Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rolenti Sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Rolenti Sorunu

Merhaba arkadaşlar ;
    Aracim rolentide bazen hafif ten titreme yapiyor.
    Geçtiğimiz hafta servise gittim aracin güncellemeleri icin servisteki ustaya soyledim duyduğum sesi fakat o onemli birsey olmadigini söyledi.
    Neden bu sekilde titreme yapar ? Bu tip bir sıkıntıyla karsilasaniniz varmi ? Aracim 2015 benzinli otomatik.

Kork Allah tan Korkmayandan ! ! !

Ahmet Emre

2015 Cosmo 16t Gri

Ynt: Rolenti Sorunu

Bende de yapıyor. Hiç servise sormak aklıma gelmedi.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

aynı sorun bendede son 1 ayda başladı servis normal dedi.
      farklı titresimi birkere fark ettiğinizde takıntı oluyor sürekli arabayı dinliyorum artık.
      2014 insignia 1.6 SİDİ cosmo

Yorum

rölanti titreşimini tarif edermisiniz?
        birkaç saniyede bir vuruntu mu? sürekli bir ince vibrasyon mu ?
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

bende ilk çalıştırmada belirli aralıklarda vuruntu şeklinde (sanki o an yakıtı yakamıyor) , motor ısındıktan sonra azalıyor ama tamamen düzelmiyor.
          2014 insignia 1.6 SİDİ cosmo

Yorum

Araba rolenti deyken kesik kesik oluyo Bostayken de ayni sey oluyor Bende de ayni sekilde takinti haline geldi surekli araci dinliyorum

Kork Allah tan Korkmayandan ! ! !

Ahmet Emre

2015 Cosmo 16t Gri

Yorum

Benimkide yapıyor arada sanki tam stop edicekken topluyor nefes nefese kalıyor gibi boğaz kelebeği gibime geliyor.hiç baktırmadım ama..
              2010 insignia 1.6t cosmo karbon siyah..

Yorum

Benimde böyle bi sorunum vardi vuruntu stop edecek gbi motor sıcakken çalıştırdığımda yapiyordu bnm devir 2.500 3.00 cikaryordum gazdan ayağımı cektgimde teklme yapıyordu boğaz temizliği yaptırdım düzeldi.aku sarj dinamosu map maf sensorlerinede baktir bunlarda yapiyormus.
                ~OFLU(nokta)~

Yorum

Vay vay vay valla konu açılmasa bilmeyeceğiz...bende de aracı ilk çalıştırdığın zaman bin devirin üstünde çalışıyo ya insignialar o ara ibre çok hafif aşağı yukarı inip çıkıyo sonrasında devir düşüyo zaten 40 sn de falan..sonrası araçta birden rolanti düşüyo gibi oluyodu saniye bile sürmeyen bi titreme oluyo hani klimayı açarsınız ya birden onun vermiş olduğu hissiyatın ta kendisi..benim araç 12 model yalnız 25 binde byük bi sorun olduğunu düşünüyodum fakat makyajlı kasalardada yapıyor olmasına anlam veremedim bu kdr çok kişinin karşılaşması şaşırttı beni düzenli bakıma gidip gelen araçlar nasıl olurda yapar bunu çözüm olarak servise gittim çarşamba için randevu verdiler yukarda da belirtilmiş alın bendende o kdr paranoya yaptım garaja inip futmadan aracı dinliyorum..

Yorum

Çözüm: Boğaz kelebeği temizliği ve kaliteli yakıt.

Edit: Bu arada 1903. mesajım olmuş. ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ ihihi
                    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

sanırım dizellerde böyle bir sorun yok.
                      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
                        sanırım dizellerde böyle bir sorun yok.
                        Olmaz mı hiç. Dizel pis yakıt olduğu için olma riski daha fazla. Benimde rolantide ufak bir dalgalanma söz konusu. Yakınlarda sensör ve kelebek temizliği yaptıracağım.

Yorum

Servise gittim bugün araca baktılar cihaz falan bağladılar bi sorun olmadığını söylediler 2 adet güncelleme yapıldı güncellemeden sonra aracın sürüşünde değişiklik hissettim paikolojik mi yoksa normal mi anlamadım..

Yorum

Bu arada eskiden rolanti sorunu dyoduk ya onu servisten sonra yaşamadım

Yorum

benim 3000 km sonra ilk bakımım olacağı için ayrıca garanti dışı kalmaması adına yetkili serviste muhtemelen Odakta yaptıracağım. yağ değişimi esnasında karter temizliği gibi şeyler talep edebiliyomuyuz würthle falan. yani şu km ye kadar bir sorunum olmadı titreme , motor gürültüsü, tıkanma vs ile ilgili, bunu koruyabilmek adına ekstra işlem önermelimiyim? hadi ben önerdim o arkadaşlarımız ilgilenir mi ?
                              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

İşleniyor...
                              X