Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ŞEHİTLERİMİZ

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: ŞEHİTLERİMİZ

Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Son duruma göre, şehitlerimizin sayısı 21'e çıkmış, bazı askerlerimizin de rehin alındığından bahsedilmektedir.

Yorum

Başımız sağolsun ... Allah bize şehit haberlerine alışmayı tepkisizleşmeyi nasip etmesin...

Yorum

Aminn

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Rabbim yardımcımız olsun,onlar şehit oldu,aileleri perişan... Sayılarını bile net bilemiyoruz,çok kötü şeyler dönüyor...
          2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
            Onur bir ülke hiç bir zaman dışarıdan gelip yıkılmaz önce içeriden bölersin sonra dışarıdan gelir yıkar geçersin. O zamanda ülkesini vatanını satanlar vardı bunu unutmayalım.

Mutlu bey bence ülkeyi yöneten/yönetmeye çalışanlarda bunun farkında ama bizler farkında değiliz gibi

her zaman dediğim gibi birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım
            Fatih Hocam bu ülke 1970lerde de 80lerde de 90larda da doğru düzgün yönetilmedi, şimdi de durum aynı, ama bunu desteklediğiniz parti iktidarda diye görmüyorsanız ben samimiyetinizden şüphe duyarım. Ben her gün güneydoğulu en az 2-3 kişiyle işim sebebiyle tanışıyorum ve sohbet ediyorum. Bir örnek vereceğim, geçtiğimiz yıl (daha çözüm süreci fiyaskosu devam ediyordu) Bismil'in bir köyüne gittim; adam baktı pkk'lı ağzıyla konuşmuyorum bana dedi ki, biz devlet tarafındayız, şu ana kadar devleti/hükümeti destekledik ama bu ara köye pkklılar geliyor bizi tehdit ediyor zorla erzak alıyorlar, karakola gidiyoruz, anlatıyoruz komutan diyor ki biz bir şey yapamayız, siz kendi aranızda halledin. Böyle bir rezillik nerede görülmüş, bu insanlar artık devlete güvenir mi? İnsanlar güce önem verir, 2000'li yıllara kadar devlet güçlüydü, insanlar o yüzden il/ilçe bazında ayaklanmaya cesaret edemediler, şimdi pkk güçlü - arkasına halk desteği almaya başladığı için (o kadar zırhlı araca, insansız hava araçlarına, topa tüfeğe rağmen) o yüzden de ilçe-bölge bazlı ayaklanma provaları yapılıyor. Devlet gücünü gösterecek, höt deyince insanlar kaçacak, bu kadar basit. Devlet aciz hale getirilemez, kaç bin yıllık devlet geleneği olan bir milletiz, bu rezilliklere nasıl izin verilir.
            ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

allah devletimizi milletimizi korusun
              bütün şehitlerimize allahdan rahmet diliyorum
              herşeyden önce VATAN!

Yorum

Mutlu bey

Devlet hoyt dedigi zaman olmuyor devlet ılımlı oldugu zaman olmuyor devlet kendi haline biraktigi zaman olmuyor demekki biz hala ozgur degiliz 100 yillik anlasmanin bitmesine az kaldi

Bu arada kisisel olarak kendi samimiyetimden suphem yok kim hata yaparsa zamani gelince hatasinin cezasini gorur.

Bu arada bu konular cok hassas polemige sebebiyet veriyor sadece taziye mesajlari yazalim

Anlayisiniz icin tesekkurler

Yorum

Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin

Vatanımızı bölmeye çalışan ve bunlara yardımcı olan herkesinde mekanı cehennem olur inşallah
                  2010 1.6T Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Metin
                    Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin

Vatanımızı bölmeye çalışan ve bunlara yardımcı olan herkesinde mekanı cehennem olur inşallah
                    Aminnn

Yorum

100 yıllık antlaşma diye birşey yoktur tamamen uydurmadır...!

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Kusura bakın artık ... Bazılarının tarih bilgisine şaşmamak elde değil. Bu vatan ne şartlarda kuruldu ne sular aktı nasıl bu zamana geldi? Biraz merak edelim araştıralım. Kimsenin kimseye ders vermesine gerek yok. Burasıda ders verilecek en son yer.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omfaya
                          Kusura bakın artık ... Bazılarının tarih bilgisine şaşmamak elde değil. Bu vatan ne şartlarda kuruldu ne sular aktı nasıl bu zamana geldi? Biraz merak edelim araştıralım. Kimsenin kimseye ders vermesine gerek yok. Burasıda ders verilecek en son yer.
                          Bunu neden ders olarak algılıyorsun ? Forum demek insanların konuları tartıştığı ortam demek değil midir ?

Burada yıllardır birbirini tanıyan insanlarız , birbirimizi kırmadan bir konu üzerinde tartışamaz mıyız ?

