Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Turbo İçin CAI ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia Turbo İçin CAI ?

Turbo Nedir Dediğimizde bir sürü site karşımıza çıkıyor ama şu iki sistenin bilgileri güzel geldi bana
    http://mail.baskent.edu.tr/~20093003...otor/turbo.htm

http://www.kadekticaret.com/turbonedir.htm

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hocam beniim bahsettiğim sadece işin riski, anlatmak istediğim ise siz tutup universal veya ucuz ürünler kullanırsanız bu tür bir riskle her zaman karşılaşırsınız. Özellikle de short ram alırsanız bu risk daha da artar.

Insignia'ya özel CAI var mı açıkçası bilmiyorum. Ha ben yaptırayım diyorsanız yalıtımlı borular ile filtreyi motordan mümkün olduğunca uzağa koymak gerekiyor. Bunun için genelde ön tampon, davlumbazlar vb yerler seçilir. Buraya borularla getirdiğiniz filtrenin iyi yalıtılmış olmasına dikkat etdin. Özellikle çamurluk civarında filtrelerin yağmur çamurdan etkilenip nem alması, su çekmesi gibi sorunlar çıkabiliyor. Borulardan geçen havanın ısınmaması adına da bu boruları yalıtmak ve boruları birbirine ekletirken mümkün olduğunca az sayıda "S" dönüş yapmak gerekiyor. Bu dönüşler için kullanılan kaynakların boru genişliğini çok azaltmayacak şekilde yapılmasına dikkat edilmeli.

Tüm bunların yanında yukarıda söylediğim gibi debimetre nedeniyle arıza ışığı yaktırmanız muhtemel.

Yorum

Sensör işi hallediliyor diye biliyorum, bir arkadaşım ufak bir hile ile sürekli ışık yakan Honda Civic Type-R'ını ayarlamıştı onu geçelim, Bende zaten tampon önünü düşünüyorum mümkün olduğunca soğuk biryer olsun ama işte işin sakat yani şu ki oradada su nem toz vs çok olacak. Araştırıyorum işte sizlerinde fikirleri çok güzel böyle böyle fikir sahibi oluyoruz
        [COLOR=black]SADECE ESKİŞEHİRSPOR

Opel Insignia 1.6 Turbo 180 HP Cosmo - Olimpik Beyaz + DVD 800 (2010)

Fiat Bravo 1.6 MultiJet 120 HP-320 NM Sport - Lav Kırmızı + Skydome (2013)

Yorum

Öncelikle gerçek bir intake sistemi, kendi filre yalıtımını ve emiş modülünü içerir. Bunlara örnek olarak şu resimlere bakabilirsiniz:

Eğer bu tür bir yalıtımı ve emme modülü olan filtre alırsanız, hemen ön ızgaraya yerleştirebilirseniz. Buna alternatif olarak, aşığadaki resimlerde kırmızı ile işaretlediğim gibi, kaplan dişli tamponlarda o dişlerin hemen arkasına, normal tamponlarda da (tamponu kesmek gerekecek) far altı veya çamurluğa yakın yerlere konumlandırmak mümkün olabilir.

Ancak yukarıdaki tip CAI ler ya her marka için bulunamamakta ya da fiyat olarak çok tutmaktadır. Bu nedenle genellikle custom-made tabir edilen filtrenin çevresinin bir yalıtım malzemesi ile yalıtıldığı uygulamalr tercih edilebilir. Bu tür bir uygulama için yukarıda bahsettiğim su alma durumuna tedbir olarak filtrenin çok yere yakın yerlere indirilmemesinde fayda var.

Yorum

Filtrenn cektigi emme intercoolerin cektigi turboya gayet basit zaten kaputu acip borulari takip ettinizdede az bucuk anlarsiniz..gerginlik yok ama senelrdr turbolur turbosuz guclu araclara sahip oldum ve her biyerlerini kurcaldim haliyle okuma yazma bilgisi degil teorik bilgilerim daha fazladir..
            Umarim yardimci olabilmisimdir.
            Buarada bnc bole isleri kaldiricak bi arac degil sessz sakin bi ecu dewam
            Zaten ECOTEC oldum olasi sewmem kurcalandgnda bitmeyen sorunlr hey gidi gsi motorlar(
            Ama ekonomi namina guzel bi yeknoloji

Yorum

Buarada en guzel secenek ilk resmdeki box'li kit icin rahat kullanirsn..ama bu filtre muthis bi guc kazanmayi dusunme..sadece nezle oldugunda burnunun acilmis hissini aklina getr)

Yorum

Zaten anladığım kadarıyla amaç güçten çok ses almak

Yorum

Bana da ole geldi

Yorum

bu konuda denilmişki turbo araçlar için hava filtresi çok tehlikeli diye yazılmış.peki turbo araçlarda hava filtresi yokmu şuan bizim kullandığımız ne peki.hava filtresi kullanılmıyomu bu araçlarda.
                    2009 1.6T Edition-Elegance Teknik Gri FLYAUDİO NAVI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: muratcan1905
                      bu konuda denilmişki turbo araçlar için hava filtresi çok tehlikeli diye yazılmış.peki turbo araçlarda hava filtresi yokmu şuan bizim kullandığımız ne peki.hava filtresi kullanılmıyomu bu araçlarda.
                      Spor hava filtrelerden bahsediliyor sakıncalı diye bizimkilerde kutu içi normal çok gecirgen olmayan bir filtre var...konu detayı için,
                      http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=2726.0

Burda zararlarını ve faydalarınıda yazdım.

Yorum

İşleniyor...
                      X