Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomobil Satışları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Otomobil Satışları

Bu bölümü aylık oto satışlarını ve satış politikalarını konuşalım diye açtım.
    Ocak satışları şöyle
    vw 3599
    ford 3120
    toyota 2017
    opel 1677

jetta 1755
    fluence 1483
    corolla 1383
    astra hb 781

passat 534
    c serisi 304
    c5 297
    insignia 251

Ynt: Otomobil Satışları

Opel Türkiye'nin bir an önce reklam projelerini genişleterek satışını arttırması gerek diye düşünüyorum!
    Beyaz tutkudur.

Yorum

İşte şubat rakamları (ilk rakam Şubat ayı satışı yanındaki 2nci rakam ise Ocak Şubat toplamıdır)
      1-Renault 6.205 - 11.463
      2-Ford 4.190 - 7.310
      3-VW 3.415 - 7.014
      4-Fiat 3.245 - 5.402
      5-Hyundai 3.163 - 5.631
      6-Opel 3.050 - 4.727
      7-Toyota 2.626 - 5.206
      8-Chevrolet 1.571 - 2.588
      9-Peugeot 1.480 - 1.857

İnsignia satışlarını ocak ayına göre artırarak 2. liğe yükselmiş,ama hala rakibinin çok gerisinde.Biraz daha gayret.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Güneş
        Opel Türkiye'nin bir an önce reklam projelerini genişleterek satışını arttırması gerek diye düşünüyorum!
        Yanlızca reklamla bu iş olsaydı lancia alıp başını gitmişti.(hani şu ayda şey ediyorlarya.Bu sıralarda çok çıkıyo da.

Yorum

Hala bu passatın neyi satıyor anlamış değilim bu insanları ... bu kasa satıyorsa eğer beğeniliyorsa adamlar tasarımını sahin gibide yapsa yine çatır çatır satacak bu araç .
          2012 insignia 1.4 T 140 Hp Yeni Stil Paket Fume

Yorum

ben inanmıyorum rakamların böyle olduğuna. yani passatın bu kadar sattığına inanmıyorum. neden derseniz, araç yeni çıktı piyasaya ve lansman donanımları geldi satıldı.. o da sınırlı sayılarda.. ve şimdi ellerinde araç yok, olan siparişler için de müşterilere mart sonu-nisan ayları gibi günler verildi.. daha Türki yeye comfortline den ve trendline den başka gelmedi şimdiye kadar. onlarda lansman araçlarıydı.. biraz donanımlı geldiler.. e şimdi peki hangi ara araç geldi de ellerine 759-1293 adet sattılar anlayamıyorum alala bence bu bi politika.. birazda psikolojik baskı yapmak gibi birşey... yeni passat reklamlarda ve katalog resimlerdeki gibi, nettei görsellerdeki gibi ahım şahım da durmuyo hem.. gerçekle arasına farklar var.. reklamlarda o siyah passatı gören, vay anasını yaa yine ne kasa yapmışlar diyolar ama bayiye gidip görenler çoğu kişi vazgeçiyo.. burda alan bikaç tanıdık var çevremde, birisi satıyo aracını şu an, diğerleri de içlerine sinerek binmediklerini söylüyolar.. arabanın görünümünü gerçekten beğenmiyolar.. eskisi çok daha baba diyolar.. sırf değer kaybı olmadığı için aldık diyenler var.. ama şu da bi gerçek, vw doğuş opel TR den çok daha kaliteli iş yapıyor hakkını teslim etmek gerek.

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Alan alsın arkadaş o kütük gibi arabayı ya ne yapalım. Arabanızın zevkine bakın verdiği keyife
              2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Passat değil de Renault Latitude gerçekten ciddi rakip olacak gibi.Hiç inceleme fırsatım olmadı ama hoş gözüküyor.Ayrıca TV reklamı da bence çok başarılı.Opel TR reklam konusunda çok zayıf hatta "0"
                2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Latitude tasarım olarak Insignia'nın eline su dökemez. Tasarım olarak en ciddi rakibi bana göre Peugeot 508 olur. Aslında Insignia'ların 2. elleri daha iyi olsa, biraz daha az yaksa, 1.6 turbolarda otomatik vites opsiyonu olsa, servisleri düzelse, (çok mu saydım ) rakip tanımaz bir araba kendi akranlarına göre. Fiyat/performans açısından çok başarılı araçlarımız.

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
                    Alan alsın arkadaş o kütük gibi arabayı ya ne yapalım. Arabanızın zevkine bakın verdiği keyife
                    İşte bu yaa
                    aynen katılıyorum
                    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Şubat ayı rakamları

Latitude hızlı bir giriş yapmış gerçekten,passat içinse bişey demiyorum önceden gerekenleri söyledik zaten.
                      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                      2.0 CDTI
                      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

ben hala bu rakamların gerçeği yansıttığına inanmıyorum alala latitude hangi ara bu kadar sattı ya daha Malatya ya Renault Bayii ye 1 tane gönderdiler.. hangi ara 266 tane satıldı.. çok saçma geliyor.. passat, daha öncede belirttiğim gibi.. kaç tane geldi ki Türkiye ye.. kaç tane satıldı ki hemen 750 lerde satmış.. onun içinde eski kasası da vardır 2011 in son zamanları yeni kasa gelmeden önceki.. yeni kasanın çok sayıda gelip ve bu kadar çok sattığını sanmıyorum.. eski kasa daha fazladır o rakamın içinde.

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Az önce fark ettim yukarda da varmış aynı tablo,özür.
                          http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                          2.0 CDTI
                          Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Burdaki passatların hepsi yeni kasa değildir.2011 eski kasalarda baya sattı.niçin 1.6TDI bluemotion ve dsg olduğu için..
                            Bazı insanlar konfor ve ekonomi meraklısıdır dış görünüm 2.plandadır.Passat onlara göre hem geniş,hem konforlu,hemde az yakıyo ne yapsın tipini..Adı passat mı passat bu da alışageldik çoğu kesim için yeter de artar bi sebep.

Yorum

Zaten ellerinde passat ve jetta olsa dünya satış rekoru kırar bu ülke.
                              Cc haricinde asla bi vw almam.

Yorum

İşleniyor...
                              X