Duyuru

Collapse
No announcement yet.

15.000 Km bakımı ve güncel fıyatları

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 15.000 Km bakımı ve güncel fıyatları

Orjinal yazı sahibi: Ednips
    Sabah 09:00 itibariyla 15.000 bakımı için henüz 14.170 km de iken yağ göstergesinin %1 e inmesinden çekinerek Opel Kale Edirne Merkez'e bakıma bıraktım. Verilen fiyat 570 TL.

Bakalım nelerle karşılaşacağız..
    1.2 Golf 3500 km de yıllık bakıma girdi 600 tl ödedim bence insignia için 570 tl iyi bir rakam

Yorum

Bakım yapıldı. Aracı akşamüstü teslim aldım. Herhangi bir sorun çıkmadı. Yanlız fiyatı şişirmek için ellerinden geleni malesef yapmışlar.
      Sabah teslim ederken genel olarak neleri yapacaklarından üstünkörü bahsettiler. Araç bakımıyla ilgili tecrübem olduğundan çok üstüne düşmedim.
      Teslim almaya gittiğimde balans yapıldığını söylediler. Şaşırdım. Çünkü daha geçen hafta yaz lastiklerine geçtim. Yani balans zaten bir kaç gün önce yapılmıştı. Bunun için 50 TL eklenmiş faturaya. Söyleseydiniz gerek olmadığını, istemediğimi, işlemin yeni yapıldığını söylerdim dedim. Yine üstünde durmadım.
      Aracın başına geçtiğimizde ise Würth marka enjektör temizleyici benzin katkısını gösterdiler. Bunu benzin almaya gittiğinizde eklettirirsiniz dediler. Tamam dedim, ücretsiz hediye sandım ki faturaya bir bakayım dedim sonuç 35 TL faturaya eklenmiş. Ve hiç sorulmadan.
      Bir çok arabam oldu. Çok kez farklı markalarda bakım yaptırdım. Böyle sorulmadan emrivaki uygulamalar gerçekten görmedim. Sonuç itibariyle toplam 567 TL olan bakım aslında 480 TL imiş.
      Bakım yaptırmaya giderken dikkatli olmakta ve önceden tek tek sormakta fayda var arkadaşlar.
      Arabamız pahalı diye kazık yeme mantığı hiç hoşuma gitmiyor.. Sonuçta yapılan tüm bakımlar standart değişen eden belli..
      2014 Insignia 1.6 SIDI AT Cosmo Beyaz + 2015 Polo Comfortline 1.2 TSI DSG

Yorum

Aracın bakımını 3. yılımızda 360 liraya yaptırdık. Verilen fiyat 480 lira idi pazarlık yaptık

Yorum

Tarih : 15.06.2015
          Servis adı/şehir : Oparca.com web sitesi / Tor Servis
          Yapılan işlemler/değişen parçalar : gm hava filtresi, gm motor yağı, gm polen filtresi, gm tapa pulu, gm yağ filtresi
          Ödenen ücret :260 TL
          İndirim : Kargo bedava
          Ödeme şekli : Kapıda nakit

Arkadaşlar internetten aldım bütün ürünleri orjinal, en uygun fiyata burda buldum ben biraz orjinalciyim. Gittim Bostancı sanayide 40 TL'ye hepsini taktırdım. Toplam 300 TL'ye Tüm parçalarım orjinal şekilde gönül rahatlığıyla bütün işlemlerim bitti. Size de tavsiye ederim eğer aracınızın garantisi bittiyse mutlaka böyle yapın. Aksi taktirde 800 TL Yetkili servise para ödeyecektim.

https://oparca.com/opel-insignia-2.0...dik-bakim-seti

Yorum

15000 bakımı 415 tl ye yaptırdım

Yorum

Arkadaşlar 1.6cdti bakimi yaptiran varmi aramızda
              2015 BEYAZ 1.6 CDTI COSMO ACTIVE SELECT+STILL PAKET

