Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsigniaTeam Sinema kulübü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsigniaTeam Sinema kulübü

Sevgili İnsigniaTeam Ailesi ,

Bir Beyazperde sever olarak Sitemizde Bu zamana kadar izlemiş olup ;

* Tavsiye edebileceğiniz filmleri,
    * Film hakkında değerlemeler ,
    * Hoşunuza giden replikleri paylaşmak,
    * Yeni vizyona girmiş gidip seyrettiğiniz filmler hakkında yorumlarınız ,
    * Yada gitmeyi düşündüğünüz film için bilgi paylaşımı yapılması adına,

"İnsigniaTeam Sinama Kulübü" konusunu oluşturmuş bulunmaktayım Hepimize iyi paylaşımlar diliyorum...

Not : İzlenilen Filmlerle ilgili Spoiler verilmemesi önemle rica olunur
    0
    Vizyona gelen iyi filmleri kaçırmam.
    0%
    0
    İyi Film varsa giderim.
    0%
    0
    Ayda bir en az.
    0%
    0
    Yılda bir kere ya giderim ya gitmem.
    0%
    0
    Hiç gitmem.
    0%
    0
    Sinemaya karşı ilgim yok.
    0%
    0

Ynt: İnsigniaTeam Sinema kulübü

Bugüne kadar izlediklerim arasından Kesinlikle izlenmesi gereken Filmlerden,

V for Vendetta (2006)

Bi kaç Replik ,
    1 )

bu maskenin altında bir yüz var...
    ancak benim değil.
    ne altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
    ne de altındaki kemiklerden.
    bu maskenin altında
    etten daha fazlası var.
    bu maskenin altında
    bir fikir var!
    ve fikirler kurşun geçirmez!..

2 )

Kadın : Şimdi beni öldüreceksin değil mi?
    V : Seni 10 dakika önce öldürdüm, sen uyurken.

Leon: The Professional (1994)

Rreplik

Leon : Eğer bir kere adam öldürürsen, ömür boyu tek gözün açık uyursun

The Prestige (2006)

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) Serisi

Secretariat (2010)

Daha fazla film paylaşacağım zamanla şimdilik bu tavsiye ettiğim 5 film birbirinden güzel izlemeyenler için kesinlikle tavsiyedir...

Yorum

En sevdiğim 2 filmden 1.si. Güzel Beşiktaşlı Zeki abimin güzel filmi. Masumiyet. Ağır gelir her insan pek tad alamaz.

o gece oturup düşündüm. ‘oğlum bekir’ dedim kendi kendime. ‘yolu yok çekeceksin, isyan etmenin faydası yok. kaderin böyle. yol belli. ey başını usul usul yürü şimdi.’ o gün bugün, usul usul yürüyorum işte.

En sevdiğim 2 filmin 2.si Ağır Roman

Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye, zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın, raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı, güzelleş be oğlum şimdilik ölümüne kadar hayattasın. Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın

Bu 2 filmden başka filmleri sevemedim bir türlü öyle izliyoruz. Tabi bunlara ek olaraktan ; Gemide, Dar alanda kısa paslaşmalar, Tabutta rövaşata, Kader, Karpuz Kabuğundan Gemiler yapmakta çok sevdiğim filmler içinde. Ben genelde Türk filmi seviyorum Türk filmlerinde de Zeki Demirkubuz ve Erkan Can seçiciliğim var
      2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Gladiator (2000)

Replik ;

-Bir adın var mı?
        -Gladyatör.
        -Ne cüretle bana sırtını dönersin?
        -Köle!
        -Miğferini çıkarıp bana adını söyleyeceksin.
        -Adım maximus decimus meridius...
        -Kuzey orduları komutanı...
        -Felix lejyonlarının generali...
        -Gerçek imparator marcus aurelius'un sağdık hizmetkarı...
        -Katledilmiş bir oğlun babası...
        -Katledilmiş bir kadının kocası...
        -Ve intikamımı alacağım, bu hayatta veya sonrakinde.

