Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ASTRACILAR BUrAYA.....

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: ASTRACILAR BUrAYA.....

Orjinal yazı sahibi: drwaverunner
    Sıcak bir bilgi geçeyim:

Dün siparişini bekleyen bir arkadaşa Opel Bayisinden iletilen bilgiye göre fabrika artık metro mavisi astra üretmeyecekmiş.

Bilginin doğruluğunu teyit etmekte fayda var. dknow

allah allah kırmızı mı alcaz yani
    F30 Sport+

Yorum

Merhabalar aranıza yeni kaltıldım..
      Bende Astra j hayranıyım alabilmek için nakit tamamlama uğraşındayım
      Ayrıca Opel'de çalışmaktayım sormak istediğiniz bi konu olursa seve seve yardımcı olurum..
      Sanırım yeni astrada sis farı usb yada led aydınlatmalarda sıkıntılar var aklınızda
      yeni astrada artık sis farı bütün modellerde standar geliyor
      usb fabrika stoklarına göre değişiklik gösteriyor onda net bi bilgi yok
      led aydınlatmalar ise bundan sonra sadece cosmo donanımında gelecek bunun dışında diğerlerinde (eski girişli araçlar hariç) olmayacak..
      Yardımcı olabildiysem ne mutlu

Yorum

welcome

Kendinizi buradaki linkte tanıtırsanız daha kalıcı olur
        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Walla yardımcı olabileceğiniz konular ilk etapta yukarıda maddelediğim sıkıntılar olabilir. Mesela debriyaj pedalından gelen ses ?

Parça değişimi yaptık olmadı, yağladık olmadı, izolasyon diye fıs fıs ladık olmadı ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erentncl
            Merhabalar aranıza yeni kaltıldım..
            Bende Astra j hayranıyım alabilmek için nakit tamamlama uğraşındayım
            Ayrıca Opel'de çalışmaktayım sormak istediğiniz bi konu olursa seve seve yardımcı olurum..
            Sanırım yeni astrada sis farı usb yada led aydınlatmalarda sıkıntılar var aklınızda
            yeni astrada artık sis farı bütün modellerde standar geliyor
            usb fabrika stoklarına göre değişiklik gösteriyor onda net bi bilgi yok

ledler sonradan takılabiliyor mu peki?
            led aydınlatmalar ise bundan sonra sadece cosmo donanımında gelecek bunun dışında diğerlerinde (eski girişli araçlar hariç) olmayacak..
            Yardımcı olabildiysem ne mutlu
            F30 Sport+

Yorum

Arkadaşlar,

Merak edenler için NG Astra J 1.4T'nin 1., 2., 3. ve 4. viteslerde 6500 dev/dk'da yol bilgisayarındaki km/sa değerleri aşağıdadır:

(Asfalt kuru zeminde, 21derecede elde edilen değerlerdir.)

1. vites= 54 km/sa

2. vites= 99 km/sa

3. vites= 156 km/sa

4. vites= 213 km/sa

Yorum

Walla yardımcı olabileceğiniz konular ilk etapta yukarıda maddelediğim sıkıntılar olabilir. Mesela debriyaj pedalından gelen ses ?

Parça değişimi yaptık olmadı, yağladık olmadı, izolasyon diye fıs fıs ladık olmadı ?
                Debriyaj pedalından gelen ses derken basıp bırakıldığında tık diye çıkan sesmi?

Yorum

Bu sesin hikayesi özetle şöyle:

İlk ses 2000km civarında basınca "tınnnnnn" çekince "tınnnnn" şeklindeydi.

Parça değişiminden sonra ses tamamıyla bir süre kesildi. Sonra basınca ses gelmedi bırakınca "tınnnnnn" devam etti.

İzolasyon ve yağlama işlemi sonrasında da basınca arada sırada "tınnnnnnn" çekince de "çat" şeklinde.

Dediğim gibi bunu sürekli yapmıyor fakat bir sıkıntı olduğu ortada. Bazı araçlarda olması bazılarında da olmaması bunun sorun olduğunu gösteriyor.

