Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel İcra Kurulu Başkanı Karl-Friedrich Stracke görevinden ayrıldı.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel İcra Kurulu Başkanı Karl-Friedrich Stracke görevinden ayrıldı.

Görevi Nick Reilly'den devralalı sadece 1 yıl olan İcra Kurulu Başkanı Karl-Friedrich Stracke görevden ayrıldı.
    GM'den yapılan açıklamada Stracke'nin GM İcra Kurulu Başkanı Dan Akerson'a bağlı olarak özel görevlere atanacağı bildirildi.
    Yeni bir başkan seçilene kadar görevi vekâleten Opel Yönetim Kurulu Başkanı Stephen Girsky üstlenecek.

Haberi veren kaynakta "istifa etti" ya da "görevinden alındı" yerine "görevi bıraktı" şeklinde çevirilebilecek bir ifade kullanılması ilginç.
    Sürekli bir yeniden yapılanma çabası içinde olan ve son yönetim kurulu toplantısında GM'in tam destek verdiği açıklanan Opel'in imajı açısından pek iyi bir gelişme olmasa gerek.

http://www.autonews.com/apps/pbcs.dl...120719933/1193

Ynt: Opel İcra Kurulu Başkanı Karl-Friedrich Stracke görevinden ayrıldı.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/opel-...34/default.htm
    2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Yorum

Milliyet haberi eksik çevirmiş.

Güncel Zafira'nın üretim ömrünün dolacağı 2016 yılı fabrikanın kapanış tarihi olarak planlanmıştı ama bu konuda yazılı bir sözleşme vs yok.
      İşveren ile sendika arasındaki güncel sözleşme 31.12.2014'de sonra eriyor.
      GM yönetimi bu tarihte sözleşmeyi 1 ya da 2 sene daha uzatmayıp "kapatıyorum" diyebilir.
      Şu anda bu kozu kullanarak sendikadan ve işçilerden daha fazla fedakârlık istiyorlar.

Yorum

Bu arada bu haber ile konu başlığı pek uyuşmadı.
        Başlığı ben Temmuz ayında açmıştım, şimdi gören arkadaşlar yeni bir gelişme zannedebilir.
        Çağrı arkadaşımızdan daha uygun bir başlık bulmasını rica edelim

Yorum

İşleniyor...
        X