Yorum

Limitless
          Hangover Part2

Yeni çıkan filmler arasından beğendiklerim

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros

En sevdiğim 2 filmden 1.si. Güzel Beşiktaşlı Zeki abimin güzel filmi. Masumiyet. Ağır gelir her insan pek tad alamaz.

o gece oturup düşündüm. ‘oğlum bekir’ dedim kendi kendime. ‘yolu yok çekeceksin, isyan etmenin faydası yok. kaderin böyle. yol belli. ey başını usul usul yürü şimdi.’ o gün bugün, usul usul yürüyorum işte.

En sevdiğim 2 filmin 2.si Ağır Roman

Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye, zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın, raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı, güzelleş be oğlum şimdilik ölümüne kadar hayattasın. Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın

Bu 2 filmden başka filmleri sevemedim bir türlü öyle izliyoruz. Tabi bunlara ek olaraktan ; Gemide, Dar alanda kısa paslaşmalar, Tabutta rövaşata, Kader, Karpuz Kabuğundan Gemiler yapmakta çok sevdiğim filmler içinde. Ben genelde Türk filmi seviyorum Türk filmlerinde de Zeki Demirkubuz ve Erkan Can seçiciliğim var
            Güzel film Ağır Roman jargonu iyi

"Güneş buluttan sıyrılırken, gökkuşağının renkleri koleranın damlarında sevişti… Can sesleri, ezan sesi, hafif esrar kokusuyla karışıp havayı kapladı…"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: opelmania
              Limitless
              Hangover Part2

Yeni çıkan filmler arasından beğendiklerim
              Hangover 1 mükemmel bir film ağlanacak hale gülmek filmin senaryosu valla
              1 izlenmeden 2 yi tavsiye etmiyorum

Yorum

Prestige de benimde favorilerimden....

Yorum

müneccim misin abi anlamıyorumki yakında konunu başka bir yere taşıyacağım, olayı o zaman anlarsın
                  InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                    müneccim misin abi anlamıyorumki yakında konunu başka bir yere taşıyacağım, olayı o zaman anlarsın
                    Hayrola Çağrım
                    Valla hobby başlığı altında arşivden felan bahsetmiştim o kadar çok film izledim ki burda ki arkadaşlarla birikimi paylaşayım daha çok bilgileneyim istedim
                    Senin planlar neydi

Yorum

dizi film kitap konuları daha derli toplu duracak
                      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                        dizi film kitap konuları daha derli toplu duracak
                        Valla imkanım olsa bende bunun için bi konu değil Bölüm açardım zaten olmadığı için bu şekilde parça parca serbest konuya yönlenmek zorunda kaldım kardeşim,
                        iyi olur böyle bi kaç çalışma sitemiz için...

Yorum

Pirates of the Caribbean

Yorum

Şöyle kabaca bakıp film listeme çok beğendiklerimi ve mümkün oldukça çok bilinmeyenleri sıralıyorum;

1) 12 Angry Men

Konusu: Bir cinayet davası jurisinin, karar vermek için çekildikleri salondaki tartışmalarını anlatan 1957 yılında çekilmiş harika bir film.

Filmi izleyenler, bu bölümü kolay unutamayacaklardır;

Jüri #9: Hey... Adınız nedir?
                            Jüri #8: Davis.
                            Jüri #9: Benimki McCardle.
                            [Sessizlik]
                            Jüri #9: Öyleyse, iyi akşamlar.
                            Jüri #8: Size de.
                            2) J F K

Konusu: Siyasi konuları sevenler için kaçırılmaması gereken bir film. Amerikan Başkanı John Fitzgerald Kennedy'e yapılan suikastin açık noktalarından yola çıkarak dava açan Bölge Savcısı Jim Garrison'ı, onun davasını ve bu davanın nasıl düşürüldüğünü anlatan harika bir film. Bu filmden yola çıkarak yaptığım John F. Kennedy hakkındaki çalışmamla 100 almıştım

Dean Andrews: Kennedy yengeç kadar ölü; devlet ise dimdik hayatta. Hala Kennedy'nin tarafını mı tutacaksın?
                            3) The Game

Konsu: Ailevi ilişkileri çok iyi olmayan zengin bir iş adamı, Nicholas Van Orton'un kardeşinin hediye ettiği bir kupon ile kayıt olduğu bir firmanın nasıl kendisinin ve kardeşinin hayatını kararttığını anlatan çok güzel bir film.

