim.Yaklaşık 2 saat kadar süren işlem sonucu yükleme yapıldı.Sorunsuz çalışıyor.Fakat tek sorun mp3 lerimin yüklü olduğu usb bellek ile telefon aynı anda (çoklayıcı dahil) çalışmıyor.Ya telefonu yada usb belleği takacağım.AndroidAuto'da klasörler şeklinde müziği seçip kullanabileceğim bir apk programı bulmam lazım.Kullanan varsa yardımı iyi olur.
    Aynı sorunu halen yaşıyoruz bir çözüm bulabilen olmadı maalesef.

Böylesine bir araçta sadece tek USB var, bu durum da bu tür konular çok ciddi kısıtlıyor. Çift USB olsa böyle bir sorun olmazdı muhtemelen.

Leave a comment:

• cagri
    replied
    Sizin arabada 2 usb mi var yoksa usb çoklayıcı mı?

Leave a comment:

• yakar_35
    replied

Leave a comment:

• yakar_35
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Falcoon View Post

Tamamen Opel Turkiye kaynaklı trajik bir durum. Adamların satış elemanları AndroidAuto ve CarPlay mevcut diyerek satış yapacaklar. Benim durumum örneğinde olduğu gibi sadece CarPlay yüklü olarak gelecek. Sonra aynı bayinin servisi AndroidAuto yüklemesi için 70 ve 650 TL arası ne denk gelirse para alacaklar. Neymiş efendim bayilerin fiyat politikasına karışamazlarmış. O zaman korsan yazılım yüklemelerine engel ol ki standart olsun tüm bayiler. Satarken bilmediği özelliği var demesine karış. Aslında amaç müşteri memnuniyeti ise yazılımı Almanyadan al bayilerine dağıt bunları isteyene yükle de. Olayı bitir. Ama bunlar markayı bitirme derdinde.
    Kesinlikle katılıyorum.Yükleme normalde 30 euro ama servisler ne tutturabilirlerse onu müşteriye geçirme derdinde.Opel Türkiye malesef bu konuda markayı karalama kampanyası yapıyor gibi.Kimi servis eğitimini aldık fakat yükleme yapmıyoruz diyor.Kimi servis yükleriz diyor,kimiside önce kod alalım başka bir gün gelirsiniz yükleriz diyor.Tamamiyle servisler bu konuda yetersiz.Malesef İzmir'de yükleme yapacak servis yok.Hepsi korkarak yaklaşıyor araca.

Leave a comment:

• Falcoon
    replied
    İşin ilginç tarafı,Opel Türkiye ile görüşüyorum.AndroidAuto destek vermediği için servislerde yok diyor.Ben yetkili serviste nasıl yükleniyor diye sorduğumda "o servisin yaptığı birşey.müşteri sorumluluk alıp uygulatıyor" diyor. o zaman sizin servisler yazılım geliştirmeye başlamış,ar-ge gibi çalışıyor maşallah deyincede "şöyleydi böyleydi" diyerek yön değiştiriyorlar.Bir servis nasıl olur ana merkezden habersiz kaçak yazılım (bu anlama geliyor) yükleyebilir ki? Yani servislerinden adamların haberi yok.Servisler bağımsız özel servis mantığı ile çalışıyor demekki.Opel Türkiye'yi müşterileri memnun etmemek için gösterdikleri başarıdan dolayı ayakta alkışlıyorum.
    Tamamen Opel Turkiye kaynaklı trajik bir durum. Adamların satış elemanları AndroidAuto ve CarPlay mevcut diyerek satış yapacaklar. Benim durumum örneğinde olduğu gibi sadece CarPlay yüklü olarak gelecek. Sonra aynı bayinin servisi AndroidAuto yüklemesi için 70 ve 650 TL arası ne denk gelirse para alacaklar. Neymiş efendim bayilerin fiyat politikasına karışamazlarmış. O zaman korsan yazılım yüklemelerine engel ol ki standart olsun tüm bayiler. Satarken bilmediği özelliği var demesine karış. Aslında amaç müşteri memnuniyeti ise yazılımı Almanyadan al bayilerine dağıt bunları isteyene yükle de. Olayı bitir. Ama bunlar markayı bitirme derdinde.

Leave a comment:

• levent vardar
    replied
    https://youtu.be/M2LOz6eDy70
    Arkadaslar bunu deneyen oldu mu ?

Leave a comment:

• yakar_35
    replied
    Aynen öyle . Kod alma 30 euro. Şansıma dün surtaş opelde yükleticektim fakat yükleme yapacak eleman cuma günü işten atılmış . Buda benim şansım.

Leave a comment:

• cagri
    replied
    Geçmiş mesajlarda yazıldı mı bilmiyorum ama aslında bunu Android Auto olarak söyleyince şaşırıyorlar, bence IntelliLink'e güncelleme yaptırmak istiyorum yada yeni güncellemeyi yükletmek istiyorum deyince şaşırmazlar. Diğer şehirleri bilemem ama istanbul'da servisteki USB flashdisk'de son güncelleme yüklü, arabaya takınca IntelliLink ekranda güncelleme var diye uyarı veriyor, o şekilde yükleniyor. Yani aslında bu sıradan bir güncelleme ama içerisinde Android Auto mevcut.

