Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Periyodik bakım için tavsiye

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Periyodik bakım için tavsiye

Herkese selamlar, 1.6t aracımıza bakım yaptırmak istiyorum, yetkili serviste malum fiyatları yüksek
    İnternet üzerinden birkaç parça sitesi buldum(hepsiburada.com dahil) ancak parça uyumluluğu ve güvenilirliği konusunda emin değilim önerebileceğiniz site ve parça için marka- model varmıdır?
    [center][IMG]http://i1001.photobucket.com/albums

geçen ay sanayideki parçacıdan 4 tane filtre aldım, yakıt ve mazot filtresi bosch markaydı, hava ile polen filtresi farklı bir markaydı. araçtan çıkan polen filtresi ile yerine takılan arasında dağlar kadar fark vardı. gelecek sefere mutlaka orjinal alacağım, size de tavsiyem bu olacaktır. üstelik arada tüm sette sadece 200 lira oynuyodu. online parça satan ve whatsapp üzerinden şase numaranız ile sorgulatarak satınalma yapabileceğiz siteler mevcut, reklam olmasın diye paylaşmadım ancak orjinal ürün almaya bakın derim. bir de yağ olarak mümkünse gm kullanmayın, kullanma kılavuzunda araç modeline göre acea, dexos 2 gibi spesifikasyonları karşılayan bir yağ almaya çalışın, kesinlikle yağı satanın bu yağ üst seri, sizin arabaya olur gibi cümlelere aldırmayın.
    OPC Line Sport

Yorum

Gm yağı önermemenizin sebebi nedir yetkili serviste kullanılan yağ gm marka diye biliyorum birde bahsettiğiniz siteleri sorun olmazsa atabilme şansınız var mıdır? Çünkü örneğin yağ filtresini orjinalini hepsiburada.com da buldum a16let uyumlu yazıyor ancak farklı birşey gelirse nasıl anlayacağımı bilmiyorum
      [center][IMG]http://i1001.photobucket.com/albums

Yorum

bulunduğunuz şehirdeki servislere bakımı sorun bence, sıklıkla kampanya yapılıyor 3 yaş üstü opellere
        1.6 SIDI

Yorum

Özellikle bakım işlerinde orjinal parça kullanmanızı öneririm pahalılık konusunda haklısınız ama orjinalden şaşmayın.
          Bizde bulunan Gm motor yağı türkiyede kutulanır bir dönem petrol ofisinden alıyorlardı.Çok kaliteli yağlar isterseniz kullanma klavuzunuzdaki araç motorunun özelliğini
          sağlayan diğer markalardanda alabilirsiniz.Mobil esp bir yağdır.Yağ tankerlerinde çalışıyorum bütün dünya gelenindeki çeşitli markaların yağlarını taşıyoruz hemen hemen hepsi kalite ve teknolojik olarak mobil firması oldukça ciddi ürünün taşınmasında bile.Bana sorarsanız ben gm deyim hala geleneği bozmadım.

Yorum

https://www.insigniateam.com/forum/t...4%9Fi%C5%9Fimi

Daha önce açmış olduğum konuda orjinal filtrelerin hangi marka olduklarını yazdım. Fikir verecektir.
            34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Yağ konusu gerçekten önemli. Ben mobile geçtim 1.6t için. 0w40 kullnıyorum. bir sıkıntım yok.
              Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Aracınız 3 yaş üzeri ise yetkili servis öneririm.
                34HZD10

Yorum

Aynen bende 3 yaş üzeri bakım için randevu alacağım, çünkü filtre işi orijinal olması şart benim için.

Yorum

27 inde izmir arkas'da bakım yaptırdım 599 tl
                    1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yada Bosh, Mann gibi filtre markalarını piyasadan daha ucuza almak için şunu yapabilirsiniz ..... İnşallah reklam diye düşünmezsiniz, sadece kazıklanmadan filtre seti almanın yolunu anlattım.

* İlgili grup adına paylaşımlar yasaktır.
                      Son düzenleme: cagri; 08.04.2019, 12:49.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
                        27 inde izmir arkas'da bakım yaptırdım 599 tl
                        Bu sene servis konusundaki en büyük kazığı ben yedim galiba. Arabanın bakım KM'sine 2 bin KM kala bakım yaptırdım, ben yaptırdıktan sonra kampanyalar başladı ilginç bir şekilde.

Arka balata değişimi dahil 30.000 KM bakımına tam 2000 TL verdim

Yorum

malesef bazen o tıp şeyler banada denk geliyor, benim bakım zamanı normalde nisan 14 idi, bayiden fiyat almak için aradım, yoksa kendimi 1200 tl ye hazırlamıştım, 599 dediler bende kaçmasın diye erken yaptırdım. keşke kampanya için bilgilendirme yapılsaydı
                          Son düzenleme: ersinnisre; 03.04.2019, 20:42.
                          1.6 SIDI

Yorum

Yetkili servislerde şuan 3 yaş üstü benzinli insignialarda nisan sonuna kadar 599 tl artı taksit imkanları mevcut.Özel servislerde orjinal yedek parçalı fiyatı 650-750 işçilik dahil fiyatlar istiyorlar benimde bakım geldi araştırdım.Geçen sene yetkili serviste aynı bakıma 1200 tl verenlerdenim.

Yorum

Bende yetkili servis taraftarıyım. Yapılan işçiliğin garantisi var.
                              Ergün GÜRBÜZ

Yorum

İşleniyor...
                              X