Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlk Servis Maceram. İnsignia Su Eksiltiyor.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İlk Servis Maceram. İnsignia Su Eksiltiyor.

2012 model 1.4 İnsignia Edition Elegance marka Aracı almak için 3 hafta önce ekspertiz raporu için götürdüğüm Zongulak / Ereğli Tümar servisinde, devirdaim pompasının su kaçırdığı, aracın garantisinin devam ettiğini, zamanım var ise parça siparişi verileceğini, Zongulak / Ereğli'de bir kaç tane İnsignia'nın bu nedenle devirdaim pompasının değiştiği tarafıma iletildikten sonra, aracı Kayseri İnciroğlu servisine giderek problemi kendilerine ilettim. Bu arada araç gerçekten su eksiltiyordu. Ancak, aracın su eksiltmesinden ziyade devirdaim pompasının ses yaptığını, kullanıcı hatası olmadığını ve gerekli parçanın istenerek ücretsiz değişim yapılacağını söylediler. Akabinde de aracı servis bölümünde inceleyerek 09/08/2014 tarihine randevu verdiler. Aynı gün içinde de parça değişti. Problemin ortadan kalktığını, aracın daha az ses çıkardığını, (ki özellikle ilk çalıştırmada) daha atikleştiğini söyleyebilirim.
    Benzer problemi olan arkadaşlara yol gösterebilir diye düşünüyorum. Saygılar.

Ynt: İlk Servis Maceram. İnsignia Su Eksiltiyor.

1.4 lerde bu sıkıntı kronik bendede aynı sıkıntı oldu garantiden değişti ve değiştirenlerde var.

Yorum

Bununla geçmiş olsun.
      Haftada bir yağ ve su seviyelerini kontrol edin ki sorunun giderildiğinden emin olasınız

Yorum

Yusuf kardeşimin dediği gibi bu sorun kronik biraz.
        Benim araçta da devir daim değişti, sorun yok maşallah.
        [center]
        İnsignia 1.4 Edition Elegance Yeni Stil Paket 2012 OPC Body Kit (Kara Şahin)

BİR ZAMANLAR

Yorum

aynen benim araçtada değişti sanırım tüm 1.4lerde var bu sorun
          İNSİGNİA'sız

Yorum

Herkese selamlar.

Aynı sorun bendede var 3 kere servise götürdüm normal dediler. ilkinde su eklediler. ikincide kapak gevşek dediler, yetkili servis çözemeyecek ise dışarıya götürürüm dedim adamlarda bişey yok dediler, Dün urfa gapel serviste devirdaim pompası dediler. ama garantisi 4 gün önce bittiği için değişmediler. gelde kızma bu adamlara. Genel merkezi aradım durumu anlattım invcelediler durumu. siz son bakımı dışarıda yapmışsınız dediler. Bende siz sorunu çözemeyince nerde yapsaydım dedim. Sonuç servis parçayı değişmedi.
            İnsignia 1.4 140HP Edition Elegance Yeni Still Paket Lovato LPG

Yorum

su eksiltme bendede var 2.0 dizel bi usta silindir kapagından dedi kronik maliyeti bin tl dedi güvenmedim adama kendi tanıdıgım ustaya götürdüm o da sanki manifolddan gibi dedi yarın kaldırıp bakıcaz şimdi bunuazıyı görünce önceliği devirdaim pompsına verdiricem. maliyeti ne kadar olan bir ürün acaba. geçmiş olsun eski konu ama

Yorum

Ben devirdaim pompasını değiştirdikten sonra su eksiltme sorunu kalmadı. Masrafı konusunda ise çok fazla bir şey tutacağını sanmıyorum. Şimdi ise ses yapıyor. Onu da servise sordum her zaman ki gibi "Normal" dedi.

Yorum

benim sorun devirdaim çıkmadı ustaya göre manifolddanmış. su birikiyor antifreeze li oldugundan tıkıyor filan dedi. umarım doğrudur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: patcute
                    benim sorun devir daim çıkmadı ustaya göre manifolddanmış.
                    su birikiyor antifreeze li oldugundan tıkıyor filan dedi. umarım doğrudur
                    Su nereye birikip tıkıyormuş ve neden eksiliyormuş hiç anlamadım!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: patcute
                      benim sorun devirdaim çıkmadı ustaya göre manifolddanmış. su birikiyor antifreeze li oldugundan tıkıyor filan dedi. umarım doğrudur
                      Size önerim bu konuyu insigniateam sitesinden aratın. Su eksiltme nereden olduğunu bulabilirsiniz.
                      --Su haznesini (Opel Genleşme Su Deposu) kontrol ettirin. Kapak düzgün kapatıldıysa, yavaş yavaş su eksiltiyorsa (Soğutucu suyu eksik olduğu uyarısı verir) SU HAZNESİ yanından deliniyor ve su kaçırıyordur.
                      Aşağıdaki linkte su haznesini kontrol edin.

http://www.balkanopelparca.com/pinfo.asp?pid=68

Ben de de aynı problem olmuştu.
                      Kapağı değiştirdik. Antifiriz birikiyordu.
                      Yine olmadı. Su haznesini söktüğümüzde allta delik vardı. Değiştirdik. Sorun çözüldü.
                      150 TL'ye mal lolmuştu.
                      Geçmiş olsun.

2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

manifold ve boğaz kelebeğinde siyah pislik birikmiş manifoldun alt tarafı çevresi antifriz birikmiş donmuş etrafında su haznesine giden bir yerde sorun varmış ondan dedi manifold + conta + boğaz kelebeği değişelim dedi usta. 800+320+120 devirdaim şeklinde parça fiyatı var parçayı kendim buldum tanıdıklardan vs.

biriken yerlerin fotosunu buraya atamıyorm şuan bilgisi olan varsa merak eden vs 0532 355 24 39 whatsupdan gönderim arkadaşlar

bakımla yay montajıyla triger le vs 2500tl masraf çıktı Allahtan araba ucuza gelmişti. şirket aracıda olunca vergiden düşücz

Yorum

arkadaşlar devirdaim pompasının fiyatı nedir. benim araçtada değişmesi gerektiğini söylediler. yıllık bakımında kontrol sırasında söylesiler değiştirsen iyi olur ömrünü tamamlamış artık diye. 750 tl gibi bir rakam söylendi. bana yüksek geldi. bende biraz araştırayım öyle değiştireyim dedim. fiyat konusunda bilgisi olan var mı
                          2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Dostum şu adreste fiyatı yazıyor. 131,00 TL. Ancak orjinal mi onu bilemiyorum. Bir bak istersen.

http://www.opelgm.com/Opel-insignia-...X,PR-5654.html

Yorum

Benim aracimdada olmustu 1.4 de .sorun cozulemedi .depo ,kapak,borular,silindir kapaklarina islem, devirdaym falan filan akliniza ne gelirse degistirildi ama sonuc ayni oldu..1 hafta eksiltmiyor sonrasinda ayni gun icinde 5lt su koydugumu biliyorum .sonrasinda kendiliginden eksiltme kesiliyor ve 1 2 ay sinra ayni sekilde tekrarliyordu.sattim araci simdi ne durumda bilmiyorum
                              2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
                              yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

İşleniyor...
                              X