Duyuru

Collapse
No announcement yet.

6o Bin Bakımı ve Triger değişimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 6o Bin Bakımı ve Triger değişimi

Arkadaşlar slm,

Bugün araç servise girdi ve 60bin bakımında Triger kayışının değişmesi gerektiği söylendi, ancak aracın kitapçığında tirger değişimi için 10yıl veya 150bin km diyor, 60bin bakımına giren ve/veya bu tür durumla karşılaşan var mı aranızda

Ynt: 6o Bin Bakımı ve Triger değişimi

normal şartlarda triger kayışı minimum 140 -150 bin kardeşim fakat bizim ülkemiz ve yol koşulları göz önüne alınınca bu değerler belirleniyor birde öyle kritik bir bakım ki triger dediğimiz kayış bir kopsa bütün motoru kucaklıyoruz özellikle garantide olan araclar mecbur servis zamanında değişim yapmak zorunda kalıyor oluşabilecek hasarlar öyle bin iki bin liralık hasar olmuyor malesef örneğin yurt dışında Almayanyada felan insignianın periyodik bakımı 30 bin civarı bizim ülkemizde ise 15 bin işte şartlar ve standartlar çok düşük malesef...

Yorum

bu genel birşey ben hep 60 bin bakımında triger değiştiğini duyuyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
        bu genel birşey ben hep 60 bin bakımında triger değiştiğini duyuyorum...
        Bizim ülkemizde ki standar 60-90 bin km arası kullanıcıya kalmış birşey ama 60 bin gectikten sonra servis oluşacak sorunlarda sorumluluk almıyor...

Yorum

TR de sanırım bu bi klişe olmuş artık sanayi ve servislerde.
          30 bin hafif, 60-80 bin ağır bakım.
          Araçlar değişiyor teknoloji ilerliyor halen 60 bin bakımını duyan triger seti değişecek diye bir fikre sahip.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yakup
            Araçlar değişiyor teknoloji ilerliyor halen 60 bin bakımını duyan triger seti değişecek diye bir fikre sahip.
            haha haha

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yakup
              +1
              Beyaz tutkudur.

Yorum

soygunculuk yapılıyor resmen. geçenlerde lastik değiştirdim.fiyatı anlaştıktan sonra adam faturaya bide işcilik yazmış ayrıyeten vs. sonrada iskonto diye düşmüş. açıklamasınıda şöyle yaptı. yakın zamanda bütün işyerlerinde işcilik faturaya girecek dedi. bizde millet alışşın diye böyle yapıyoruz dedi. adamların derdi bizi fazlaca servise götürtüp işcilik v.s yaparak cirolarını artırmak. benim aracın garantisi nisanda bitecek .ama 60 km bakmına girmeyeceğim. 1100 tl falan alıyorlarmış dışarda aybı iş 500 tl.

Yorum

ya bize caddy marka aracımız 60 bine geldi triger değişecek dendi servis dışı wv servisine gittim sordum servis sahibi bendede caddy var dedi aracım 140 bin oldu değiştirmedim dedi artık triger kayışları teflon mazlzemeden yapılıyor koparmaya çalışsan kopmuyor diyor ...
                  işte burda milli servet düşmanlığı giriyor...

Yorum

Bence de 60 bin az.Neticede istanbul gibi bir yerde albea ticari taksi için 70-80 bin km arası değişiyorum.Herhalde taksinin girip çıkmadığı trafik ve yer yoktur.Bunda bi şey olmuyosa insignia da hiç bi şey olmaz.Önemli olan bence 60 bin kaç yılda yapacağınız.Benim gibi 5-6 sene de yapıyorsanız mutlaka değiştirin.Zaman kayış için km den daha önemlidir.

Yorum

bence garanti devam ediyorsa trigerin değişmesi lazım, bir süre sonra bişey olursa trigeri değiştirmemişiniz araba garantiden çıktı diyebilirler.
                      InsigniaTEAM

Yorum

Benim şahsi fikrim ise garanti bitse bile trigel ve diğer kayışlar her zaman serviste değişmeli bir sorun olduğunda direk sorumlular.

Yorum

Triger çok kritik olduğundan garanti bitse de bitmese de yapacak birşey yok, mecbur değiştirdik. Ancak 150bin km ömür verilen bir parça 60bin km de değişince işin içinde iş var diye düşünmeden edmiyor insan

Yorum

servise girdinmi elini ver konulu kaptır olayı fırsatçılıktan başka bir şey değil yazık...

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Bende otuz binde servise girdim, 2 saat sonra aradılar balataları değiştirelim mi diye
                              neden dedim bitmişmi ustalarımız öyle uygun gördüler teyit istiyoruz sizden dedi kız.
                              Bende kabul etmedim. Çünkü balataların sensörlü olduğunu ve bitmeye yakın uyarı verdiğini biliyorum.
                              Servis = soygunculuk arıyorlar işte ya tutarsa.. Evet desem öpecekler..

Yorum

İşleniyor...
                              X