Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.4T LPG+2CR yazılım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 1.4T LPG+2CR yazılım

Merhaba arkadaşlar 1.4T, atiker Grand LPG li, 2CR yazılımlı bir Insignia sahibiyim. LPG ve yazılımla ilgili merak ettiğiniz hususlar varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

LPG montajı Ankara Fark otogazda yapildi. Depo olarak 52 litrelik simit depo kullanıldı, ortalama 43-44 litre gaz alıyor. Uzun yolda rahat bir kullanimda min120 max150 km hız aralığında 7,5-8,5

Yorum

Yazılım İstanbul da 2CR tarafından yapildi. Yaptırma sebebim sık vites değiştirmekten ve alt devirlerde ki cansizlktan kurtulmakti. Çok şükür 2CR çok daha fazlasını yaptı.

Yorum

Merhaba. Uzun süreli özellikle yazılım hakkında yorumlarınızı bekleriz. 1.4 motoru zaten lpg ye uygun bir motor.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

2CR yazılımı inanın çok araştırdım, sahibi ümit beyle de bir araya gelince anladım ki bu firmaya araç sahibi ısrarcı olsa bile araca zarar verme ihtimali olan bir şey yaptıramazsınız. Eğer istanbul da iseniz mutlaka gidin tanışın derim.

Yorum

Bu arada LPG de 20bin km yi çevirdik. Çok şükür hiç bir sorun yok

Yorum

Lpg ve yazılım bir arada
              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Aslına bakarsanız LPG yazılımsız olmaz. Yazılım öncesi araç DYNO verileri lastikten ölçülen güç benzinde 122BG, LPG'de 120BG çıktı ve oluşan haritada LPG ayarımda anı yüklenmelerde %1-2 gibi çok düşük oranda fakire düşme durumu vardı. Demek ki oda olmasa araç benzinle birebir çikacaktı

Yorum

Yazılım firmasının tespit ettiğim %1-2 lik fakir kalan kısmı da sağolsun İstanbul'da LPGAYARİ.com sahibi Ahmet Nalbantoğlu düzeltti. Tekrar DYNO çıkıp ölçmedim ama eminim benzin LPG gücü birebir aynı çıkacaktır. İşini iyi yapan adamlar sayesinde ağız tadıyla biniyorum aracıma.

Yorum

Arkadaşlar ben LPG montajı ve yazılım yaptırmadan önce uzun bir süre araştırdım. Gerçekten işinin ehlini bulup öyle girdim bu işe. %1-2 lik ayar için bile öğle arasında Avrupa'dan Anadolu yakasina geçtim. Sırf ayarı Ahmet Nalbantoğlu yapsın diye. Yani anlayacağınız bu iş biraz hastalık, merak işi.

Yorum

Lpg benzine göre oktan sayısı daha yüksek olduğundan dolayı daha yüksek beygir gücü üretir. Örneğin benzinde 122 hp veren araç lpg sistemi yeterli beslemeyi yapabiliyor ise lpgde 125 hp civarı verir. Aynı şekilde lpgnin torku benzine göre bir miktar daha düşük çıkar.
                      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Yazılımsız ölçümde benzin LPG çıkan tork farkı 5 ti.

Yorum

benim aracımda 1.8t LPG li. Altyapıyı Ahmet NALBANTOĞLU ile beraber yaptırdık.Yoldaki afr ayarını bizzat Ahmet yaptı.Genel olarak memnunum. Yazılım hususu hep kafamda acaba yaptırsam mı diye.Merak ettiğim bir konu.

Yorum

Ahmet Nalbantoğlu na guveniyorsanz 2CR yazılım firmasini lütfen kendisine sorun.

Yorum

Bu arada Ahmet Nalbantoğlu da LPG ayarnda gerçekten işin ustasıdır arkadaşlar.

Yorum

İşleniyor...
                              X