Ankara'da bir opel servisinin bu yayın boyunu kısaltarak bir çözüm bulduğu biliniyor fakat İstanbul'daki servisler yay boyu kısaltılması "tasarımsal" değişikliğe girdiği için servislerin buna yetkisi yok şeklinde cevap veriyorlar.

Konu özeltle böyle.

Yorum

Bu sesin hikayesi özetle şöyle:

İlk ses 2000km civarında basınca "tınnnnnn" çekince "tınnnnn" şeklindeydi.

Parça değişiminden sonra ses tamamıyla bir süre kesildi. Sonra basınca ses gelmedi bırakınca "tınnnnnn" devam etti.

İzolasyon ve yağlama işlemi sonrasında da basınca arada sırada "tınnnnnnn" çekince de "çat" şeklinde.

Dediğim gibi bunu sürekli yapmıyor fakat bir sıkıntı olduğu ortada. Bazı araçlarda olması bazılarında da olmaması bunun sorun olduğunu gösteriyor.

Ankara'da bir opel servisinin bu yayın boyunu kısaltarak bir çözüm bulduğu biliniyor fakat İstanbul'daki servisler yay boyu kısaltılması "tasarımsal" değişikliğe girdiği için servislerin buna yetkisi yok şeklinde cevap veriyorlar.

Konu özeltle böyle.

Evet bu sesin var olduğu biliniyor tamamında yok araçların ama bazılarında duyulacak seviyede geliyor ankarada bi bayi bu debriyaj telini keserek yani uzunluğunu alarak çözüm bulduğunu söylüyor ama bu ses hakaten bi problemmi değilmi önce ona karar vermek lazım..
                    Şu an için herhangi bi çözümü yok ama ilerleyen günlerde bi çözüm bulunursa paylaşırım tekrar buradan..

Yorum

Şu ana kadar 3 servis ile bu konuyu yüz yüze görüştüm. 1 tanesi isterseniz pedal sistemini sökerek bakalım dedi. Pedal sistemi bütünleşik olduğu için tüm pedal sisteminin sökülmesi gerekiyormuş o nedenle ben aracımı kobay olarak kullandırtmak istemedim.

Mekanik olarak sıkıntı yaratacak bir durum olmadığında hemfikirler. Fakat uzun vadede bir sıkıntı yaratır mı bilemiyorum.

Konunun takipçisi olursanız sevinirim.

Yorum

Şu ana kadar 3 servis ile bu konuyu yüz yüze görüştüm. 1 tanesi isterseniz pedal sistemini sökerek bakalım dedi. Pedal sistemi bütünleşik olduğu için tüm pedal sisteminin sökülmesi gerekiyormuş o nedenle ben aracımı kobay olarak kullandırtmak istemedim.

Mekanik olarak sıkıntı yaratacak bir durum olmadığında hemfikirler. Fakat uzun vadede bir sıkıntı yaratır mı bilemiyorum.

Konunun takipçisi olursanız sevinirim.

Endişe edilecek bi ses değil ama takip edelim ara ara duyuyorum bende bi gelişme olursa haber ederim buradan.

Yorum

Gökhan bu ilan senin mi?? ilanlara bakarken dikkatimi çekti

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34708911/detay

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

tüpü yazmamıs hic düsünmeden Golf highline diyorum hatta DSG 1.6TDI fena olur sorunsuz araba astra alıp yine bayilerle akraba olabilirsin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                              Gökhan bu ilan senin mi?? ilanlara bakarken dikkatimi çekti

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34708911/detay
                              evet ilan benim bu arada golf e fatih abiyle bindin tsı dsg golfün içi çok ama çok basit geldi bize... astra daha güzel ve astra diyorum tabi satıpta cosmo insignia almazsam
                              F30 Sport+

Yorum

Yeni Astra qerçekten harika.. 1.4 Turbo çok tatmin edici bi motor Astra da.. tabiki öncelikle İnsiqnia Cosmo derim ama o olmazsa Astra mükemmel bi tercih olur golf ün yanında
                                hayırlısı olsun

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

İşleniyor...
                                X