Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Birazda gülelim .. Fıkra, Resim, Karikatür

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Birazda gülelim .. Fıkralar

Temel Almanya'ya işçi olarak çalışmaya gider. Uçaktaki koltuğunun hemen yanında dünya tükürük şampiyonu oturmaktadır. Adam bir tükürür ve tükürük Temelin kulağının yanından mermi gibi geçer.
    - Adam: "Ben 96 olimpiyatları dünya şampiyonu Almanya'dan Hans" der. Temel tabi şaşırır. Bir müddet sonra adam bir daha tükürür ve tükürük Temelin kafasını sıyırarak gider.
    -Hans: "Ben 2000 dünya tükürük şampiyonu hans"der. Temel artık dayanamaz ve Hans'ın suratının ortasına tükürür.
    -Temel: "Daha acemiyim." der.
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

Fare bir peynir kokusu duyup, kafasini disari uzatmisti. Fakat bunun kedinin bir tuzagi olabilecegini dusunup disari cikmadi. Bekledi ve biraz sonra ""miav"" diye bir ses duydu. Ertesi gun de peynir kokusunu aldi ve ""miav"" sesini duydu, yerinden cikmadi. Sonraki gun ""havhav"" diye bir ses duydu ve kedinin ortalarda olmadigini anlayarak disari cikti. Cikmasiyla pence yemesi bir oldu. Kedinin tuzagina dusmustu. Kedi yerde baygin yatan fareyi yanindaki yavrusuna gosterip izahat verdi.. ""Bak yavrum, sana dememismiydim, ikinci lisan gibisi yok diye...!

Yorum

Delikanlı evlenmek için kimi getirirse getirsin, bir türlü annesini razı edemiyormuş..

Yakın bir arkadaşı

- “Bak sana benden bir tavsiye..” demiş, “Öyle bir kız bul ki aynen annene benzesin.. Göreceksin annen ona bayılacak..”

Delikanlı hayli araştırdıktan sonra bir gün gerçekten öyle bir kız bulmuş.. Görünüşü, konuşması, giyimi hatta yemek yapması bile bire bir annesi… Telefonda bunu arkadaşına anlatmış,

- “Ee.. Vaziyet iyi o zaman..” demiş arkadaşı..

- “Yok!” demiş delikanlı hayli sıkıntılı, “Babam kızdan nefret ediyor!”

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
          İki uzaylı dünyaya inerler, indikleri yer ıssız bir yerdir, yalnızca bir benzinlik vardır. Benzinliğe giderler ve benzin pompasını dünyalı sanıp konuşmak isterler. Uzaylılardan biri seslenir;
          -Selam dünyalı, tabi ses yok. Uzaylı kızar ve tekrar seslenir.
          -Dünyalı sana sölüyorum . Ses yok. Diğer uzaylı arkadaşına "abi gidelim" der. Ama uzaylı iyice sinir olur
          -Dünyalı bana cevap ver der. Gene sonuç aynı uzaylı çıldırır. Diğeride kolundan tutar "abi gidelim, uğraşma şunla" der. Çıldıran uzaylı lazer tabancasını çeker ve benzin pompasına doğrultur. Diğeri hala ısrar eder "abi lütfen yapma gidelim" der. Sinirli uzaylı sorar;
          -Sana son şans dünyalı cevap ver. Ama gene ses yok. Uzaylı al sana der ve ateş eder. Büyük bir patlama ve havaya uçan uzaylılar boş bir yere düşerler. Gidelim uzaylı diğerine,
          -Abi ben sana dedim gidelim diye dinlemedin beni der. Diğeri tamam lan dedin ama nerden bildin lan nerden bildin
          - "Abi şeyini belinde doladıktan sonra kullağına sokan varlıktan korkacaksın" der.
          Bu iyiymiş

Yorum

İki uzaylı dünyaya inerler, indikleri yer ıssız bir yerdir, yalnızca bir benzinlik vardır. Benzinliğe giderler ve benzin pompasını dünyalı sanıp konuşmak isterler. Uzaylılardan biri seslenir;
            -Dünyalı sana sölüyorum . Ses yok. Diğer uzaylı arkadaşına "abi gidelim" der. Ama uzaylı iyice sinir olur
            -Dünyalı bana cevap ver der. Gene sonuç aynı uzaylı çıldırır. Diğeride kolundan tutar "abi gidelim, uğraşma şunla" der. Çıldıran uzaylı lazer tabancasını çeker ve benzin pompasına doğrultur. Diğeri hala ısrar eder "abi lütfen yapma gidelim" der. Sinirli uzaylı sorar;
            -Sana son şans dünyalı cevap ver. Ama gene ses yok. Uzaylı al sana der ve ateş eder. Büyük bir patlama ve havaya uçan uzaylılar boş bir yere düşerler. Gidelim uzaylı diğerine,
            -Abi ben sana dedim gidelim diye dinlemedin beni der. Diğeri tamam lan dedin ama nerden bildin lan nerden bildin
            - "Abi şeyini belinde doladıktan sonra kullağına sokan varlıktan korkacaksın" der.