Eğer bir konuda yanlış bulduğun bir şey var ise, gerekçesini belirtip doğrusunu yazarsın, öyle kafiyeli cümlelerle bir konuyu sonlandırmak ne sana , ne de bana düşer...

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

İyi hoş konuşuyorsun samimisin abicim fakat başlığa göz atar mısınız? Konuya illaki kilit vurarak mı son verilmesi gerek. Nereye çekeriz de nasıl insanların değerlerine laf söylerizin peşine düşmemek gerek.
                            Tartışma konusunu farklı bir başlıkta belirtirsek daha uygun olmaz mı?
                            Benim amacım konu sonlandırmak değil, konuyu doğru yerde tutmaya çalışmak. "Tarih bilgisi almak isteyene de ders verilir özelden numarasını yazması yeterli."

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Arkadaşlar,bence bu konu kapanmamalı.Şehitlerimiz için yazılanlara yürekten katılıyorum.Karşılık veremeden,aramızdan ayrılmalı daha da acı.Hepimizin başına gelebilir,Allah bu acıyı inşallah kimseye yaşatmaz.Şehitlerimizin ailelerine Allah'ım sabırlar versin inşallah.
                              Forumda bazı konular tartışılmalıdır bence de.Fakat bu konu başlığında tartışmamalı.Başka bir konu başlığında,tarih bilgisi olan arkadaşlarımın tartışma konusu açması mantıklı olacaktır.Duygu düşünce,politika içerikli olmayan tartışma ortamı yaratmaya başladığımızda,birbirimize sinirlenmemeyi öğrendiğimizde,doğru bir şeyler yapmaya başlayacağız.Bu başlık ''yas'' başlığıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                                Orjinal yazı sahibi: FacomX
                                Onur bir ülke hiç bir zaman dışarıdan gelip yıkılmaz önce içeriden bölersin sonra dışarıdan gelir yıkar geçersin. O zamanda ülkesini vatanını satanlar vardı bunu unutmayalım.

Mutlu bey bence ülkeyi yöneten/yönetmeye çalışanlarda bunun farkında ama bizler farkında değiliz gibi

her zaman dediğim gibi birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım
                                Fatih Hocam bu ülke 1970lerde de 80lerde de 90larda da doğru düzgün yönetilmedi, şimdi de durum aynı, ama bunu desteklediğiniz parti iktidarda diye görmüyorsanız ben samimiyetinizden şüphe duyarım. Ben her gün güneydoğulu en az 2-3 kişiyle işim sebebiyle tanışıyorum ve sohbet ediyorum. Bir örnek vereceğim, geçtiğimiz yıl (daha çözüm süreci fiyaskosu devam ediyordu) Bismil'in bir köyüne gittim; adam baktı pkk'lı ağzıyla konuşmuyorum bana dedi ki, biz devlet tarafındayız, şu ana kadar devleti/hükümeti destekledik ama bu ara köye pkklılar geliyor bizi tehdit ediyor zorla erzak alıyorlar, karakola gidiyoruz, anlatıyoruz komutan diyor ki biz bir şey yapamayız, siz kendi aranızda halledin. Böyle bir rezillik nerede görülmüş, bu insanlar artık devlete güvenir mi? İnsanlar güce önem verir, 2000'li yıllara kadar devlet güçlüydü, insanlar o yüzden il/ilçe bazında ayaklanmaya cesaret edemediler, şimdi pkk güçlü - arkasına halk desteği almaya başladığı için (o kadar zırhlı araca, insansız hava araçlarına, topa tüfeğe rağmen) o yüzden de ilçe-bölge bazlı ayaklanma provaları yapılıyor. Devlet gücünü gösterecek, höt deyince insanlar kaçacak, bu kadar basit. Devlet aciz hale getirilemez, kaç bin yıllık devlet geleneği olan bir milletiz, bu rezilliklere nasıl izin verilir.
                                Tüm şehit olan ana kuzularına ALLAH,TAN RAHMET ailelerine sabır diliyorum..
                                NOT.......Bir Diyarbakırlı olarak KİNGDRAGON arkadaşın yazdıklarının altına imzamı atarım..1975 yılında Diyarbakır da sur içinde doğdum.2006 yılına kadar orada oturuyorduk..80 yaşında ki babam bile orada doğup büyümüştür..En son 5 yıl önce oraya uğramıştım.Geçen Nisan ayında Diyarbakır,a gittim gerek gördüklerim gerekse eş dost ve akrabalarımın anlattıkları tüylerimi diken diken etti..Anlatmaya kalkarsam o kadar çok anlatacağım şeyler var ki..Kısaca şunu söyleyebilirim..PKK dağları bırakıp resmen şehirlerin içine yerleşmiş..Hemde göz göre göre..Bölge ve bölge halkı PKK,nın insafına bırakılmış bir durumda...

Yorum

İşleniyor...
                                X