Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aydınlatmalara LED uygulaması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Aydınlatmalara LED uygulaması

Deneme yanılma yöntemi ile bende LED ampülleri gündüz farıma uyguladım. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

Yorum

beyler bagaj için led ampul takıcam kaç cm bilen varmı takan varsa sölesin uğraşmıyım sökmekle)))))
      2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
        beyler bagaj için led ampul takıcam kaç cm bilen varmı takan varsa sölesin uğraşmıyım sökmekle)))))
        Bilal kardeşim yarım metre dış mekan serit ledinden döşedim görünmeyen yere çıvıl çıvıl oldu tavsiye ederim.Ampule hiç dokunmadım.Bagajda birşey kaybetmek mümkün değil artık

Yorum

abi o fenaymış ya hehe)) ama bana ampul yeter ledler sağlam aydınlatıyor
          2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Konuyu biraz hortlatmış olucam ama yeni konu açmak istemedim. Bugün bende patlayan kapı alt aydınlatmamı değiştirirken beyaz led olanlarla degiştirdim deneme amaçlı sonradanda hoşuma gitti çıkaramadım ihihi Ancak aracın içi sarı, kapı aydınlatmaları beyaz olmuyor.Yarı gidip içerileri de beyaz yapıcam.Fuzuli masraf yaa srk Bu arada herhangi bir arıza ışığı yakmadı.Markası autovision.
            Insignia 1.4 Turbo Elegance

Yorum

bugun plaka ampullerine beyaz led ampul taktırdım ama hata verdi, bi kaç model denedik hepsi hata verdi, ne yapmamız lazım ?

Yorum

Arkadaşlar Bu Konu Hortlamış Gene ve Size Dirençli Uygulamalarda Dikkat Etmenizi Öneririrm. Çünkü Adı Üstünde DİRENÇ. Yani Aydınlatma Elemanına Giden Akıma Karşı Koyan Bir Eleman. Esasen Normal Ampuller de Birer Direçtir. Gösterdikleri Direnç Sonucu Akkorlaşırlar ve Isınırlar. Bunu Kaldırıp Yerine, Sistemdeki Akıma Karşı Daha Az Direnç Gösteren Led Gibi Bir Aydınlatma Elemanı Koyduğumuzda, Sistem Akıma Karşı Direnç Algılamadığı İçin Hata Verir. Sistemi Yanıltmak İçinde Led Uygulamalarda İlaveten Bir Direnç Bağlanır. Böylece Sistem Hata Vermez. Ancak Tüm Dirençler Isınma Yaparlar. Çünkü Sisteme Karşı, Bir Karşı Koyma Görevini Yerine Getirirler.
                Neden Bu Kadar Uzun Uzadıya Anlatma İhtiyacı Duydum Çünkü Ben de Gündüz Farları İçin Dirençli Power Led Getirttiğimde Önce Araç Sistemine Bağlı Ancak Yerine Montaj Yapmadan Deneme Yaptık. 15 Saniye İçinde Dirençler Aşırı Isınmadan Dolayı Tütmeye Başladı ve Form Değiştirip, Deforme Oldular. Yangın Çıkacak Korkusu İle Abartısız Kontak Anahtarına Uçtum.
                İşte Deforme Olan Dirençler;
                http://m1304.hizliresim.com/18/w/mjd3f.jpg
                http://k1304.hizliresim.com/18/w/mjdb4.jpg
                Peki Orjinal Led lerde Direnç Yok mu? Mutlaka Vardır Ama Fabrika Orjinalleri, Uygulama Öncesi Uzun Süre Denemelere Tabi Tutulurlar ve Ondan Sonra Uygulanırlar.
                Piyasa Ürünlerinde Bazen Çok İyi Performans Alınırken Bazen de Çok Kötü Sonuçlar Meydana Gelebilir.
                Faydalı Olmasını Umduğum ve Tecrübe İle Sabit Olan Anlatımım, Umarım Karışık Olmamıştır.
                İyi Forumlar.

Yorum

bilgilendirme icin tesekkurler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Rrrr Reca Ederim Fatih Bey Bakma Beyaz Işık Veren Şöyle Adam Akıllı Bi Ürün Çıksa Photondan, Philipsten Filan Hemen Alacam

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alpercan
                      ben dün taktım hiçbir uyarı ışığı vermedi,
                      acaba bir süre sonra mı veriyor uyarıyı ?
                      taktığım led bu 26 lı SMD led, harika oldu siyah insignia da

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
                      plakalıkra led aparatsız olmuyor bende çok model denedim ama nafile) içerlere koyabiliyorsun ama arıza vermez,plakalara beyaz ampul koyarsan uğraşmassın
                      acaba bu ledi direnç olmadan mı plakaya taktınız
                      2014 SIDI AT6 Cosmo +park&go +bose ses sistemi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
                        Rrrr Reca Ederim Fatih Bey Bakma Beyaz Işık Veren Şöyle Adam Akıllı Bi Ürün Çıksa Photondan, Philipsten Filan Hemen Alacam
                        Bu direnç olayı halen devam ediyor mu? Dediğiniz markalarda al-tak olayı varmi, ben aracın içindeki sarı rengi beyazlatmak istiyorum bununla ilgili ne yapılabilir? Bu konulara biraz yabanciyim cahilligimden kusura bakmayın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx
                          Bu direnç olayı halen devam ediyor mu? Dediğiniz markalarda al-tak olayı varmi, ben aracın içindeki sarı rengi beyazlatmak istiyorum bununla ilgili ne yapılabilir? Bu konulara biraz yabanciyim cahilligimden kusura bakmayın.
                          Ben odak opelden iç aydınlatmalara led temin ettim philips photon marka, yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yok. (tavan, ayak ve kapı altı aydınlatmaları)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: c@g@t@y
                            Orjinal yazı sahibi: Davudx
                            Ben odak opelden iç aydınlatmalara led temin ettim philips photon marka, yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yok. (tavan, ayak ve kapı altı aydınlatmaları)
                            Fiyat ne kadar dı?

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                            Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Valla 1 yıl olunca fiyatı hatırlayamıyorum tam ama tanesi 15-20 tl civarıydı yanlış harırlamıyorsam. Tavanda önde 3 arkada 2 ampul var ayak altları sagda ve solda birer tane, birer adet de sag ve Sol ön kapı altı için almıştım arıza v.s. Sorun yok çok şükür, araç içine daha elegans bir hava kattı bence.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: c@g@t@y
                                Valla 1 yıl olunca fiyatı hatırlayamıyorum tam ama tanesi 15-20 tl civarıydı yanlış harırlamıyorsam. Tavanda önde 3 arkada 2 ampul var ayak altları sagda ve solda birer tane, birer adet de sag ve Sol ön kapı altı için almıştım arıza v.s. Sorun yok çok şükür, araç içine daha elegans bir hava kattı bence.
                                Ben okuma ışıkları, arka yolcu tavan, kapı altı, torpido, bagaj ve plakalıklar'ın hepsini değiştirmek istiyorum. Led hepsine uyarmı?

Yorum

İşleniyor...
                                X