Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Skoda Superb 1.6 tdi dsg elegance alnır mı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Yeni Skoda Superb 1.6 tdi dsg elegance alnır mı?

son zamanlarda benımde arastırdıgım bır arac superb bende tamammen aracın genıslıgıne hayran kaldım 1,90 boyunda ve 120 kıloyum kı on koltugu kendıme gore ayarladıgımda arkaya gecıp oturdugumda rahat rahat yayılarak oturabılmenın verdıgı haz ıle ıkıncı el superp alacagım bende yalnız ocak ayını beklıyıorum bu arada sız sıfır dusunuyorsanız superblerde aralık sonu kampanyası var dsg lı ambıtıon paketı 77000 den bana 71000 tl ye dusmuslerdı ama skodada soyle bır gercek var ben yılda en az 2-3 araba alıp sattıgım ıcın sıfır alıp 2 yıl sonra satarsanız skoda da cok zarar edersenız .

Yorum

Lütfen reklam kapsamlı içerikler paylaşmayınız.

Yorum

Yorumlara katılmakla beraber premium sınıfta ürünleri olan tüm markalar, tabi pazarların karakterine göre de modifikasyonlar yaparak çok daha düşük sınıflarda sundukları motorları premium sınıftaki araçlarında sunabiliyor..Yani araç latitude ise 1.5 DCI olmamalı gibi birşey olamaz,gayet olmalı da..Çünkü 1.4 TSI eleganat suberB ya da highline passat neden var diye sormalıyız o vakit..

Ben SuberB nin kalitesini asla inkar etmem ve şahsen, passattan daha kıymetli olduğunu da düşünenlerdenim...Fakat Türkiye pazarı öyle bir enteresandır ki,kendi içinde çelişkiler ve kriz dinamikleri taşır..Kimisi otomobilin bir donanımına hasta olur kimisi de sırf tasarımına...Ben de örn, vectra c kullanıcısı olmamın en büyük nedenlerinden biri de Adaptif Farlar donanımını ilk defa Opel in Vectra C ile 2002'de duyurmasındandır..Yine sadece koltuk ısıtma değil,aynı zamanda koltuk soğutma da opsiyon olarak sunması,kendi zamanı içinde düşünüldüğünde, aslında özünde ne kadar da kıymetli bir araç olduğu düşüncesini benimsememi sağlamıştır...Bunun gibi suberB nin de ahbaplarından daha fazla arka diz mesafesi sunması da kimilerince tercih sebebi olabilir...Ama Türkiye'de pek çok şeyin değişmesi gerektiğini düşünüyorum otomobil konusu da dahil olmak üzere..

Herkesin Opel almasını istiyorum ya da kimse vw almasın demiyorum ama söylemeye çalıştığım şu ki;sadece VAG çalışmıyor,sadece VAG iyi araç üretmiyor..
        İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

Alınmaz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Emre52
            Bızde superb kullanıyoruz öncekı araçlarımızdan biri de ınsıgnıa turbo cosmoydu.Superb o fiyatlara alınacak en iyi araçlardan biri marka takıntımız yok pug fiat opel vw skoda kia gib bir çok araca bindik hepsi iyiydi parasının hakkını verdi superb.de bunlardan biri diz mesafesi konusunda latitutu bilmem ama superb bu konuda çok başarılı 1.80 boyundayım arkada hiç sıkışmadan bacak bacak üstüne atıyorum.Performans konusunda fena değil öyle ahım şahım gitmiyor ama beklenenden fazlasını veriyor hiç bir sollamada ne vites düşürdüğümüzü bilirim ne de öyle arada kaldığımızı.Latitut meselesi biraz sıkıntılı 1.5 dci motoru clio.dan latıtute kadar kullanırsan ve bunu premıum araçta gözler önune serersen sıkıntı oluşabiliyor birde fiyatlar yükselir en nihayetinde fransız aracı diyip 90-100 bin vermiyoruz millet olarak algımız böyle.Meganeler 60*70bin ederken superb'nın 85-90 mılyar etmesi normal
            Kardeşim kullanmadığın ve bilmediğin araç hakkında yorum yapmıssın hatalı olmuş ben 1.5 dci bu kasayı cok rahat götürüyor 1.Superb Manuelle roll attığımızda 1.5-2 boy fark attı cunkü 5 vitestidiz mesafesi konfor olarak superbden üstün bir araç ve bu koltuk mesafesi superbedeki gibi saçma sapan sağlanmamış latitudeninki gayet iyi donanımsal okarakfa çok iyi eski supernden üstündü bunları kendi aracımı övmek için söylemiyorum ama donanım seviyesi E classta olmayan özellikler mevcut (bose sound premium sistem masajlı sürücü koltuğu iyonizer parfüm ve hava temixleyicisi ) eller serbest Renault kart sistemi bayılıyorum bu özelliğinde park yardımcıları gayet güzel fonksiyoner ve tdilerden daha az yaktığını biliyorum neladar sıkıştırırsan sıkıştır 6.1 gördüm bu sene ortalama hız 135 civarlarıydı 100 km böyle seyrettim 200 E kadar çıkmıştım bir ara panoromik tavan olmasıda ayrı bir hava katıyor lütfen yorum yaparken biraz ithiyatlı davranalım superb sahibi bir arkadas gelirse ınsanda yorumlarınızı alırsınız .
            2013 Latitude 1.5 dci executive+panaromik cam tavan+prestij paket.
            Gerçek pilot

