Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Petlas Lastik yorum

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Petlas Lastik yorum

yeşil sermayenin Türk düşmanı olduğunu (ülker yeşil sermaye ,eti = mason sermaye .. tercihiniz nasıl olur merak ettim) nereden anladınız ?..bilgilendirirseniz minnettar olurum
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

Bana göre Atatürk düşmanı aynı zamanda Türk düşmanıdır. Denklem bu kadar basit. Ben de Türk ve Atatürk düşmanlarına para kazandırmak istemem.

Yorum

Bence lastik işi kalite işi. büyük firmalar inanılmaz yatırmlar yapıyorlar arge çalışmalarına. benim için yerli sermaye diyince akan sular durur, ama şöyle de bir söz vardır: "hiç kimse daha kaliteliyi daha ucuza yapamaz". bu nedenle bütçe durumuna göre: michelin,biridgestone,conti... diye gidebilir bence. özellikle peformans sevenlerin, limitleri zorlayanların lastik seçimi fiyattan çok kalite odaklı olmalı.
        ("sen lastik alacak olsan?" diye bir soru sorulsa petlas ya da kumho diyebilirim; çünkü çok performanslı kullanmam bu bir, ikinci sebep ise tamamen ekonomi olur. kısaca: ben michelin den 4 lastik alsam iki maaşımı vermem lazım hemen hemen...)

MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Ayrıca lastik seçimi gibi tamamen teknik bir konunun içine siyaset katan "zevatı" şiddetle kınıyorum. sadece birkaç mühim noktaya dikkat çekmek istiyorum. aslında bu insanları kendi karanlık kuyularında bırakmak lazım ama ben hakikatın hatrı için birkaç cümle söylemek istiyorum:
          1) o sizin beğenmediğiniz petlas yine sizin beğenmediğiniz yeşil sermaye tarafından alınıp Türkiye'nin hava kuvvetlerinin ihtiyacı olan uçak lastiğini üretebilen bir duruma getirilmiş ve bu konuda dışa bağımlılığımız bitmişti. peki sizin gibi düşünen "güya" Atatürk'çüler ne yaptı: kredi vermeyip firmayı batırdı. Allah aşkına Atatürk gibi bir komutanı beceriksizliğinize perde yapmayın.
          2)Asıl Atatürk düşmanı sizin gibi düşünenlerdir. bir kere Atatürk sizin avuçlarınıza sığmayacak kadar büyük bir adam, nasıl olurda onu küçültüp tekelinize sokuyorsunuz. her lafın ardından Atatürk demeyi bırakında; bu güzel ülke için ne yaptınız onu sayın, dökün...
          3) İnsnların inançlarıyla dalga geçmek size nasıl bir haz veriyor anlamadım: adam lastik üretiyor; tartışacaksan kalitesini tartış, adamcağız bir yerlere gidermiş te, o yüzden sevmezmiş o adamı:
          3a) Ben menzile ne yazık ki hiç gitmedim. ama o Zat-ı Muhteremi görmek nasip oldu. hayatımda gördüğüm en nurani simalardan birisine sahipti. sohbetlerini ve derslerine katılanları da (siz onlara mürid diyip güya küçümsüyorsunuz) tanırım: hiç biri vatan düşmanı değildir, gerektiğinde bayrak uğrunda ölmeyi şereflerin en büyüğü sayarlar, askere giderler (ki zaten içlerinde mesleği askerlik olan da vardır), vergi verirler (aynı zamanda vergiden kaçırmayıp bir de zekat,sadaka,fitre de verirler) , oy kullanırlar ve şu ana kadar içlerinden terörist,kaçakçı,istismarcı çıkmamıştır.
          3b) hiç tanımadan,görmeden yaptıkları hizmetleri görmeden hangi hakla böyle düşmanlıklar üretebiliyorsunuz inanın anlamıyorum
          3c) ben onun müridi değilim (o Zat-ı Muhereme canım fedadır ama müridi değilim. bunu ayrıca yazdım çünkü hemen yaftalayacaksınız)

Yorum

Arkadaşlar;

Ülkemizdeki ürünlerin bir çoğu ithal bindiğimiz araçtan kullandığımız bilgisayara cep telefonuna varıncaya kadar örnekleri çoğaltmak mümkün burada firma isimleri vererek ve
            Yeşil,Kırmızı,Mavi diye etiketlemek bence yanlış bu ülkenin vatandaşı olarak hangi cenahtan olursa olsun kim bir tuğla koyarsa desteklemek lazım öyle yada böyle binlerce kişiye ekmek kapısı açıyor yerli sermaye her zaman öncelik hakkına sahiptir .

Mesajlar içinde siyasi mesajlar vermeyelim sonra içinden çıkılmaz konulara dönüşüyor

Anlayışınız için teşekkürler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Fatih Bey size aynen katılıyorum.

Yorum

1.) ben petlası beğenmediğimi söylemedim, ürünlerini dandik falan diyip kötülemedim. Var mı öyle bir cümle?
                2.) elin adamı kendinden olan markayı seçecek, kendinden olan marketten alışveriş yapacak, kendi düşüncesindeki insanların ürettiği markaları alacak, ama ben onların ürettiği markalarını kullanmak istemediğimi söyleyince sorun olacak. Niye zorunuza gidiyor anlamadım. Siz markete gidince ülker mi alıyorsunuz yoksa eti mi? hadi dürüstçe cevap verin.
                3.) geçen yıl opel vectra marka arabamı satılığa çıkardım adıyamandan adam geldi seyyitmiş, benim yaşlarımda tahminimce, orada babası yaşında adam elini öptü, elini uzattı, ben öpmeyip elini sıkınca şaşırdı, bozuldu.
                4.) Volkan Konak ne dedi? Atatürk'ü sevmeyenle ahbaplık edemem. Siz Allah'a, Hz. Peygamber'e hakaret eden biriyle ahbaplık edebilir misiniz? Bazı insanlar için bu Hz. İsa'dır, bazıları için Hz. Musa, bazıları için de Atatürk. Siz; Allah'a hakaret ediyor diye birisini eleştirince, kızınca, diğeri size Allah sizin tekelinizde değil Allah sizin avuçlarınıza sığmayacak kadar büyük demez mi bu durumda?

Yorum

Konu biraz Petlas konusun dışına çıktığı için konuyu kapatıyorum

Anlayışınız için teşekkürler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                  X