Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Petlas Lastik yorum

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Petlas Lastik yorum

Merhaba,astra H aracımızın lastik değiştirme zamanı geldi.İş harici kullandığım bir araç,ama memlekete giderken veya şehir içinde sürekli onu kullanıyoruz.Marka bağımlısı değilim.Bu yüzden kaliteli ve uygun fiyata bir lastik arıyorum.Petlas yorumunu aldım ama sizlere danışmak istedim.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
    2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
    2013 Chevrolet Captiva LTZ

Ynt: Petlas Lastik yorum

petlasın bildiğim kadarı ile kuru zeminde iyi yoltutuşa sahip olduğu fakat ıslak zeminde tutunmasının az olduğu.yol sesi konusunda bir fikrim yok.ama yerli üretim olmasından ötürü alınabilir bence.açıkcası bende kışa kadar aracım satılmaz ise petlasın yada kumho nun kışlık lastiklerinden almayı planlıyorum.
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Yerli olmasından dolayı bende petlası ciddi ciddi düşünüyorum.Ama bir kaç lastikçi usta boşver dedi diye tereddütteyim.

Yorum

Bence Lastik yapmak merdiven altında yapılacak öyle basit bir iş değil lastik için çok ciddi arge çalışmaları yapılıyor ve belli standartlara sahip olması gerekiyor işin özünde lastik içindeki çelik tellerin dizilimi ve lastik hamurunda kullanılan malzeme ile orantılıdır tamamen reklam satış politikası ile alakalı bir durum elbette ama diğer bir yandan markalar arasında mutlaka farklılıklar ve üstünlükler olacaktır benim bildiğim Michelinin kendisine ait kauçuğun ham maddesini oluşturan ciddi büyüklükte ormanları var ilk kimyasal lastiği Almanlar yapmış Hitlerin eseri

Taşıt lastikleri: Lastik esnek olduğu için, tekerleğin karşılaşdığı darbelerin etkisini azaltır. Tekstil iplikleriyle (pamuk, naylon vs.) veya çelik tellerle örülen bir iskelet, sun'i lateks, kauçuk veya sentetik reçinelerle kaplanır. Bu çatı üzerine, tekerlek sırtına gelen, yanında yapışmayı çoğaltıcı dişler bulunan bir lastik tabakası geçirilir. Eskiden iç lastiğin delinmesini önlemek için, bu lastik tabakası üzerine tel ve kauçuktan yapılmış ek bant konurdu. Günümüzde iskeleti çelik telden yapılan lastiklerin tabanı çok az şekil değiştirmektedir ve ömürleri daha uzundur.

Taşıtlarda kullanılan lastikler dolma ve havalı olmak üzere iki kısma ayrılır. Dolma lastikler ilk olarak 1881'de Londra'da kullanılmaya başlandı. Çok sert olan bu lastikler zamanla önemini kaybetti ve yerini havalı lastiklere bıraktı. Günümüzde fabrikalarda kullanılan taşıyıcılarda ve traktörlerde kullanılmaktadır. Havalı lastik ilk olarak 1845'te İngiltere'de kullanılmaya başlandı. Bu lastik, bozulmayan bir dış lastik ile, havanın dışarı kaçmasını önleyen kauçuk bir iç lastikten meydana geliyordu. 1950'lerden sonra iç lastik kullanılmayan dublex lastikler kullanılmaya başlandı.

Ülkemizde lastik sanayii 1927'de yürürlüğe giren Teşvik-i Sanayi Kanunu ve 1929'da kabul edilen Gümrük Korumaları Kanunu ile gelişmeye başladı. 1932'de İstanbul'da bir İsveç firmasının yardımları ile ilk lastik fabrikası kuruldu. Türkiye'de otomobil lastik sanayii 1954'teki Yabancı Sermayeyi Teşvik Kanunu ile büyük bir gelişme gösterdi. Bu kanunun ardından Pirelli, Goodyear, Uniroyal lastik fabrikaları kuruldu. Bunların ihtiyacı karşılamaması üzerine 1978'de Lassa Lastik Sanayii bir süre sonra da devlete ait Petlas Lastik Fabrikası kuruldu. Ülkemizdeki bütün lastik üreten tesisler yabancı teknoloji ve patentlerle üretim yapmaktadır.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

fatih abi 1950 de iç lastik kullanılmayan dublex lastikler diyorsun türkiye ye nezaman geldiki bu 1985 senesinde ben cocukken arabalırın lastiğine çivi koyar batlatırdık biz onu hatırlıyorum bak şimdi
          Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
          [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyorki bundan 15-20 yıl önce acaba lastik sesinden şikayetçi olan varmıydı

Yorum

aynen öğle şimdi yok ses var yok cok yumuşak yok cok sert uzayıp gidiyor
              Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
              [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

En son prelli cincirato P7 4 lastik 720 TL.Petlas 4 lastik 580 TL.fiyat teklifi var hangisini tavsiye edersiniz?