Yorum

ByOFLEE, Tebrikler clapclap Türkiye dediğim gibi saçmalıklar ülkesi..Ekonomisinden-eğitimine, politikasından-halkına kadar...Volkswagen in bir tane hatası ya da yanlışı olmaz mı arkadaş?Adamlar ne yaparsa yapsın, mükemmel,süper,hiper,alternatifi yok blink Bu kadar da abartılmasın.. Bana kalırsa da Latitude çok iddialı...Ama yok efendim 100 bin verilir miymiş?Yok 1.5 DCI randımanlı değilmişmiş ki zten 2.0 DCI 175 hp lik motor opsiyonu da var...Ayrıca 170 bin TL ye İnsignia Country almak beyinsizlik oluyor, 390 bin TL Audi allroad almak üstün zekalılık..Nasıl bir mantalitedir bu anlamış değilim..
              İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ByOFLEE
                Orjinal yazı sahibi: Emre52
                Bızde superb kullanıyoruz öncekı araçlarımızdan biri de ınsıgnıa turbo cosmoydu.Superb o fiyatlara alınacak en iyi araçlardan biri marka takıntımız yok pug fiat opel vw skoda kia gib bir çok araca bindik hepsi iyiydi parasının hakkını verdi superb.de bunlardan biri diz mesafesi konusunda latitutu bilmem ama superb bu konuda çok başarılı 1.80 boyundayım arkada hiç sıkışmadan bacak bacak üstüne atıyorum.Performans konusunda fena değil öyle ahım şahım gitmiyor ama beklenenden fazlasını veriyor hiç bir sollamada ne vites düşürdüğümüzü bilirim ne de öyle arada kaldığımızı.Latitut meselesi biraz sıkıntılı 1.5 dci motoru clio.dan latıtute kadar kullanırsan ve bunu premıum araçta gözler önune serersen sıkıntı oluşabiliyor birde fiyatlar yükselir en nihayetinde fransız aracı diyip 90-100 bin vermiyoruz millet olarak algımız böyle.Meganeler 60*70bin ederken superb'nın 85-90 mılyar etmesi normal
                Kardeşim kullanmadığın ve bilmediğin araç hakkında yorum yapmıssın hatalı olmuş ben 1.5 dci bu kasayı cok rahat götürüyor 1.Superb Manuelle roll attığımızda 1.5-2 boy fark attı cunkü 5 vitestidiz mesafesi konfor olarak superbden üstün bir araç ve bu koltuk mesafesi superbedeki gibi saçma sapan sağlanmamış latitudeninki gayet iyi donanımsal okarakfa çok iyi eski supernden üstündü bunları kendi aracımı övmek için söylemiyorum ama donanım seviyesi E classta olmayan özellikler mevcut (bose sound premium sistem masajlı sürücü koltuğu iyonizer parfüm ve hava temixleyicisi ) eller serbest Renault kart sistemi bayılıyorum bu özelliğinde park yardımcıları gayet güzel fonksiyoner ve tdilerden daha az yaktığını biliyorum neladar sıkıştırırsan sıkıştır 6.1 gördüm bu sene ortalama hız 135 civarlarıydı 100 km böyle seyrettim 200 E kadar çıkmıştım bir ara panoromik tavan olmasıda ayrı bir hava katıyor lütfen yorum yaparken biraz ithiyatlı davranalım superb sahibi bir arkadas gelirse ınsanda yorumlarınızı alırsınız .
                Kullanmadığınız araç derken meganeden tahmın edebiliyorum olayı ayrıca ilk çıktığında privelege paketini incelemiştim latıtut'u kotu gıdıyor duruyor yada kotu bır araç diye nitelendirmedim sahsen burada marka fanlıgı yapacak kadar da cahil değildim yazımda markayı karalamadım da ayrıca bana bilmediğiniz araç diye ithamda bulundunuz superb surdunuz mu bılmıyorum.1.5dci motor 1.4rsi.dan iyi değildir diye düşünüyor yakıt ekonomısı olarak tabıkı ıyıdır fakat hız konusunda sanmıyorum superb koltuk mesafesinin neresi saçma geldi bilmiyorum ama skoda firması işlevsellik konusunda bayağı iyidir yeti roomster gıbı araçlarında arka koltuklar sokulebılır veya ılerı gerı hareket ettırılebılır vs. Anahtarsız çalıstırma bose muzık sıstemı vs bırcok sıstem skoda da mevcuttur para çokomel durumudur.Latıtut'un veya skodanın en dolu araçlarını kıyaslarsak skoda biraz daha öndedir ayrıca sıfır fıyatlarına baktıgımızda latıtut 88 bın cıvarı ıken skoda 81bın cıvarıdır motor olarak vag grubunun onu bayağı açıktır motor içine girmeden çok iyi değerler elde edersiniz bizdeki araç suan 65bın.de max 220 gördüm hereke yolunda sanırım 230 yapar düzde anca.6.vites ekonomi içindir.renault sanırım 6ileri otomatık kullanıyor vag grubu 7 hatta 8ileri dahi var.istedikten sonra sayıla bilecek bir çok özellik var yine söylüyorum marka fanı değili bir çok değişik marka aracımız oldu skoda da bunlardan biri parasını hak edebilecek bir araç olduğunu söyledim.Siz latıtut ıyı dıyorsanız o da iyidir.Eğer ki denemek isteseniz anadolu yakasında oturuyorum bende aracınızla denemek isterim.Size bir çay ısmarlarım.iyi günler
                Bayrağı Bayrak yapan, üstündeki kandır.Toprak; eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR !!!