))) akıllı uzaylıymış 2.si
            F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55

))) akıllı uzaylıymış 2.si
              Dersine çalışıp gelmiş o Gökhan kardeşim

Yorum

Bir karı koca evde problemler yaşamaktaydı ve birbirlerine konuşmama cezası uygulamaktaydı .
                Aniden adam ertesi gün karısının kendisini sabah 5:00da iş için bir uçuşu
                olduğundan uyandırması gerektiğini hatırladı. Sessizliği ilk bozan
                ve KAYBEDEN) kendisi olmamak için, bir kağıdın üzerine “Lütfen beni
                sabah 5:00da uyandır yazdı ve notu karısının bulabileceği bir yere bıraktı.
                Ertesi sabah, adam uyandı ancak saatin 9.00 olduğunu ve uçuşu kaçırdığını fark etti.
                Çok kızdı, tam karısının onu neden uyandırmadığını soracakken
                yatağın yanında bir parça kağıt buldu. Kâğıtta “Saat 5.00. Uyan” yazmaktaydı.

Yorum

ÇAPKIN KAYIKÇI
                  Bir zamanlar Istanbul'un kayıkçıları arasında çapkınlıgıyla meşhur bir kayıkçı varmış. Adam o kadar çapkınmış ki kayığına binen her hatunla bir macerası olurmuş. Bunu duyan dişli, kendine güvenen bir kadın; kim bu adam görelim bakalım bana ne yapabilecekmiş" diyerek inmiş iskeleye. Araştırıp sormuş ve kayıkçıyı bulmuş. Hemen kayığına binmiş ve denize doğru açılmışlar. Kayıkçı bir kürek çekmiş ve
                  - "Derleeerrr" demiş. Bir kurek daha cekmiş yine
                  - "Derleeerr" demiş, bir kürek daha cekmis
                  - "Derleeerrr" diyerek devam etmiş.. Kadın dayanamamış sormuş;
                  - "Bey söylesene Allah aşkına ne derler" Kayıkçı şöyle bir bıyığını burmuş ve;
                  - "Sen bu kayığa bindin ya" "Artık vermesen de verdi derleeerrrr..."
                  1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Yorum

Çok soğuk bir kıs günü padişah, tebdil-i kıyafet gezmeye karar vermis. Yanına
                    başvezirini alıp yola cıkmış. Bir dere kenarında calışan yaslı
                    bir adam görmüşler. Adam elindeki derileri suya sokup, döverek tabaklıyormuş.
                    Padişah, ihtiyarı selamlamiş:

'Selamünaleyküm ey pir'i fani...'

'Aleykümselam ey serdar'i cihan...'

Padişah sormus:
                    'Altilarda ne yaptin?'

'Altiya alti katmayinca, otuz ikiye yetmiyor...'

Padisah gene sormus:
                    'Geceleri kalkmadin mi?'

'Kalktik... Lakin, ellere yaradi...'

Padisah gülmuş:
                    'Bir kaz göndersem yolar mısın?'

'Hem de ciyaklatmadan. ..'

Padişahla baş vezir adamın yanından ayrılıp yola koyulmuşlar. Padişah baş vezire
                    dönmüş:

'Ne konuştuğumuzu anladın mı?'

'Hayır padişahım... '

Padişah sinirlenmiş:

'Bu akşama kadar ne konuştuğumuzu anlamazsan kelleni alırım.'

Korkuya kapılan başvezir, padişahı saraya biraktıktan sonra telaşla dere
                    kenarına dönmüş. Bakmış adam hala orada calışıyor.

'Ne konuştunuz siz padişahla?'

Adam, başveziri şöyle bir süzmüş:
                    'Kusura bakma. Bedava söyleyemem. Ver bir yüz altın söyleyeyim.'

Baş vezir, yüz altın vermiş.

'Sen padişahı, serdar-ı cihan, diye selamladın. Nereden anladın padişah
                    oldugunu.'

'Ben dericiyim. Onun sırtındaki kürkü padişahtan başkası giyemezdi.'

Vezir kafasını kaşımış.
                    'Peki, altılara altı katmayınca, otuz ikiye yetmiyor ne demek?...'

Adam, bu soruya cevap vermek için de bir yüz altın daha almıs.

'Padişah, altı aylık yaz döneminde çalışmadın mı ki, kış günü çalışıyorsun, diye
                    sordu. Ben de, yalnızca altı ay yaz degil, altı ay da kış çalışmazsak, yemek
                    bulamıyoruz dedim. (32 ise agızdaki dişten kinaye, bogaz)'

Vezir bir soru daha sormuş...
                    'Geceleri kalkmadın mı ne demek?'

Adam bir yüz altın daha almış.
                    'Çocukların yok mu diye sordu. Var, ama hepsi kız. Evlendiler, başkasına
                    yaradılar, dedim....'

