Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aydınlatmalara LED uygulaması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Aydınlatmalara LED uygulaması

Orjinal yazı sahibi: msungur
    Arkadaşlar, yabancı forumlarda DRL led uygulaması için ampul kaç ledli olursa olsun OBC de hata vereceği yazıyor. Direnç kullanmak şartmış. Ben şu led ampulden taktım hata vermedi diyen var mı acaba?
    http://autodesigncorner.blogspot.com...ed-coming.html

geceuçuşu forumuna üyeliğiniz varmı?
    InsigniaTEAM

Yorum

Evet var.
      Ampul ne olursa olsun 21 watt için teknik olarak direnç kullanılmak zorunda diye düşünüyorum. Ancak belki 108 led 14-15 watta karşılık geldiğinden OBC yi yanıltabilir. Hata veren sınır değeri bilmiyorum. Kaç saattir bu konuyu araştırıyorum. Masanın üstünde akü, ledler, ölçü aleti kafayı yedim akşam akşam.)

Yorum

Denedim, 3.stop ile aynı hızda yanıyorlar ama görünüş olarak hiçbir fark yok.
        Sadece geri vites ve arka sis farına taktım bende.
        Yalnız onlar hata verdi arka sis farı,geri vites lambası hepsi obc hatası veriyor.
        Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
        arka lambalara full led uygulaması yapılabilir mi peki? mercedes e serisi gibi yapabilir miyiz aracın arka tarafını beni rahatsız eden 3. stop lambasının fren lambalarından daha hızlı yanıyor olması, hoş bir durum değil...
        Ben 68ledliyi taktım anında led ampülün dibindeki direnci yaktı, neden yakmıştır? 100küsür ledlide bir sorun olmadı.
        birde insignia gündüz led e daha mı fazla akım gönderiyor gündüz farı olarak ona bakmak lazım.
        100küsürlüde sorun yok, ayrıca arka plakalıklarda da sorun yok.

Yorum

108 ledli direnç kullanmasanız bile arıza lambası yakmıyor doğru mu?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alpercan
            Yalnız onlar hata verdi arka sis farı,geri vites lambası hepsi obc hatası veriyor.
            arka lambalara full led uygulaması yapılabilir mi peki? mercedes e serisi gibi yapabilir miyiz aracın arka tarafını beni rahatsız eden 3. stop lambasının fren lambalarından daha hızlı yanıyor olması, hoş bir durum değil...

Merhaba,

Bende EVO aracımda Gündüz farına 102 LED olanı taktım direk arıza lambasını verdi. Ankarada buna direnç nereden temin edebilirim? Sizin bir yardımınız dokunabilirmi?
            Ben 68ledliyi taktım anında led ampülün dibindeki direnci yaktı, neden yakmıştır? 100küsür ledlide bir sorun olmadı.
            birde insignia gündüz led e daha mı fazla akım gönderiyor gündüz farı olarak ona bakmak lazım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 1ocak2011
              Orjinal yazı sahibi: alpercan

Merhaba,

Bende EVO aracımda Gündüz farına 102 LED olanı taktım direk arıza lambasını verdi. Ankarada buna direnç nereden temin edebilirim? Sizin bir yardımınız dokunabilirmi?
              Merhaba,

Yorum

İnsignia edition için. Bende gündüz farına beyaz ampul veya led arıyorum. Ankarada nereden temin edebilirim ve nasıl yaparız. Sorunsuz bi sistem lazım.

Yorum

Selam,

Ledi Ankara'da bulmak mümkün değil ancak direnç Konya Sokaktan alınabilir. 50W 6 ohm metal kılıflı veya taş direnç işinizi görür. Ama direnç ısınacağı için plastik bir aksama sabitlemeyin, bu konu önemli.

