Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlk Servis Maceram. İnsignia Su Eksiltiyor.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İlk Servis Maceram. İnsignia Su Eksiltiyor.

su eksiltme sorunu yok sadece devirdaim pompasını değiştirseniz iyi olur dediler. ama fiyat yüksek geldi bana
    2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

1.4 2012 model benimkide aynı sorunla karşı karşıyayım. Yazın su azalmıştı tesadüfen farkettim. kapak biraz gevşektir diye tamamlayıp 10 gün sonra kontrol ettim sorun yoktu. 1 ay önce lifte kaldırınca usta söyledi. baktık kireçlenmiş su izi var. Devridaim pompasından geliyor dedi. Şimdilik kendi kendine tıkanmış fakat servise sordum minimum 600 700 tutar dediler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erbt
        1.4 2012 model benimkide aynı sorunla karşı karşıyayım. Yazın su azalmıştı tesadüfen farkettim. kapak biraz gevşektir diye tamamlayıp 10 gün sonra kontrol ettim sorun yoktu. 1 ay önce lifte kaldırınca usta söyledi. baktık kireçlenmiş su izi var. Devridaim pompasından geliyor dedi. Şimdilik kendi kendine tıkanmış fakat servise sordum minimum 600 700 tutar dediler.
        1.4 araçlarımızda gm marka şeklinde devirdaim su pompasını ben özel serviste 400 tl civarı bir paraya değiştirmiştim 1,5 yıl önce..
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine
          1.4 araçlarımızda gm marka şeklinde devirdaim su pompasını ben özel serviste 400 tl civarı bir paraya değiştirmiştim 1,5 yıl önce..
          Özel servis 500 civarı dedi. Yeri nedeniyle işçiliği zahmetli bayağı bir sök tak işi var diyince vazgeçtim. Çok fiyat farkı yoksa, fazla işçilik gerekiyorsa yetkili servise mi versem dedim. Fakat erteleye erteleye bugüne geldi. Sonuçta bir an önce halletmek lazım içim rahat değil. Allah korusun farkında olmadan geri sızdırmaya başlayıp motoru ele almayalım. Bilmiyorum su ciddi azalınca araç uyarı veriyor mu? Yazınki azalmada depo minimuma kadar azalmış uyarı yoktu belki daha azalsa verir miydi? Silcek suyuna kadar haber verdiğine göre motor suyunu verir herhalde.

Yorum

Bence de bir an önce değiştirin. Çünkü devirdaim pompası önemli bir parçadır ve motoru elinize alabilirsiniz...
            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Bugün yetkili servise girdim usta detaylı bakıp gösterdi. Kevgire dönmüş. Depoda ıslaklık var muhtemelen ince çatlak. hortum ek yerlerinde var hadi birde kaldırıp pompaya baktık ondada var. Antifriz tıkamış ama yarının garatisi yok. Sonuç 1000 tl ye yakın masraf. Başa gelen çekilir.

Yorum

Bugün yetkili servise girdim usta detaylı bakıp gösterdi. Kevgire dönmüş. Depoda ıslaklık var muhtemelen ince çatlak. hortum ek yerlerinde var hadi birde kaldırıp pompaya baktık ondada var. Antifriz tıkamış ama yarının garatisi yok. Sonuç 1000 tl ye yakın masraf. Başa gelen çekilir.
                Olsun,üzülmeyin.Daha büyük sorunlara yol açmadan halledin.Geçmiş olsun...
                2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Sağolun aynen öyle. Bugün yarın derken erteledik. Bu kadar olduğunu tahmin etmiyordum. En fazla ince bir sızıntı var antifriz tıkadı hallederiz bir ara diyordum. Başlığı görmek iyi oldu sağolsun arkadaş. El atmış olduk. Motor kucağımızda servisede girebilirmişiz.

Yorum

İşleniyor...
                  X