Duyuru

Collapse
No announcement yet.

motorsiklet

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: motorsiklet

Senin boyun da uzun
    Bunlar seni kesmez ....
    Ama bebek adımları için fena değil...
    Fiyat aynı ise Honda daha performanslı...
    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

konu hortlamışken hemen resim paylaşayım clapclap clapclap clapclap clapclap

Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
      [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

O siyah nasıl bir şey öyle ouvvv duruşu yeter dedikleri bu olsa gerek

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

kawasaki zzr 1400
          [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr
            konu hortlamışken hemen resim paylaşayım clapclap clapclap clapclap clapclap
            Yer Zonguldak Ereğli Sanırım. Bazan Bozhane'nin önünde 1 Hayabusa, 2 tane de SS motosiklet görüyordum. Yanılmıyorsam birkaç kez de eski saftlı BMW görmüştüm.

Benimde kısa bir dönem motosiklet sevdam oldu. Hatta bu sevda nerden girdi nerden çıktı, nasıl aldım nasıl sattım anlayamadım bile, ışık hızında gelişti olaylar Hastalık yani

Allah kaza bela vermesin.
            Ben daha çok naked tarz mesela XJR yada mt1 tarzı motosikletleri beğeniyorum, hatta bir ara Hornet'e sarmıştım.
            Aslında bazan 250lik bir motokros alıp dağ tepe gezmeyi de düşünüyorum ama artık izin vermiyorlar

2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

evet burası Ereğli benim ilk gelişimdi mtr la Ereğli ye

Yorum

Başka resim yok mu.
                Devamını beklerim
                Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Geçen sene msj atıp değerli yorumları almıştım.

GTC yi satıp dizel Octavia A7 ye geçince motor sevdam yeniden depreşti.

Başlangıç için hep Hyosun 250 düşünmüştüm ama canlı görünce tecrübesiz biri için boyutları çok büyük geldi. Şimdi çok ikilemdeyim.

ikinci el olaral YUKI 250R Spitzer veya Honda CBR 250 düşünüyorum. YUKI ucuz olduğundan cezbediyor. Düşe kalka öğrenirim içim acımaz. Ama honda da güvenilir marka, servisi yaygın, parçaları nispeten ucuz ve oturuş pozisyonu çok ideal.

MAddi durumu ayarlarsam bu 2 seçenekten birini alıp 10-20bin km tecrübe edinmek istiyorum. Sonrasında oturuşa alışmak için Hyosung alıp en sonunda da hayalim olan 600cc 4 silindir bir makinaya geçmek istiyorum

Yorum

600cc siyah bir kawasaki de benim hayalim ama bir türlü başlayamadık... Son bindiğim iki tekerde motor bile yoktu o kadar gerideyim ihihi
                    250cc yeni başlayan için büyük risk, dikkat et Can abi
                    Honda nın 150cc leri görüntü, kullanım kolaylığı, ucuzluk hepsini bir arada toplamış alalım iki tane 150cc gezelim

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Bence 250 Tam karardır. Tabii en doğrusu 125 veya 150 ile başlamak ama ben iki de bir motor al sat ile uğraşmak istemiyorum. Zaten bahsettiğim motorlar deli gibi güçlü değiller, SS gibi görünseler de oturma pozisyonları vs de uygun.

Bence 2 tane CBR alıp başlayalım

Yorum

150cc 250cc 600cc toplam 3 motor.. ilkinide temiz ikinci el alalım.. 2 tane motor satmış olacağız çok mu? cool
                        Ama 250cbr aklımı çelmiyor değil

Yorum

bende yeni başlayacağım. motor hiç kullanmadım. cbr 250 düşünüyorum yaza

Yorum

Ben küçükken pejoya mobilete falan biniyordum. Büyük motora geçmeden önce kısa dönem ybr 125 kullandım(öğrenmek için) sonra direk 500cc Kawasaki ile giriş yaptım. 125 ile 500 arasında dünya kadar fark var ki bir de 600 S.Sport düşünün. Yavaş yavaş sınırları öğrenerek yükselmek daha iyi ama insan görüntü-güç olarak yüksek hacimli motorların cazibesine kapılabiliyor.
                            Zaten insan bu sıralamayı atladığı zaman da neyi yapıp neyi yapamayabileceğini bilemediğinden çok rahat kullanamıyor. En azından bende öyle oldu. Bir kere hafif sağa dönüşlü yokuşta(mahalle arası) naylonun üzerinden geçince motor kaydı. Bir kez inerken ayağımı hafif yokuşta alçak bir yere koydum motor yattı Bir kez bana yeşil yandı karşıdan gelen araç kırmızıda geçti, iyi kalkmışım ki duramadım arabaya çarptım. Hele ilk zamanlar Rodaj için İzmir-Çeşme yapıyordum, gidişte (İzmirliler bilir) otobandaki benzinlikte alıştırma yaparken durdum, acemilikten yan sehpayı açmadan park etmeye çalıştım. 15 dakika motoru yatırmamak için mücadele verdim(15 dk. mübalağa) kurtardım ama belim incindi. Bunların çoğunda 125'lik bir motor olsa acemilik zamanlarında bu sıkıntılar yaşanmazdı diye düşünüyorum.
                            Emre bey daha iyi bilir ama en kendi açımdan böyle düşünüyorum.
                            2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denz

Emre bey daha iyi bilir ama en kendi açımdan böyle düşünüyorum.
                              estağfurullah ihihi bu motor g ucunu 125 cc 150 cc 250 cc sonrada 500 ve 600 cc diye düşünmeyin ben 50 cc lik bir motorla başlamıştım saatte 40 km gidiyordu ki o zamanlarda bu şimdiki motorumu hayal bile edemezdim ihihi
                              benim naçizane fikrim başlangıç için 125 cc en ideali çünkü ne kadar seri motor o kadar risk 1 sene sonra 600 cc geçip te kaza yapmaktansa 125 cc ye 3 sene binerim daha iyi motorcuların bir sözü vardır
                              motosiklete akıllı bineceksinki ileriki yıllarda torunlarına anlatasın

Yorum

Bize bi hoca lazım karın tokluğuna ..

Yorum

İşleniyor...
                                X