Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Önerilerinizi bekliyorum

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Önerilerinizi bekliyorum

berkay arabanın beynini cıkarıp istanbula gönderirsen orada o beyne yazılım atıp yani chip uygulaması yapıp geri gönderirler sana benim arabada bi iki sorun olmuştu arabayı göndermedim istanbula beyni söktüm otobuse sabah verdim akşam geldi
    Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
    [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
      aynı dert bizde de var kardeşim, o yüzden hiç bulaşmadım kendi arabamı bekliyorum kumandalı eksoz güzel bir çözüm olabilirdi, hem farketmezdi bile
      valla en iyisini yapmışsın ömer abi kumandalı egzos düşündüm bende ancak 1000 liraya yakın bir maliyeti olduğu için vazgeçtim.Egzos konusunda babamı ikna edemezsem supersprint susturucu düşünüyorum.Chip için biriktirdiğim para gitcek anlaşılan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr
        berkay arabanın beynini cıkarıp istanbula gönderirsen orada o beyne yazılım atıp yani chip uygulaması yapıp geri gönderirler sana benim arabada bi iki sorun olmuştu arabayı göndermedim istanbula beyni söktüm otobuse sabah verdim akşam geldi
        araç kendimin olsa dediğin yapılabilir emre abi ama şu an için imkansız böyle birşey.Ben aracı götürcüm yazılımı atacaklar test etcekler vs bende o sırada başlarında beklicem aklıma takılan soruları sorcam vs .Başka türlü içim rahat etmez benim.Arabayla ilgili yaptıracağım işlemlerde mutlaka aracın başında durmam ve ilgilenmem lazım

Yorum

bana sorarsan en güzeli kendi arabanın olmasını beklemen babanın aracına yaptıklarından ne tam olarak keyif alabilirsin ne de yaptıklarının bir değeri olur
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
            bana sorarsan en güzeli kendi arabanın olmasını beklemen babanın aracına yaptıklarından ne tam olarak keyif alabilirsin ne de yaptıklarının bir değeri olur
            öyle ama kendi arabamı beklersem baya beklemem gerekecek o nedenle ne yapcaksam elimde olan arabaya yapmam lazım aşırı bir kesme dökme olayı olmadan ve aracın motoruna vb kısımlarına bir zarar gelmeyecek şekilde yapılan modifiyelere babam pek birşey demiyor.Biraz kızıyor gereksiz masraf yapıyorsun yapmda dedim kaç kere diye ama olcak o kadar ona kalırsa herşey gereksiz.o bakış açısıyla bakarsak dünya ya hayattan zevk alamayız bence.Zevk ve uğraş işi bunlar.Herşeye gerekli gereksiz gözüyle bakmamak lazım.

Yorum

yaş 40'ı 45'i geçtikten sonra emin ol ki çok nadir kişi bu gibi şeyleri gerekli buluyor sislere beyaz lamba taktım plakalıklara da beyaz lamba taktım emin ol ki sert çıkışmasam ona bile laf edecek ihihi arabaya 3-5 bin masraf yapacağına o paraya ford taunus, tosbağa tarzı bi araba alman ve onla uğraşman bile emin ol ki daha çok keyif verir ama o arabalarla da uğraşılır mı dersen beklemekten başka çare yok kardeşim, bak ben hala bekliyorum ama yakın zamanda inşallah bi arabam olacak gibi

Yorum

Ömer sana katılıyorum, hedefim Kadett alıp TR'de tek olacak şekilde toplamak

Berkay seni de anlıyorum, benim babamda her ne kadar gereksiz dese de bende elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum
                InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                  Ömer sana katılıyorum, hedefim Kadett alıp TR'de tek olacak şekilde toplamak
                  güzel makine bulabilirsen monza al onlar on numara gidiyor hem de teknoloji çok yüksek tabii o yaşta bi araç için tehlikeli olabilir benim de hedefim Mercedes 560 SEC, gerçi alıp o arabaya da birşey yapılmaz ki ama V8 sesini daha gümbür gümbür duyabilmek için güzel bir eksoz ve hava filtresi konulabilir sen de monza bulabilirsen ki inşallah uygun fiyata ve temiz bulabilirsin, birşey yapmana gerek kalmaz ekstra