Yorum

Ben geçen kış ilk kez tereddütün doruğuna çıkarak Petlas aldım. 5 ay kullandım ki malum kış oldukça çetin geçti. Buz performansı bile oldukça iyi geldi bana. Yaz lastiklerini hiç deneme şansım olmadı ama, kışlıklardan memnun kalınca, yenileme zamanında petlas düşünebilirim diye düşünüyorum. Hatta aldığım bayi sizin astra ebatında özel bir lastik ürettiklerini, Michelinle rekabet için yeni çıktığını söylediği bir lastik gösterdi. Öve öve de bitiremedi. İnsignia için olan ebatta yokmuş tabi.
                  Hülasa; bence alabilirsiniz Petlas...
                  Saygılar ve kazasız günler dilerim...
                  Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

ben de kesinlikle petlas ı tavsiye ederim, fiyat performans açısından oldulça iyi bir lastik hem de yerli bir ürün , paramız neden yurtdışına gitsin, ülkemiz cari açık veriyor, petlas ebatlarının çoğunun fiyatları bu adreste var
                    http://www.lastikjantdunyasi.com/Pet...,LA_113-3.html

Yorum

Petlas'ın sahibinin Adıyaman'a menzil şeyhinin yanına gidip durduğunu (arkasında yeşil sermaye olduğunu) öğrendiğimden beri almayı düşünmediğim bir lastik markası oldu. Param yabancıya gitsin bunlara gitmesin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adamsapple
                        Petlas'ın sahibinin Adıyaman'a menzil şeyhinin yanına gidip durduğunu (arkasında yeşil sermaye olduğunu) öğrendiğimden beri almayı düşünmediğim bir lastik markası oldu. Param yabancıya gitsin bunlara gitmesin.
                        yabancıların kimin yanında durduğunu biliyormuyuz sanki!sonuç itibari ile petlas yerli firma bence desteklemek lazım.
                        Türkiyede bir sürü ünlü firma var sahibi mason yada sabetayist.bu gözle bakarsak zaten hiç birinden bişey almamamız lazım.

Yorum

Türbanlı bir kız veya sakallı bir adam eti değil de ülker alıyorsa bırak ben de tercihimi siyasal tercihime göre yapabileyim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adamsapple
                            Türbanlı bir kız veya sakallı bir adam eti değil de ülker alıyorsa bırak ben de tercihimi siyasal tercihime göre yapabileyim.
                            ben tercihinize karışmam zaten.benimde siyasi görüşüm o söylediğiniz yeşil sermaye ile uzaktan yakından alakalı değil yanlış anlamayın.ilk başta eleştirenlerden biride benim burda yönlendirme yapmakta istemem ama şu bir gerçek biz dış sermayeyi nekadar beslersek kendimizi bir okadar yok ederiz.biz dini bir kenara bırakıp millet olarak düşünmeliyiz.en azından Türkiyeye direk katkısı olan firmalar önceliğimiz olmalı.Ben milliyetçi düşünürüm dini unsurlar kişileri bağlar inanç kişi ile Allah arasındadır.
                            yinede serbest piyasa kim nerden isterse ordan yapsın alış verişini.bu benim düşüncem katılırsınız yada katılmazsınız.

Yorum

Ben de isterim bir Türk milliyetçisi olarak yerli malı kullanmayı ama yeşil sermayenin Türk düşmanı olduğunu, iktidarda olan bu zihniyetin güneydoğuda savaşmış komutanları cezaevine tıkıp teröristleri serbest bıraktığını görerek de onlara para kazandırmayı istemem. Atatürkçü, milliyetçi insanlar o kadar da dikkat etmiyor ülker'miş, istikbal-bellonaymış vs vs onların ürünlerini alıyor ama dini bütün vatandaşlar çok dikkat ediyor, bırak etiyi yataşı, koçu sabancıyı kendilerinden olmayan bakkaldan bile alışveriş etmiyorlar.

Yorum

İşleniyor...
                              X