Yorum

Evet 15.000 bakım yaptıran var mı. Ve neler yapılıyor? bakım sonrası araç yakıt değerleri vs bir değişim farkettiniz mi? heniz 5.000 km var benim için ama bilmek isterim.
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Aracim henüz 6bin km de Bugün erzurum opel erdemiri aradım 5-30 yağ ve yağ filtre değisimi icin 220tl dediler. Peryodik bakım değil sonuçta.
                  2015 BEYAZ 1.6 CDTI COSMO ACTIVE SELECT+STILL PAKET

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fruktr
                    Aracim henüz 6bin km de Bugün erzurum opel erdemiri aradım 5-30 yağ ve yağ filtre değisimi icin 220tl dediler. Peryodik bakım değil sonuçta.
                    yeni 1.6 sidi zaten 5,5 litre yağ alıyor sanırım, eğer kaliteli bir yağ ise normal gibi fakat sadece yağ değiştirecekseniz, gidip yağı kendiniz alıp sanayide yada petrolde de değiştirebilirsiniz. Kaliteli bir yağ ile hemen hemen aynı paraye gelir kanımca
                    Insignia 2015 1.6 SIDI AT Cosmo (41GN584)

Yorum

Merhabalar. 2015 1.4 insignia aracım için bugün Neskar oto Bursadan 15000km (1. Yıl ) bakımı icin aradılar. Yağ - yağ filtresi- Hava filtresi- Polen filtresi ve kontrol icin 666 tl fiyat verdiler. Bütün opel servislerinde de aynı fiyat olduğunu söylediler. Araştıracaz bakalım. 17 Nisan sonrasi bir gun gidecem.
                      2014 OPEL INSİGNİA 1.4T

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Dentallive
                        Merhabalar. 2015 1.4 insignia aracım için bugün Neskar oto Bursadan 15000km (1. Yıl ) bakımı icin aradılar. Yağ - yağ filtresi- Hava filtresi- Polen filtresi ve kontrol icin 666 tl fiyat verdiler. Bütün opel servislerinde de aynı fiyat olduğunu söylediler. Araştıracaz bakalım. 17 Nisan sonrasi bir gun gidecem.
                        Gereksiz servis ücretlerinden nefret ediyorum...
                        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
                          Evet 15.000 bakım yaptıran var mı. Ve neler yapılıyor? bakım sonrası araç yakıt değerleri vs bir değişim farkettiniz mi? heniz 5.000 km var benim için ama bilmek isterim.
                          Selçuk bey benim araç 6000 km dedi çok ükür ve şehir için ilk zamanlarda 60 KR yakarken bu rakamlar 25 kuruşlara kadar düştü.. Bakalım zamanla neler olacak.. ( Hatasız kazasız sürüşler.. )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aliuluer
                            Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
                            Selçuk bey benim araç 6000 km dedi çok ükür ve şehir için ilk zamanlarda 60 KR yakarken bu rakamlar 25 kuruşlara kadar düştü.. Bakalım zamanla neler olacak.. ( Hatasız kazasız sürüşler.. )
                            kaç binde bakıma girdi aracınız ? tam anlayamadım kusura bakmayın ? Hatasız Kazasız sürüşler inşallah herkese

Yorum

Eskisehir Alpata 620 dedi 15000 (1. yıl) bakımı için. C.tesi günü artık gidip yaptiracagim
                              2014 OPEL INSİGNİA 1.4T

Yorum

Bende yakında 15000 bakımına girecem aracı aralıkta aldım, bakıma gittiğimde 5 bilemedin 6. ayında olacak daha klimayı açmak yeni yeni nasip olmaya başladı polen filitresini değiştirtmeyim diyorum zaten nasipse yılbaşında tekrar bakıma girerim, servis gıcıklık yaparmı bu konuda, daha önce böyle bir talepte bulunan oldumu hiç .
                                Insignia 2015 1.6 SIDI AT Cosmo (41GN584)

Yorum

İşleniyor...
                                X