Duyuru

Collapse
No announcement yet.

CarPlay - Android Auto Ana Konusu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• hakkan
    replied
    İzmir'i bilmiyorum ama İstanbul'da çok sayıda servis parasıyla yüklüyor. Parayı da onlar almıyormuş bu arada Euro üzerinden Opel Almanya'nın işi... Ama Android Auto ile uğraşmaktansa Apple CarPlay daha güzel ve kullanışlı. Android'de bir video izlemek için bir sürü ek uygulama kurmak ve kırk takla atmak gerekiyor hatta AA'nın yeni versiyonlarında bu özelliği de kapattılar, bir 40 takla daha atarak ancak açabiliyorsunuz. Durmadan cihazla ve telefonla uğraşmanız gerekiyor. Benim gibi zamanınız kısıtlıysa önermem... Amaç sadece Navigasyonsa o zaman olabilir.

Leave a comment:

• yakar_35
    replied
    Selamlar.Abi bu AndroidAuto'yu Allah aşkına nerde yükleticez? İzmir'de iki büyük servis ile görüştüm haberleri yok. Araç 2015 ağustos üretimli stil paket cosmo. bose r700 menüsünde projeksiyon ve carplay var ama AndroidAuto yok.Servis desen güncelleme yok.Araç güzel,severek kullanıyorum ve hatta üstüne titriyorum desem yeridir.Fakat bu opelin müşteri memnuniyet anlayışı adamı bezdiriyor

Leave a comment:

• hakkan
    replied
    Android telefon kullanıyorum, eğer IPhone tercih edecek olursam sırf araçta kullanmak üzere bir IPhone 5 satın alıp JB yapıp kullanmayı düşünüyorum. Tabii bir telefon masrafı olacak, diğer türlü Android yükletme maliyeti var ama günlük kullandığım telefon Android.

JB'li IPhone bu kadar farklı ise daha cazip bir tercih bu durumda, en kısa zamanda bir IPhone ile deneyeceğim, Önerileriniz için çok teşekkürler.

Leave a comment:

• selcuktuncer
    replied
    jailbreaksiz bir carplayin ve şuan ki android autonun hiç bir avantajı yok birbirlerine, hatta jailbreaksiz bir carplay android autodan uygulama olarak daha kısır. ikiside kıyaslansa tamamen alışkanlığa göre tercih yapılır.

Ama jb den sonra işler değişiyor. sınırsız uygulama harita ve video desteği geliyor. bir nevi telefon araç ekranına transfer oluyor. zaten başka ne istenebilirki. uzun yol yapma fırsatı olmayanlar kısa mesafede trafikte vakit geçirmek isteyenler için güzel bir çözüm. boşuna 1500-2000 tl vermemiş oluyoruz. ayrıca aracın konsol ve multimedyasına el değmemiş oluyor.

Leave a comment:

• cagri
    replied
    Android autonun kullanımı bana zor geldi, sevmedim açıkçası. Android telefonuda sevmiyorum belki onunda etkisi vardır carplay’de hiçbir şeyle uğraşmıyorsunuz, telefonu bağlayıp geçiyorsunuz. Uygulama konusunu zaten Selçuk abi çözdü, bence carplay tercih edin derim.

Leave a comment:

• hakkan
    replied
    Her iki sisteme de sahip olanlar için bir sorum olacak:

1. Jailbreak'li Iphone ile CarPlay mi ?
    2. Android Auto mu ?

Yani aracında her ikisi de olanlar için hangisi daha kullanışlı,pratik, kullanımı kolay, fonksiyonu çok, vb. yani hangisini önerirsiniz.

Aracımda Android Auto yok bu iyidir derseniz onu yükleteceğim yoksa JB'li IPhone derseniz bir IP 5 alıp JB yapıp onu kullanacağım.

Leave a comment:

• selcuktuncer
    replied
    bu gidişle herkes jb li olacak. bu arada ngxplayden çok daha keyifli çok daha hızlı carbridge tweakini de tavsiye ederim. 5 dolarlık bir hediye çeki ile yazılımcıdan satın alabiliyorsunuz. kendisine 5 dolarlık bir xbox oyun konsolu hediye çeki yani gift card hediye ediyorsunuz o da size yükleme dosyasını veriyor. tabi jb şart. ben şuan ngxplayi kaldırdım carbridge kullanıyorum.

umarım 11 içinde cydia substrate güncellemesi saurik tarafından çıkartılırda 11 e geçeriz.

Leave a comment:

• Green-Armor
    replied
    Bende kenarda duran 5s im için cydia ve ngx playin ios 11 destekli tweak güncellemesini bekliyorum.

Leave a comment:

• atatuncel
    replied
    Çekmecede duran 10.3.2 sürümlü iphone 5s'e jb yaptım ve keyfini çıkarıyorum.

Leave a comment:

• selcuktuncer
    replied
    tamam kardeşim. çalışıyor diyen var çalışmıyor diyen var sanırım bu açığıda kapatmış apple.

Leave a comment:

• cagri
    replied
    selcuktuncer bir araba denk geldiğinde deneyim

Leave a comment:

• selcuktuncer
    replied
    ÖNEMLİ :

cagri kardeşim sanırım en hızlı sen uygularsın ya da denersin,

en azından youtube videolarını carplayde oynatmak için bir yöntem işittim çok uzun bir şey değil deneyip sonucu yazabilir misiniz arkadaşlar. olursa güzel bir olay olacak Jailbreak yapamayanlar için.

Şimdi sırasıyla aşağıdaki adımları yaparmısınız.

- iphone u araca bağlayıp araç ekranında carplay ana ekranına girelim. Yani carplay açılsın ekranda.
    - Telefondan youtube uygulamasını açalım, ve herhangi bir videonun seçeneklerinden SHARE ya da Paylaş ı seçelim,
    - Paylaşma seçeneklerinden MESAJ yani Sms şeklinde gönderimi seçelim ve kendi numaramıza yani kendimize gönderelim youtube linkini.
    - Telefonumuza mesaj gelince, telefondan mesajlara girelim ve gelen mesajı açalım.
    - Gelen youtube linki mesajlar kısmında oynatmaya hazır üzerinde Play yani oynatma işaretli şekilde görünüyor olacak.
    - Video ön izleme görseli üzerindeki oynatma tuşuna basınca araç ekranında videonun oynuyor olması gerekiyor.

Bu adımları deneyip sonucu yazabilir misiniz ?

Eğer çalışırsa güzel bir seçenek şimdilik.

Leave a comment:

• selcuktuncer
    replied
    aracınızda carplay var ise ama servislere gönderilen 2016 yılı güncelleme alacak şasi nolu araç listesinde yoksa aracınız hayır bir güncelleme görünmüyor diyorlar. muhtemelen size de plaka ya da şasi sormuşlardır, ya da onların bu güncellemeden hiç haberi yoktur.

Ücreti karşılığında aracınıza android auto yükletebiliyorsunuz. bu ücrette maalesef çok değişkenlik gösteriyor servislere göre.

Leave a comment:

• yakar_35
    replied
    Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Mevzudan habersiz olabilirler, carplay olan her arabaya güncelleme yapılabiliyor diye hatırlıyorum
    Bilmiyorum, bana dedikleri bu. Ne zaman gelir dedim ,bilmiyoruz dediler

Leave a comment:

• cagri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
    Bugün Arkas ve Mercanlar Opeli aradım ama malesef hala Android Auto yazılımı R700'e gelmemiş.Carplay var Android yok
    Mevzudan habersiz olabilirler, carplay olan her arabaya güncelleme yapılabiliyor diye hatırlıyorum

Leave a comment:

İşleniyor...
X