Vezir gene kafasını sallamış.
                    'Bir de kaz gönderirsem dedi, o ne demek...'

Adam gülmüş..
                    'Onu da sen bul...

Yorum

Bir kadınla bir adam ayrı ayrı arabalarında giderlerken çarpışırlar İkisinin de arabası mahvolur ama şans eseri ikisi de hiç yara almadan kurtulur.
                      Arabalarından sürünerek çıkarlar ve kadın adama bakıp:
                      - Çok ilginç! Sen erkeksin ben de kadın. Arabalarımız mahvoldu ama ikimize de hiçbir şey olmadı. Bu belki de tanışıp, dost olup, hayatımızın sonuna kadar huzur içinde birlikte yaşamamız için bir işarettir' der.
                      Müthiş heyecanlanan adam:
                      - Evet, galiba haklısın' diye cevap verir. Kadın şaşkınlıkla:
                      - 'Bak, arabam hurdaya döndü ama bir şişe şarap sapasağlam. Bu kesin bir işaret. Bu şarabı içip şansımızı kutlamalıyız' derken, şarap şişesini adama uzatır. Adam şişeyi alır, açar ve yarısını içip kadına verir.
                      Kadın hemen şişenin mantarını kapatıp adama geri verir. Bunun üstüne adam sorar:
                      - 'Sen içmeyecek misin?' Kadın cevap verir:
                      - 'Hayır, ben polisi bekleyeceğim))

Yorum

Kayserili taksiye binmiş. Yokuş aşağıya inerken aniden arabanın freni patlamış. Kayserili:
                        - Durdur şu arabayı! diye bağırmaya başlamış. Şoför sinirlenerek:
                        - Fren patladı be adam, durduramıyorum, deyince Kayserili:
                        - Bari taksimetreyi durdur.

Yorum

.Günlerden birgün şeytanın yolu bir köye düşmüş.

Keyfi yerinde olan şeytan sırtını bir ağaca dayamış ve buzağısı kazığa bağlı
                          olan ineğini sağan genç bir kadını uzaktan izlemiş.

Şeytan kadını epeyce izledikten sonra yerinden kalkıp kazığa bağlı buzağının
                          ipini biraz gevşetmiş.

Buzağı bu az ötede annesinin sütünün kovaya sağılmasını aç karnına izlemeye
                          daha fazla dayanamamış debelenmiş ve boynundaki ip çözülmüş.

Koşarak annesini emmeye giden buzağı süt kovasını devirmiş.

Sağdığı süt ziyan olunca sinirlenen genç kadın eline geçirdiği odunu
                          buzağıya vurunca yavru yere yığılmış.

Yavrusuna saldırılan inek kayıtsız kalamayıp bir tekmede kadını yere serip öldürmüş.

Uzaktan geçmekte olan kadının kayınpederi, ineğin ´gelinini öldürdüğünü görüp ineği tüfekle vurmuş.

Silah sesini duyan koca , karısını yerde cansız yatar babasınıda elinde tüfekle görünce silahını çekip babasını öldürmüş.

Kısa bir süre sonra gerçeği öğrenen genç adam , bu kadar acıya dayanamayıp intihar etmiş.

Bütün bu olayları bir kenardan izleyen şeytan;

"BU FELAKETİ DE BANA YÜKLERLER, BUZAĞININ İPİNİ GEVŞETMEKTEN BAŞKA BEN NE YAPTIM ŞİMDİ" demiş..

Yorum

Polis Mahalleye baskın yapar, ordan geçen yaşlı nine;

Nine: - ''Ne oluyor?''

Polis: - "Teyzeciğim sizin karşı binadaki gençler içilmesi yasak otlar (Esrar) içiyor".

Nine lafa girer;

Nine: - "Olurmu oğlum onlar çok fakir bazen balkonda görüyorum bir sigarayı beş kişi içiyorlardı".

Yorum

14 şubat sabahı kadın uyanır uyanmaz;
                              — Kocacığım! Rüyamda ne gördüm biliyor musun, akşam eve elinde çok güzel bir paketle geliyorsun…
                              —Eee
                              — Ben de paketi heyecan içinde açıyorum ve içinden ne çıkıyor biliyor musun?
                              — Eeeee!!!
                              — Bir inci kolye! Sence bunun anlamı ne olabilir?
                              Adam gülümser:
                              — Bu akşam öğrenirsin sevgilim, der.
                              Akşam olur adam elinde güzel bir paketle eve gelir.. Kadın gözlerine inanamaz; çok heyecanlanır:
                              - Kocacığım sen bir harikasın!..
                              Kadın paketi aceleyle açar.. Kutunun içinden bir kitap çıkar. Üzerinde;
                              “RÜYA TABİRLERİ” yazmaktadır

Yorum

bu da bi hayat fıkrası belki de

5 Yaşındaki MALATYALI Bir Çocuğun Dolmuşta Annesıne Dedigi Gibidir Belki de Hayat; '' Hem vuriysin hemde ağlama diyisin...

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

İşleniyor...
                                X