Duyuru

Collapse
No announcement yet.

8.Etap Murat Öztürk'ten Insignia 1.4T - 2.0 CDTI 130hp Karşılaştırması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 8.Etap Murat Öztürk'ten Insignia 1.4T - 2.0 CDTI 130hp Karşılaştırması

O zaman yapacak bisey yok ) sakin kullanimlarda normalde azcik sikistirdikmi fena yiyor ) 1.6 t alsaydim biterdim galiba )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vedat candan
      bu arada benimde aracım 1.4 t. 1800 km de hala fazla yakıyor gibi geldi bana. kaç km den sonra acaba yakıt düşecek ve ne kadar düşer sizce ?
      5000 km den sonra değerleriniz tam olarak oturur. Benim şuanda 8 lt ve pek sakin kullandığım söylenemez.
      2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

100 km'nin 90'nı sakin %10 performanslı kullanıyorum. 9.5 lt şu anda :S inşallah dediğiniz gibi de olur. ayrıca 18 inç jantların olması fazl etkilemez....

Yorum

Bende 17" jant var ama 18 olsaydı en fazla 0,2 lt artar gibime geliyor.
          2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

bende 18 var, araç 5000 km civarlarında. 8- 8.5 aralığında geziyor...
            (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

Bendede 17 jant var son 6.000 bin km ortalamam 7.6 arac 12 bin kmde. 18 jant olsaydi tahminimce muharremin dedigi gibi 0.1 yada 0.2 etkilerdi en fazla ama 19 jant olsa nasil etkiler acaba
              2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

bahsettiğiniz rakamlar hakketen çok iyi rakamlar(( ben daha bekleyeyim o zaman 3-4 bin daha

Yorum

Sakin kullanımda 100 km de 6,2 yi yakaladım (klima açık+50 km si şehir içi ) , normal kullanımda bile 7.0
                  Insignia NB 1.4 140 HP Edition Elegance +sunroof +dvd navi panacoto bej+bej

Yorum

bu araç için yakıt hakkıda çok konusuldu uzun yolda 5lt civarlarını görürsünüz çokmu bastın 7.5 i geçmez şehir içi 8-10 arası değişir
                    2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
                    yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Funkyair
                      Benzinde beşe beşkaldı dünkü zamdan sonra
                      ama dizel fiyat politikası daha ürkünç hal almaya başlıyor
                      10 sene önce benzin - motorin farkı %30 iken bugun %15 düşmüş durumda

Bu arada 0-100 hızlanmada 1.4 Turbo - 2.0 CDTI 160hp 'yi geçtiği anlara dikiz aynamdan tanıklık ettim

1.4 hiçbir disiplinde 2.0CDTI 160hp'yi geçemez...
                      Insignia 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

benim araç yeni daha 700 km de sakin kullanıyorum şöyle 2000 kilometreye falan gelsin ozaman deneyeceğim. şimdilik 700 km'nin ortalaması 7,2 lt.. 150 km şehirdışı kullandım 95 km hızla 6 viteste sabitledim aracı ekranda yakıtı 5,1 ve bazende 5,3 gösteriyordu bence gayet iyi değerler diye düşünüyorum obaa
                        2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Arkadaşlar ben 1.5 ay oldu 1.4 aracımı alalı ve 1700 Km oldu. Performans süper yakıt sıkı şehir içi tarafiğinde 7,5 lt yi geçmiyor.
                          1.4 motora sahip B sınıfı arçlar şehir içi 7-8 lt yakıyor.

Behse konu araç D segmenti, 1600 Kg lik araba.Ayrıca dizele bu sene olmazsa seneye aynı Avrupa daki regülasyonalar gereği ek vergiler geliyor.

Gaza gelince, bence gaza binecek kişiler, gazı D segmenti araçlara değil, bazı C segmenti araçlara taktırmalılar. O kokusu, bagajda kapladığı deposu ile görünümü, motoru sanki kevgire çeviren özellikle silindirlerin içini görseniz içiniz gider.

Sonuç olarak insignia 1.4 t aracı yakıtı, performansı, güç-yakıt-fiyat üçgenli peformansta şu an piyasanın en iyisi.

Test ettim, onayladım))
                          Şaka bir yana tüm tanıdıklarım ve dostlarıma tüm samimiyetimle öneriyorum.
                          Bu arada iş yerimde 1.6 T sahibi bir akadaşımla aracımı yakıt ve performans yönüyle takip ediyorum, onunda görüşü çok olumlu yönde.

Yorum

İşleniyor...
                          X