4) Insider

Konusu: Bir sigara yapan firmada çalışan Jeffrey Wigand (R. Crowe)'ın işten ayrılmasından sonra, bu firmanın insan sağlığını tehlikeye atan projelerini ünlü bir program yapımcısı olan Lowell Bergman (Al Pacino)'a anlatması ve ardından gelişen olayları anlatan muhteşem bir film.

Özellikle Al Pacino'nun ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu görmek için izlenebilecek bir filmdir. Çok ağır bir spoiler barındırmasa da bu konuda hassas olanlar, videoyu 1.15'ten sonra izleyebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=fRY1q...eature=related

5) Gran Torino

Konusu: Eşini yeni kaybetmiş, çocuklarıyla arası pek iyi olmayan huysuz, geçimi zor bir babanın hayatının belli bir bölümünü anlatan müthiş bir film. Asla kaçırılmamalı.

Filmi izleyenlerin, Clint Eastwood'un bu sözünü ve bu sözü söylerkenki halini hiç unutamayacağını düşünüyorum.
                            Walt Kowalski: (Silahını evinin bahçesine girenlere doğrultmuştur) Get outta my lawn! (Evimi terk edin!)
                            Fazla bilindik filmleri yazmamaya çalıştım. Yoksa bu listeye;

-Tüm Godfather Filmleri
                            -Hangover I&II
                            -Scarface
                            -Devil's Advocate
                            -American History X
                            -Braveheart
                            -Inglorious Basterds
                            -Pirates of The Carribean Serisi Filmleri
                            -Resident Evil Serisi Filmleri
                            -Star Wars Serisi Filmleri
                            ve bir sürü film daha ekleyebilirdim. Aklıma geldikçe de bu başlığa film eklemeye çalışırım.

'11 Insignia   |   Edition + Elegance   |   1.6T   |   Olimpik Beyaz

http://www.insigniateam.com/forum/index.php?topic=8025.0

Yorum

Pirates of the Caribbean

Harika bir seri Tam eylencelik

Jack Sparrow ( johnny depp Bu adaımın hemen hemen bütün filmleri güzel ) Replikleri

Mahkum: Siyah inci mi? Hakkında hikayeler duydum. Neredeyse on senedir gemilere ve şehirlere saldırırmış, geride hiç bir zaman canlı bırakmazmış.
                              Jack: Canlı bırakmaz mıymış? O zaman o hikayeler nereden geliyor, merak ettim?

Will: En kötüsü olursa uygulanacak kural nedir?
                              Jack: Korsan kuralı; geride kalan her kimse arkada bırakılır.

Jack: Biliyor musun, korsanlar hakkında bu kadar umutsuz düşüncesi olan biri için korsan olma yolunda iyi ilerliyorsun. Hapishaneden bir adam kaçırdın, filoya ait bir gemiye el koydun, bir grup korsanla Tortuga'dan denize açıldın… Ve tamamen hazine takıntılısın.
                              Will: Doğru değil; hazine takıntılı değilim.
                              Jack: Her hazine altın ve gümüşten ibaret değildir dostum!!!

Barbossa: Öyleyse benden bir sahilde elimde bir isim ve senin sözünden başka bir şey olmaksızın dikilip, gemimle birlikte uzaklaşmanı izlememi bekliyorsun?
                              Jack: Hayır. Senden bir sahilde elinde hiç bir isim olmaksızın dikilip, kendi gemimle birlikte uzaklaşmamı izlemeni bekliyorum ve sonra ismi sana bağıracağım. Kaptın?

Barbossa: Sadece tek atışın kaldı ve biz ölemeyiz.
                              Jack : [Will'e] sakın aptalca bir şey yapma.
                              Will: Siz ölemezsiniz [silahı kendisine doğrultur] ama ben ölebilirim
                              Jack: Bunun gibi.

Barbossa: İmkansız.
                              Jack: Muhtemel değil.

Yorum

İşleniyor...
                              X