Yorum

Selam,

Ledi Ankara'da bulmak mümkün değil ancak direnç Konya Sokaktan alınabilir. 50W 6 ohm metal kılıflı veya taş direnç işinizi görür. Ama direnç ısınacağı için plastik bir aksama sabitlemeyin, bu konu önemli.
                    Selamlar,

Elimde 102 LED'li olan lambadan var 50W 6 ohm olan direnç işini görürmü? Montajı konusundada biraz bilgi verebilirmisiniz? Daha önceden hiç direnç montajı yapmadım çünkü...

Yorum

• Ynt: Aydınlatmalara LED uygulaması

Merhaba,

Emin değilim ama alpercan Bey'in dediğine göre 102 led arıza lambası yakmıyormuş ama ben yakar diye düşünüyorum.

Metal kılıflı direnç bağlantısına gelince, normalde ampul duyuna 3 tane kablo gelir. Bunlardan birisi (1) (genelde siyah olur) eksi uç, birisi 5W (farlar açıkken ampulün kısık yandığı mod) kablosu (2), diğeri Gündüz farı modunda ampulün parlak yandığı mod kablosu (3).
                      Direncin iki ucunda kablo var. 1 ve 3 nolu kabloyu kesmeden soyacaksınız ve direncin bir ucunu 1'e, diğer ucunu 3'e bağlayıp bantlayacaksınız. Direncı ısınınca etrafa zarar vermeyecek bir yere sabitleyeceksiniz. Eğer farlar açıkken ampulün kısık olduğu modda da arıza ışığı yanarsa ki ben yanmayacağını düşünüyorum, aynı dirençten 1 ve 2 nolu kabloya da aynı şekilde bağlayacaksınız. Yabancı sitelerde 20-30 ledli ampul kullanmışlar, iki direnç kullanmak gerekir yazmışlar. 102 ledlide 1 tane kurtarabilir. Denemek lazım. Sonucu burada paylaşırsanız memnun olurum. Bende astra yada insignia olmadığından deneyemiyorum. Olsaydı şimdiye kadar 10 kez söküp takmıştım Selamlar.

Yorum

Merhaba,

Emin değilim ama alpercan Bey'in dediğine göre 102 led arıza lambası yakmıyormuş ama ben yakar diye düşünüyorum.

Metal kılıflı direnç bağlantısına gelince, normalde ampul duyuna 3 tane kablo gelir. Bunlardan birisi (1) (genelde siyah olur) eksi uç, birisi 5W (farlar açıkken ampulün kısık yandığı mod) kablosu (2), diğeri Gündüz farı modunda ampulün parlak yandığı mod kablosu (3).
                        Direncin iki ucunda kablo var. 1 ve 3 nolu kabloyu kesmeden soyacaksınız ve direncin bir ucunu 1'e, diğer ucunu 3'e bağlayıp bantlayacaksınız. Direncı ısınınca etrafa zarar vermeyecek bir yere sabitleyeceksiniz. Eğer farlar açıkken ampulün kısık olduğu modda da arıza ışığı yanarsa ki ben yanmayacağını düşünüyorum, aynı dirençten 1 ve 2 nolu kabloya da aynı şekilde bağlayacaksınız. Yabancı sitelerde 20-30 ledli ampul kullanmışlar, iki direnç kullanmak gerekir yazmışlar. 102 ledlide 1 tane kurtarabilir. Denemek lazım. Sonucu burada paylaşırsanız memnun olurum. Bende astra yada insignia olmadığından deneyemiyorum. Olsaydı şimdiye kadar 10 kez söküp takmıştım Selamlar.

Merhaba birazdan Ulustan o dirençleri almaya gideceğiz, uygulama işlemini sizinle beraber yapma şansımız olurmu?

Yorum

Olur beni arayın, numaramı özelden msj attım. Müsait olursam hemen buluşur beraber bakarız.

Yorum

Buradaki bağlantı soketlerinden alırsanız kesmenize gerek kalmaz.

Yorum

gündüz parklarını taknca arıza lambası yakıyormu acaba
                              Dark TranQuillity.

31 P 4100 2011 İnsignia.

Yorum

İşte yukardaki resimdeki dirençlerden takınca arıza lambası yakmıyor.

Yorum

İşleniyor...
                                X