Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ARAÇ MOTORU UPDATE

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: ARAÇ MOTORU UPDATE

Arakadaşlar bu motor güncellemesi denilen şey aslında bir çok kişinin fark etmediği ve bir gurup sürücü tarafından fark edilen 2500-3200 devirleri arasında nadiren çok kısa hafif bir anlık kesilme/kasılma oluyor bu yazılım turbo daki bu hassas geçişi hissedilir olmaktan çıkaran bir yazılım bir yama servise gittiğinizde kontrol ettirin bu yama size söylenmeden yüklenmişte olabilir.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Fatih Bey sadece turbo geçişindeki kesilme ile ilgili olduğunu sanmıyorum.Çünkü işlem yaklaşık 2,5 saat kadar sürdü.
      Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Uzun sürmesinin sebebi yükleme esnasında bir sorunla karşılaşıyorlar ve ya bu riski almıyorlar ve aracı sıfırdan kuruyorlar evdeki bilgisayarımızı formatlayıp yeni işletim sistemi kurmak gibi birşey bu yüzden uzun sürüyor çünkü yazılımlar her araca göre farklı ve internetten yükleniyor.Biliyorsunuzki araçlarımızda çok fazla elektronik opsiyonlu cihaz var ve yazılım farklılıkları ortaya çıkıyor .Yükleme işlemi servislerin adsl internet bağlantıları doğrultusunda yapılıyor hat kopuyor bilgisayarın şarji bitiyor vs... gibi sebepten dolayı uzun sürmüştür ve sürüyor .

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Peki abi yazılım qüncellemesi yapınca aracımızın ayarları fabrika ayarlarına dönüyor mu?
          Yani; hafızalar, konfiqürasyon ayarları, ses ayarları filan

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Yazılımı yükletenler dikkat etti mi bilmiyorum.Yazılımı yükledikten sonra o ıslık sesi gibi olan turbo sesi kesiliyor sadece 2200 devirden sonra vites değiştirirken hafif geliyor.Ben görevliye sorduğumda bana istenmeyen bi hava sürtünmesi sesi oldğunu ve bunu kestiklerini söylemişti.
            İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

Fabrika ayarlarına dönmesede bazı ayarlar değişiyor. Bence arabayı showroomdan ilk defa teslim alıyormuş gibi ayarları kontrol edin yada kendinize göre ayarların. Benim aracıma yazılım yüklediklerinde anahtardaki kapatma tuşuna uzun basmama rağmen aynalar kapanmamıştı.
              Eyvah özellik gitti derken. Menüden tekrar aktifledik. Düzeldi.
              Ayrıca bluetooth ile konuşurken arabın motor devri sesi geliyordu . Bluetooth'dan telefonu kaldırdık ve yeniden tanıttık . Sorun anında düzeldi.
              Çağrı ile birbirimize baktık . Biraz gülüştük. Nede olsa OPEL. Böyle incelikleri var.

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
              Peki abi yazılım qüncellemesi yapınca aracımızın ayarları fabrika ayarlarına dönüyor mu?
              Yani; hafızalar, konfiqürasyon ayarları, ses ayarları filan
              2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

ben 2009 yılı boyunca bu sesten rahatsız olarak 2-3 kere opel servise gittim. gerizekalılar biz ses duymuyoruz deyip insana paranayok muamelesi yapmışlardı.

Yorum

İşleniyor...
                X