Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Skoda Superb 1.6 tdi dsg elegance alnır mı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yeni Skoda Superb 1.6 tdi dsg elegance alnır mı?

Herkese iyi günler diliyorum.Makyajlanan skoda superb çok hoşuma gitti.Ve biraz araştırdım ve gerçekten çok şaşırdım.Skoda gerçekten sloganı olan simply clever ı çok hak ediyor.Superb modelinde gerçekten çok sade ve pratik çözümler var.Arka diz mesafesi zaten süper bence.Birde dsg olunca çok konforlu bir araç olur diye düşünüyorum.1.6 TDI performans olarak üzebilir ama insignia ile yeterince yaşadık performansı çekişinde sıkıntı olacağını sanmıyorum.Ne de olsa dizelin düşük devir yüksek tork avantajı var.ama tek soru işareti ikinci el değeri çok değeri düşer diyorlar genelde.Bu aracı kullanan ya da çevresinde kullanan kişiler olan arkadaşların fikirlerini almak istedim.
    İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Ynt: Yeni Skoda Superb 1.6 tdi dsg elegance alnır mı?

en aksesuarlısı (sanırım elegance oluyor) jantlar sebebiyle gayet güzel duruyor. fiyatı onların da uçmadıysa alınabilir.

Yorum

bence hiç bir aracın 2.el değeri insignia kadar düşemez.süper b gerçekten çok güzel ve alınası bir araç.fakat elegance paket harici alınmaz.ve çok fazla opsiyon listesi var.en kötü özelliği ise usb den müzik çalamıyorsun.açıkcası okadar para veriliyor bir usb portu koyamıyolar anlamış değilim.
      ama genişliği ve konforu çok iyi niyetiniz varsa alın memnun kalırsınız.ben mevcut aracımı almadan önce baya inceledim ama fiyat olarak baya yukarda kaldı o yüzden tercih etmedim açıkcası.
      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Tipi guzellesti bence
        F30 Sport+

Yorum

Makyajsız olan 2012 superb elegance+p.pak kullanıyoruz fiyatına göre çok ideal araba
          Bayrağı Bayrak yapan, üstündeki kandır.Toprak; eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR !!!

Yorum

Çok rahat ve konforlu bir araç. Arka koltukta oturken bu kadar rahat ettiğim başka araç S350 o kadar diyorum. Diz mesafesi uygun olan böyle araç az bulunur. İnsignia sedan da ise arkaya oturan hem diz mesafesinden hem tavanın alçalarak gelmesinden hemde sola veya sağdaki sütunun kafasının hemen yanında olmasından çok rahatsız oluyor. İnsigniada ön kontukta iseniz yada sedan yerine ST kullanıyor iseniz problem yok . Fakat yeni kasa dizel dsg elegance Superb in fiyatıda okkalı o da bir gerçek

Yorum

Opsiyonsuz elegance 1.6 tdi dsg 81000 civari indirim ne kadar yaparlar bilmiyorum.

Yorum

Ben de mecburi sebeplerden GTC Turbo yu satıp yeni kasa Octavia A7 aldım.

Hem Octavia hem de Subeprb çok konforlu araçlar. amacınız iç hacim, konfor, bagaj hacmi ve nispeten kaliteli işçilik ise bu araçları alın derim. Ama tek amaç bunlar ise Superb e o kadar para verene kadar Octavia elegance alıp birkaç opsiyon ekletmeyi tercih ederim. Nedenlerine gelirsek

1- Superb şehir için bence çok çok büyük bir araç,
                2- Yeni Superb sadece dış kasası değişen bir araç. İçi ve donanım özellikleri tamamen aynı kalan bir araç için o kadar para verilir mi bilmiyorum
                3- 1.6 TDI perf olarak sizi üzer. Hele Superb de iice üzer. 105hp ve 250nm bence Octavia için bile yetersiz. Maalesef araçlarımıza yeni nesil Bosch beyin yüzünden yazılım da yapılamıyor. ÖZellikle ani hızlanma istediğinizde maalesef gaz pedalında kimse yokmuş gibi oluyor. Kısaca bence Superb ye yakışan motor 2.0TDI dır.
                4- 2. eli düşmeyen araç ben bilmiyorum. Örneğin E90 yeni çıktığında bir arkadaşım 60 bin euro verip 3.20d almıştı. 8bin km ancak 45 bin euro ya sattı. Şimdi 45Bin euro olarak bakarsak iyi paraya satmış gibi ama arada 15bin euro luk zarar ver. NEredeyse orta kaliteli bir şehir içi aracı kadar. Sonuçta 2. elde aracın bir piyasası var ve bence kolay da satılır. Superb-2 ler hala 70-75 bin tl ye alıcı buluyor.

Kısaca eğer çok büyük bir araç ihtiyacınız yoksa bence Superb aşırı pahallı, hele yukarıdaki unsurları göz önüne alırsak.

Yorum

Ben tip olarak superb ile oktayi kiyaslamam bile
                  F30 Sport+

Yorum

Performans o kadar kötü mü passatla aynı hızlanma verileri ve passat testlerinde aracın akıcı bir hızlanması var deniyor en iyisi test etmek.

Yorum

Passat; VW ürünü olduğu için testlerde hep iyi çıkar 0-100 hızlanması 15 sn bile olsa gayet akıcı diye yazarlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adamsapple
                        Passat; VW ürünü olduğu için testlerde hep iyi çıkar 0-100 hızlanması 15 sn bile olsa gayet akıcı diye yazarlar
                        +1
                        insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
                        honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Dergilerin bence ne yazdigi cok onemli degil... bu arabanin net fiyatini bilmiyorum ama bence alinabilecek bir arac
                          F30 Sport+

Yorum

Hocam maalesef perf çok kötü hele ki bizim araçlardan sonra.

Yorum

zaten performans aracı değil.sadece konforunu ve cebini düşünenlere hitap ediyor.aslına bakarsanız bende performans der dururdum sırf o yüzden insignia aldım ama bir süre sonra performansı kullanamıyacağınızı anlıyosunuz.neden derseniz
                              1-her gaza bastığınızda anlık tüketim 49.9 oluyor.
                              2-her gaza bastığnızda kesin radarla karşlaşıyosunuz.
                              3-her gaza bastığnızda az yavaş git diyen bir eşiniz kulaklarınızı tırmalıyor.
                              4-her gaza bastığnız hemen her aracı geçiyorsunuz buda tat vermiyor b,r süre sonra kapışacak araç bulamıyorsunuz.
                              sonuç olarak bu performans bi işe yaramıyor bende yaramadı yani
                              sonuç itibari ile superb alınır mis gibide binilir.
                              boyut olarak insigniadan sadece 7 mm uzun bence boyuda dert etmeye gerek yok.
                              2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                              2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

İşleniyor...
                              X