Yorum

Öncelikle ılıman konuşmanız için teşekkürler öncelikle sunu belirteyim latitude standart renaultlardançok baska bir arabadır ben full+full aldım 6 ay önce 0 12 bin tl özel bir indirim vardı ozaman superb 85 bin tlydi 1.6 tdi 1.4 TSİ karşılaştırmak doğru degil bence privilage paketi orta paket bu arada kullandığınız aracın kmside önemli rodaj zamanı araç cok kuvettli gelmiyor zamanla açılıyor ve ben superb ile 70 de bastıgımızda 180 di ibre 1.5-2 boy fark vardı benim aracım manuel oda manueldi 5 ileri superb latitude 6 / Süperbde koltuk mesafesi tasarımsal olarak saçma sağlanmış bence arka kapının dış görüntüsünü kastediyorum süspansiyon olarak superbden daha yumuşaktır konfor özelliği cok ön planda ve gercekten malzeme kalitesi süperbden yüksek süperbyi 20 km sürdüm yaklaşık latitude kullanması cok rahat bir araba yanlış anlamayın ama superbnin ben tasarımını beğenmiyorum bana göre D sınıfında 2 araç cok dikkat çekiyor latitude ve insignia . superb ile latitude suan durum nedir bilmiyorum ama aldığım zaman tüketim performans fiyat tasarım konfor donanım olarak süperbden üstündü kismetse birgün görüşürüz ben aracıma bindiginizde etkileneceginize eminim.Ayrıca latitudede 6. Vites tam yakıt ekonomisi sağlama amaçlı degil 90 da 3 bitiyor 135 4 180 5 sonrası 6. Vites bu oranlama vag grubu manuel tdilardan öne geçiriyor mesela passatı olan arkadaşımla bakmıştık 1-2 o önde 3 ten sonra yaklaşıyor 4 de koparıyor 1 boy oluyor 170 lere dogru 1-2 atik tdilerde 4. Vites bir hayli uzun bu güç kaybına uğratıyor araçları.
                  Gerçek pilot

