Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Astra dizel almayı düşünüyorum fikirleriniz?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Yeni Astra dizel almayı düşünüyorum fikirleriniz?

Orjinal yazı sahibi: celikler05
    a3 kullanan oldumu pekı
    Akşamları genelde A3'le geziniyorum

Yorum

Astra 1.4 Turbonun insigniaya göre cebi bariz rahatlatacağını sanmıyorummm...
      Ekonomik motor diye piyasaya sürülen TSI motor ocagımıza incir ağacını dikti desem abartmamış olurum.a3 tsi
      Lpg taktırır yinede insignia'dan astraya dönmezdim aralarında her konuda dağlar kadar fark var.Astra H (cosmo) hala gözümde astra J'den üstün.sevemdim astrayı olmamıııııış

Yorum

tsi motorlar lpg ile uyumlu değil
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Yeni Astra 1.4 140 HP yakıt tüketimi bilqileri ;

Ş.içi : 7.8 lt
          Ş.dışı : 4.8 lt
          Ort. : 5.9 lt

Maximum tork 1850 - 4900 devir/dak. da 200 Nm
          0 dan 100 e hızlanma 9.7 sn
          Maximum hız 205 km.
          Yakıt deposu 56 lt.

Yani insiqnia ya qöre baya bi yakıt tasarrufu var.. Ama bi insiqnia bi astra ya sırf yakıt için tercih edilir mi kararını siz verirsiniz zaten

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insigniaT
            tsi motorlar lpg ile uyumlu değil
            Insignia'ya lpg taktırırım demiş
            InsigniaTEAM

Yorum

Arkadaşlar az önce opel odaktaydım arabalara bakındık tekrardan babamla insignia cosmo baz olarak 57.500 gibi bir fiyat verdiler astraya ise 1.4 140 hp enjoy plus paket 42 gibi bir fiyat söylediler ama astra aldınmı en az sport paket alıcaksın
              Ama eger insignia satıp alıcaksanız cok düşünmeniz ve içinize sinmesi gerek cünki arkası baya dar geldi bana boyum 1.90 belkide bana göre ufaktır
              2012 insignia 1.4 T 140 Hp Yeni Stil Paket Fume

Yorum

Efemurat;
                Herkes bu fabrika değerlerine göre araç alıpta sonradan hayal kırıklığına ugramadımı?Kim bu yazılan fabrika değerlerine ulaşabildi? Ben şahsen kimseye denk gelmedim..Yazılan bu değerler sahsen bana inandırıcı gelmiyo.Hem turbolu hem benzinli hemde yaklaşık 1300 kg araç..Ortalama: 5.9litre. nasıl bi fabrikaymış bu yaaa

Yorum

bizim aracın tüketimi fabrika verilerine uyuyor.Tabi yol bilgisayarı doğruysa. Fabrika verisi şehirdışı 5.8 lt/100 km de (bunu denemedik) şehiriçi 11.2 lt/100 km (bizim araç şehiriçi 10.1 lt yazıyor yol bilgisayarı)

Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ant1trust
                    Astra 1.4 Turbonun insigniaya göre cebi bariz rahatlatacağını sanmıyorummm...
                    Ekonomik motor diye piyasaya sürülen TSI motor ocagımıza incir ağacını dikti desem abartmamış olurum.a3 tsi
                    Lpg taktırır yinede insignia'dan astraya dönmezdim aralarında her konuda dağlar kadar fark var.Astra H (cosmo) hala gözümde astra J'den üstün.sevemdim astrayı olmamıııııış
                    Tsi lar çok mu yalıyor? 1.4 122 ps ler? golf ve a3 te daha makul olduğunu tahmin ediyordum şahsen?

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Hocam uzun yol yapıcaksan 100km sabit hızla 6.1 litreyi gördük bu mümkün.Yok genelde şehiriçi kullancaksan tavsiye etmem ort yakıt 11-12 litrelerde ki genelde basmıyorum.Dip gaz yaptığımda anlık tüketimde 48 litreyi bile görüyorum zor olmuyo yani ama bu geçici tabi.performans olarak tek kelimeyle süper cidden şahlanıyo diyebilirim.gücü heran hissedebiliyosunuz ve her an tetikte bi motor.Bilgisayara bakmazsanız gerçekten büyük keyif veriyo bu arada bizim araç tsi 125 hp.

Yani belki kimilerine ekonomik gelebilir ama bize göre ekonomik fln deil ve tsi'lerin ekonomik altında isim yapması da benim sinirime gidiyo.Ekonomik'lik bana göre ortalama 8-9 litre yakması deil yakıtı koklamasıdır.Haa varsa böyle bi BENZİNLİ araç eyvallah ekonomiktir..Siz yine de test edin derim ama 1km fln deil biraz uzun kullanmaya çalışın.dur kalk'ları fazla yapın bazen aracı zorlayın herşeyi daha iyi gözlemleyeceksinizdir.Dediğim gibi "ekonomiklik" kişiden kişiye göre değişir..saygılar

Yorum

Benzinli araçların fabrika verileri düzmece arkadasım bunu yakında anlarsın..

Yorum

Tamamen kullanmaya bağlı ben çok rahat fabrika verilerine ulaşıyorum.Hatta fabrika verilerinin altına bile indim nasıl mı orayı da sen tahmin et.
                          Orjinal yazı sahibi: ant1trust
                          Efemurat;
                          Herkes bu fabrika değerlerine göre araç alıpta sonradan hayal kırıklığına ugramadımı?Kim bu yazılan fabrika değerlerine ulaşabildi? Ben şahsen kimseye denk gelmedim..Yazılan bu değerler sahsen bana inandırıcı gelmiyo.Hem turbolu hem benzinli hemde yaklaşık 1300 kg araç..Ortalama: 5.9litre. nasıl bi fabrikaymış bu yaaa

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                          17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                          35GB5825  A Rh+

Yorum

yani ekonomi için 1.4 tsi alınmaz diyorsunuz..
                            golf 6 da 6 küsurlu ( 7 lt ye yakın ) ortalama tüketimlerden bahsediyorlar izmir şehir içinde?

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

İşleniyor...
                            X