Yorum

yaş 40'ı 45'i geçtikten sonra emin ol ki çok nadir kişi bu gibi şeyleri gerekli buluyor sislere beyaz lamba taktım plakalıklara da beyaz lamba taktım emin ol ki sert çıkışmasam ona bile laf edecek ihihi arabaya 3-5 bin masraf yapacağına o paraya ford taunus, tosbağa tarzı bi araba alman ve onla uğraşman bile emin ol ki daha çok keyif verir ama o arabalarla da uğraşılır mı dersen beklemekten başka çare yok kardeşim, bak ben hala bekliyorum ama yakın zamanda inşallah bi arabam olacak gibi
                    haklısın ömer abi kuşak çatışması bu olsa gerek sislere beyaz lamba taktırdım vs diyince bende egzosları yaptırdığım babama demiştim baba rot ayarını yaptırcam araba bende diye bi geldim susturucu iptal arkada 4 tane egzos başı benim yaptığımda az buz bişey değil ama zevk işte ne yaparsın kafaya koyduğum zaman yapıyorum bir işi.dediğin gibi masraf yapacağım parayı bir kenara koysam dediklerinden bir tane alınıp ona masraf yapılabilir.ama bence yapılan masrafta boşa yapılmış olur.ben aracı çok seviyorum ve çok güzel bir araç.O nedenle masraf yapmaktan hiç çekinmiyorum çünkü karşılığını görünüş+performans olarak fazlasıyla alıyorum.En önemliside sürüş esnasında o farklılığı hissediyorsam diyorum helal olsun verdiğim paraya.Mesela son susturucu iptalinde.Yemin ediyorum araba rahat bi nefes aldı.Ben çok fark hissettim.O zamanda dedim iyikide yaptırmışım.Ayrıca 4 lü çıkışlarda müthiş durdu.Aracı park ettim eve gidiyorum kaç defa dönüp tekrar tekrar bakıyorum.Bu saatten sonra bizimkilerin huylarını değiştiremem herhalde kavga gürültülü yapcam ben yapcamı Modifiye bir yaşam tarzıdır !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: berkay55
                      haklısın ömer abi kuşak çatışması bu olsa gerek sislere beyaz lamba taktırdım vs diyince bende egzosları yaptırdığım babama demiştim baba rot ayarını yaptırcam araba bende diye bi geldim susturucu iptal arkada 4 tane egzos başı benim yaptığımda az buz bişey değil ama zevk işte ne yaparsın kafaya koyduğum zaman yapıyorum bir işi.dediğin gibi masraf yapacağım parayı bir kenara koysam dediklerinden bir tane alınıp ona masraf yapılabilir.ama bence yapılan masrafta boşa yapılmış olur.ben aracı çok seviyorum ve çok güzel bir araç.O nedenle masraf yapmaktan hiç çekinmiyorum çünkü karşılığını görünüş+performans olarak fazlasıyla alıyorum.En önemliside sürüş esnasında o farklılığı hissediyorsam diyorum helal olsun verdiğim paraya.Mesela son susturucu iptalinde.Yemin ediyorum araba rahat bi nefes aldı.Ben çok fark hissettim.O zamanda dedim iyikide yaptırmışım.Ayrıca 4 lü çıkışlarda müthiş durdu.Aracı park ettim eve gidiyorum kaç defa dönüp tekrar tekrar bakıyorum.Bu saatten sonra bizimkilerin huylarını değiştiremem herhalde kavga gürültülü yapcam ben yapcamı Modifiye bir yaşam tarzıdır !
                      tabii ki o araçlara çok masraf yapmak akıl karı değil, fakat senin araban, senin malın yani Çağrı'nın dediği gibi babanın arabasına bunları yapmak senin arabana yapmak gibi keyif vermez, ama tabii ki de bu arabaya da ne yapsan yakışıyor o ayrı, kavga dövüş yaparsın, onu aslında ben de yaparım yapmasına da babamı da üzmek istemiyorum açıkçası sen de buna dikkat etmelisin, araba sadece bir araç, onun için babanla zincirlerini koparmamaya dikkat et, elbette baban seni bunları yaptın diye ne evlatlıktan reddeder ne de az sever, ama baban binerken mutsuz olursa sen de mutsuz olursun. Ben de araba manyağı bir çocuğum, hayallerim hep araba üzerinedir, Allah'a şükür maddi durumumuz da iyi, modifiyeye filan da bayılırım tabii ki de, ama babamın razı gelmeyeceği şeyleri hayatta yapmam, hani alır götürürüm aracı kaplan diş body kit ve 250 bg halinde geri getirir kapının önüne koyarım, ama sonra babamla olan diyaloğumuz hiç iyi olmaz dediğim gibi az sevmez ve evlatlıktan reddetmez amma yine de mutsuz olursa ben de mutsuz olurum. biraz daha sabır, kendi arabana sakla bence, sizin de sanıyorum ki maddi durumunuz iyi, baban alır sana yakında bir tane

Yorum

Berkay kardesim bmw lisansli 1000tl demisler sana onumerak ettim aracin 1.6turboysa haberin olsun beyni sokupte yapiyorlar o makinada ellerinde mevcutmu bilmiyorum eger aracin1.4turboysa turkiyede kimse. yapamiyor bekirin haricinde vede bmw lisansli oldugunu soyleselerde sana bu onemli degil cunku bmw. bizim araclaraozel yazilim uretmiyor yazilimi yapacak kisi ya hazir bir dosyayi yurt disindan satin alip senin araca yukliyecek yada bilgisi varsa kendi yazilimini kendi yapip yukler bunlari yaptirmadan once sor birkere adamlara nediyecekler