Yorum

Ben teşekkür ederim.Ara ara markalarda indirim oluyor sanırım manuel yeni superbi bi abimiz 73bin tl gibi rakamlara aldı 1 hafta olmadı yeni kasalar 6 ılerı vs.Ben tsi verimli motor olarak örnek verdim.Renault biraz tanıyorum aracınızın zaten 3 donanım paketi var üzerine birde tekno pak. vs alabılıyorsunuz birde cam tavandı sanırım.Superb 1 vitesi çok kısa şehir içi aslında avantaj sağlıyor diyebilirim.Tasarım konu göreceli kavram ona birşey diyemeyiz her markanın çizgisi farklıdır.Fransız araçları zaten yakıt ve konfor konusunda iyiler C5 aracımız vardı gayet yumuşaktı superb onlara nazaran biraz daha sert bunu lastık yanağını büyüterek veya 16 janta indirerek çözülebilir ama orta sert biraz daha sportif sürüş ve tutunma sağlıyor gibi insignia benım için sportif sedan grubuna giriyor arka diz mesafesi ve tavan yüksekliği bayağı dar olduğunu söyleye bilirim ama jetta alacağıma insignia alırım ki zaten bir kere segmentleri farklı latıtut'e ılk cıktıgı zaman binmiştim hatta almayada niyetlenmiştik 60*62 cıvarıydı sanırım privelege donanımı tekno paket dahil.Vites oranları araca göre değişir eğer vites değişim uyarılarına bakarsanız 80.de 6. vites diyecektir tamamiyle ekonomi amaçlıdır bizde makyajsız superb var 5 ileri manuel yenileri 6 ileri manuel ve bizim araçtan 1 litre az yakıyor bizim araçlarda 2-3 viteslerde 2200-500 gibi turbo doluyor zaten genellikle tdi kullananlar bu devirlerde basar yoksa altta kalır bizim araçlar.Vag grubu kotu yada ıyıdır demıyorum her markanın teknık yada donanımsal açığı vardır zaten satış stratejisi bu yuzden var aralarında
                    Bayrağı Bayrak yapan, üstündeki kandır.Toprak; eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR !!!

Yorum

Sizin aracınız 1.6 tdimi ? Latitudede full paket executive tekno paket standart executivede özel olarak executiveyr özel prestij paket ve panoromik cam tavan alabiliyorsun.Ve jantlar 17 225/40-17 di sanarım pek anlamıyorum lastiklerden.Skodada Renault'a bence kendini çok geliştirdi D sınıfında iddialı araçlara sahipler.Eğsr aracınız 1.6 tdi ise birgün buluşalım roll atalım.
                      Gerçek pilot

Yorum

Evet 1.6TDİ anadolu yakasına geçtiğinizde misafir ederim sizi

Yorum

vallahı arkadaslar 2 gun oldu suberb alalı tabı sıfır degıl 2011 1,6 tdı aldım comfort paket ve sehır ıcı bekledıgım gıbı 5,5 ile 6,5 arasında bır yakıt tuketımıne sahıp confor olarakta 1,90 120 kg olarak bana bıle genıs yanı ama yenı suberp alınırmı dsg lısı bence o paraya alınmaz en son bana sıfırını ambıtıon paketını 71 bın cıvarı bırakırız demıslerdıkı bence skodayı sıfır almak her zaman cok zarar ettırır

Yorum

Peki 105 hp o araca az değil mi? İnsignia'dan sonra uyuz etmesin

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                            Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Bizim halkımız araca göre gaza basıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

vallahı bana yeterlı ınsıgnıada hevesımızı aldık yeterınce hız konusunda devır ekonomı devrı hem ekonomı hem konfor bır arada ama tabıkı ınsıgnıadakı gaza bastıgındakı tepkılerı şöyle öne atılmaları ozlemıyor degıl ınsan

Yorum

İşleniyor...
                                X