Alınan para ise; yükleme yapıldıktan sonra aktivasyon için Opel AG'den yazılım yada kod, yama vs. birşey alınıyor, o işlem Opel tarafından servise, servis de kullanıcıya faturalandırıyor.

Leave a comment:

• yakar_35
    replied
    İşin ilginç tarafı,Opel Türkiye ile görüşüyorum.AndroidAuto destek vermediği için servislerde yok diyor.Ben yetkili serviste nasıl yükleniyor diye sorduğumda "o servisin yaptığı birşey.müşteri sorumluluk alıp uygulatıyor" diyor. o zaman sizin servisler yazılım geliştirmeye başlamış,ar-ge gibi çalışıyor maşallah deyincede "şöyleydi böyleydi" diyerek yön değiştiriyorlar.Bir servis nasıl olur ana merkezden habersiz kaçak yazılım (bu anlama geliyor) yükleyebilir ki? Yani servislerinden adamların haberi yok.Servisler bağımsız özel servis mantığı ile çalışıyor demekki.Opel Türkiye'yi müşterileri memnun etmemek için gösterdikleri başarıdan dolayı ayakta alkışlıyorum.

Leave a comment:

• drdilmen
    replied
    Ben de geçen yıl Opalde yükletmiştim 200 TL idi. Ankarada bile çoğu yer 600 TL istiyor bildiğim kadarı ile. Bu Ople tr ile alakalı bir yazılım onlar da yurt dışından getirtiyorlar. Servise gelmeme ihtimali yok gibi sanırım. İzmirdeki servis kedisi haberi yok sanki.

Leave a comment:

• hakkan
    replied
    Evet bugün Ankara Opal yetkili servis ile görüştüm,AndroidAuto'yu 300tl'ye yüklediklerini söylediler.EEE onlar yüklüyorsa İzmir'in en büyük ve en iyi servisi kabul edilen Arkas Opel'de yüklüyordur dedim ve ŞOK!!! Bana aynen dedikleri "Biz öyle birşey yüklemiyoruz". Aradığımda sora sora elektrikçisine kadar ulaştım ve sonuç bu. Arkadaş diğerleri yüklerken siz niye yüklemiyorsunuz diye anlattım durumu,öyle bir yazılım yokmuş.Ne yani,diğer servisler yazılımı kendilerimi üretiyor? Şaka gibi. Ankara ve İstanbul yetkili servisleri yüklerken İzmir'dekiler UFO görmüş masum köylü gibi tepki veriyorlar. İzmir başka bi ülkenin parçasımı acaba? Ah Opel ahh! Araçlar güzel ama servisler facia. Birbirlerinden ve yeniliklerden haberleri yok.
    Ben de 300 TL'ye yüklettim. Ama aslında TL diye birşey yok, yüklemenin maliyeti 48 € gibi birşey kurdan hesaplayınca (+îşçilik ile) zaten 300 TL gibi bir rakama geliyor. İstanbul'da da benzeri durum var bazı servisler uzaylı görmüş gibi yorum yaparken bir kısmı da AYNI İŞLEM için 650 TL gibi rakamlar talep ediyorlar.

Opel gerçekten bu servisleri toplayıp bilgilendirse, kronik sorunları ve çözüm önerilerini anlatsa, bir müşteri aradığında servis elemanları sorunu hemen anlasalar, genel bir standart getirse ne güzel olur. Çok zor değil ama tabii tüm bunları yapmak için çalışmak gerekir değil mi !..

Leave a comment:

• yakar_35
    replied
    Evet bugün Ankara Opal yetkili servis ile görüştüm,AndroidAuto'yu 300tl'ye yüklediklerini söylediler.EEE onlar yüklüyorsa İzmir'in en büyük ve en iyi servisi kabul edilen Arkas Opel'de yüklüyordur dedim ve ŞOK!!! Bana aynen dedikleri "Biz öyle birşey yüklemiyoruz". Aradığımda sora sora elektrikçisine kadar ulaştım ve sonuç bu. Arkadaş diğerleri yüklerken siz niye yüklemiyorsunuz diye anlattım durumu,öyle bir yazılım yokmuş.Ne yani,diğer servisler yazılımı kendilerimi üretiyor? Şaka gibi. Ankara ve İstanbul yetkili servisleri yüklerken İzmir'dekiler UFO görmüş masum köylü gibi tepki veriyorlar. İzmir başka bi ülkenin parçasımı acaba? Ah Opel ahh! Araçlar güzel ama servisler facia. Birbirlerinden ve yeniliklerden haberleri yok.

Leave a comment:

• yakar_35
    replied
    Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
    İzmir'i bilmiyorum ama İstanbul'da çok sayıda servis parasıyla yüklüyor. Parayı da onlar almıyormuş bu arada Euro üzerinden Opel Almanya'nın işi... Ama Android Auto ile uğraşmaktansa Apple CarPlay daha güzel ve kullanışlı. Android'de bir video izlemek için bir sürü ek uygulama kurmak ve kırk takla atmak gerekiyor hatta AA'nın yeni versiyonlarında bu özelliği de kapattılar, bir 40 takla daha atarak ancak açabiliyorsunuz. Durmadan cihazla ve telefonla uğraşmanız gerekiyor. Benim gibi zamanınız kısıtlıysa önermem... Amaç sadece Navigasyonsa o zaman olabilir.
    Maliyeti ne oldu?

Leave a comment:

İşleniyor...
X