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: berkay55
                          tabii ki o araçlara çok masraf yapmak akıl karı değil, fakat senin araban, senin malın yani Çağrı'nın dediği gibi babanın arabasına bunları yapmak senin arabana yapmak gibi keyif vermez, ama tabii ki de bu arabaya da ne yapsan yakışıyor o ayrı, kavga dövüş yaparsın, onu aslında ben de yaparım yapmasına da babamı da üzmek istemiyorum açıkçası sen de buna dikkat etmelisin, araba sadece bir araç, onun için babanla zincirlerini koparmamaya dikkat et, elbette baban seni bunları yaptın diye ne evlatlıktan reddeder ne de az sever, ama baban binerken mutsuz olursa sen de mutsuz olursun. Ben de araba manyağı bir çocuğum, hayallerim hep araba üzerinedir, Allah'a şükür maddi durumumuz da iyi, modifiyeye filan da bayılırım tabii ki de, ama babamın razı gelmeyeceği şeyleri hayatta yapmam, hani alır götürürüm aracı kaplan diş body kit ve 250 bg halinde geri getirir kapının önüne koyarım, ama sonra babamla olan diyaloğumuz hiç iyi olmaz dediğim gibi az sevmez ve evlatlıktan reddetmez amma yine de mutsuz olursa ben de mutsuz olurum. biraz daha sabır, kendi arabana sakla bence, sizin de sanıyorum ki maddi durumunuz iyi, baban alır sana yakında bir tane
                          tavsiyelerin için teşekkürler ömer abi öyle zincileri koparcak kadar bişey olmadı aramızda zaten olmazda.aslında egzos başlarına bişey demedi sese biraz bozuldu o kadar.gereksiz vs diyor ama yeni halini görüncede hoşuna gitmiyor değil mesela chip olayı gereksiz diyor.ama yaptırsam bi kullansa o haliyle of uçak maşallah der hoşuna gider.mesela kaliperlere sarı kapak taktırdım.çok araştırdım taktırmadan önce günlerce haftalarca basit birşey gibi gözüksede öyle değil sonuçta fren sistemi en önemli bölümlerden biri araçta.hayati önemi var ancak bir zararı olmica kanısına vardım ve yaptırdım.sonuç ise tam bir dehşet muhteşem bir görüntü oldu.birde jantlar 20'' bununda etkisi var.kapakların üstünede reklamcıdan siyah insignia yazısı çıkartması yaptırıp yapıştırdım ve çok orjinal bir görüntü çıktı ortaya.mesela bu yaptığım hoşuna gitmişti.anlıyorum çünkü ,bakıyor birdaha bakıyor yine bakıyor. egzoslarada bayıldı aslında ama ses konusu biraz bozdu olayı.kısaca fazla kesip dökmeden ve arabanın sesini artırmayacak uygulamalara babam pek bişey demiyor Allaha şükür maddi durumumuz iyi ama şu an işler biraz kötü hatta bi ara arabayı satmayı bile düşündü babam..
                          Bitanede bana almak istese şu an ben istemem.Araç demek masraf demek.Teyzemin astra hatcbak i 1 ay bende kalmıştı lastik iner lastikçiye götür para ver sonra yakıtıydı vs çok masraf oluyor.İlerde kendi paramı kazandığım zaman o zaman alsın banada bir tane şu an onun benzin parasını karşılayabilecek kadar harçlık almıyorum çünkü

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volkan
                            Berkay kardesim bmw lisansli 1000tl demisler sana onumerak ettim aracin 1.6turboysa haberin olsun beyni sokupte yapiyorlar o makinada ellerinde mevcutmu bilmiyorum eger aracin1.4turboysa turkiyede kimse. yapamiyor bekirin haricinde vede bmw lisansli oldugunu soyleselerde sana bu onemli degil cunku bmw. bizim araclaraozel yazilim uretmiyor yazilimi yapacak kisi ya hazir bir dosyayi yurt disindan satin alip senin araca yukliyecek yada bilgisi varsa kendi yazilimini kendi yapip yukler bunlari yaptirmadan once sor birkere adamlara nediyecekler
                            aracım 1.6 turbo volkan abi.dediğin gibi bu yazılım genel bir yazılım birçok araca göre üretiliyor bu.diğer konularda fazla bilgim yok.finallerin bitmesini bekliyorum işte.sınavlar bittiğinde nerde yapılıyorsa gitcem ön bilgi alcam yaptırmadan önce.sizinde merak ettiğiniz şeyler varsa buraya yazarsanız hepsini sorarım.

Yorum

chip modifiye hepsi yalan oldu.babam aracı kesin olarak satacağını söyledi qashqai alcakmış.en nefret ettiğim araçlardan biri qashqai.sevmiyorum bunu.bir türlü ısınamadım bu araca.görüntüsü vs çok basit duruyor.neymiş çok az yakıyormuş vsvs.anlamıyorum ki madem yakıtı düşünüyorsun turbo motorlu 1600 tonluk aracı neden alırsın ben adam.binmem ben qashqai ye falan.

Yorum

Kendi arabanı almadan babanın arabasına uygulama yapma derim ben de.Sonra arabaya bişey olur,haklı olarak baban kızar..üzülürsün
                                Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

İşleniyor...
                                X