Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ve işte yeni Astra OPC...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Ve işte yeni Astra OPC...

Orjinal yazı sahibi: hi_cazz
    valla arkadaşlar aşağıda verdiğim linkte makyajlı kasa corsa opc'dede bu jant yok, makyajsız opc'dede.

http://media.opel.com/media/intl/en/...Mvb3BlbC9vcGM=

makjaysız opc jantı (Ocak 2007)

makyajlı opc jantı (Mayıs 2011)
    bi ortaya karışık yapıyım o zaman ihihi

İstanbulPark

bu jantlar 18" birde 17" olanı var;

InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hi_cazz
      şimdi istanbul park fotolarına bakınca gördüm. ama sadece orda var galiba. Başka yerde hiç rastlamadım.
      Jant meselesine açıklık getireyim

Aşağıda gördüğünüz, Corsa OPC'nin standart 17" jantları. Makyaj öncesi ve sonrası için aynı jantlar geçerlidir.
      Opsiyonel olan 18" jant alınmadığı takdirde Corsa OPC fabrikadan bu jantlarla çıkar.
      Yukarıda konuşulan benzerlik meselesi ile bir alâkâsı yok ama bilgi olsun diye resmini koyuyorum.

Aşağıda görülen jantlar Corsa OPC'nin opsiyonel 18" jantlarının tek renk olan versiyonudur.
      hi_cazz arkadaşımızın önce Corsa OPC'de kullanılmıştı, sonra çıkan Insignia OPC jantı bundan esinlendi dediği jant budur.
      Fakat benzerlik olmakla birlikte bunların Insignia OPC jantları (Sonradan Corsa OPC'de ve şimdi Astra OPC'de de mevcut) ile aynı jant olduğunu iddia etmek yanlış olur, çünkü karşılaştırıldığında tasarımlarının farklı olduğu anlaşılacaktır.

Bunlar da aynı opsiyonel 18'lerin çift renkli versiyonudur.

Yukarıdaki 18" jantlar makyaj sonrasında opsiyon listesinden çıkarıldı.
      Yerine ise aşağıda gördüğünüz çift renkli 18" jantlar geldi.
      Bunlar tasarım olarak Insignia'daki 20" jantların aynısıdır.

Özetle, bu jant tasarımının piyasaya sunulduğu ilk araç Insignia OPC olup, sonradan 18" versiyonu makyajlı Corsa OPC'lerde opsiyonel olarak sunulmaya başlanmıştır Aynı jantı son olarak da Astra OPC üzerinde görmüş bulunuyoruz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serdar99

doğruya ben bu jantı unutmuştum ihihi
        ama bu seçeneği Türkiye'ye sunmadılar sanırım çünkü Türkiye'den birkaç tane Corsa OPC biliyorum, hepsinde 17" jant vardı.
        hatta Türkiye'ye gelmeyen donanımlardan birisi de spoiler, aslında OPC'nin spoilerı şu şekilde cam ile arasında boşluk var;

ama Türkiye'ye hep araca yapışık, Sport yada GSI (hangisi olduğunu bilmiyorum) donanımındaki spoilerları gönderdiler

İstanbulpark'taki alman plakalı OPC'lere de dikkat ettim hepsinin spoilerı havada duruyor araçla arasında boşluk var.
        Opel Türkiye'nin yanlış tercihleri... angry
        InsigniaTEAM

Yorum

Bahsettiğin spoiler de opsiyonel, o alınmadığı takdirde fabrikadan standart spoiler ile çıkıyor.

Almanca adıyla "Motorsport-Optik spoiler" olarak geçiyor.
          Dediğin gibi 18" jant opsiyonu da, bu spoiler de Türkiye'de opsiyon listesine konmadı maalesef.

Yorum

Opel Türkiye neyi güzel yapıyor ki?
            2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
            2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

İşleniyor...
            X