Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel'den Özel Fiyat Konumlandırması (10 Aralık 2010)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel'den Özel Fiyat Konumlandırması (10 Aralık 2010)

Lanse edildiği günden bu yana tüm Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgi gören Insignia modeli hedeflenildiği gibi Opel markasının “Amiral Gemisi” ünvanını bugüne kadar başarıyla taşıdı.

Opel markasına hem imaj hem de satış anlamında büyük katkılar sağlayan Insignia modeli geleceğe daha sağlam adımlar ile ilerleyebilmesi için yeni bir kampanya modeli yarattı.

Insignia 2.0 CDTI 130 hp AT (Otomatik) Edition Elegance Paket

Insignia ürün gamında lansman döneminden itibaren mevcut olan 2.0 CDTI 130 hp Active Select modeli Aralık ayı başından itibaren farklı bir görev üstlenmeye başlayarak Insignia ürün gamındaki 1.6lt otomatik vites boşluğunu dolduracak. Bu yeni stratejiyle Opel Insignia toplam satışlarına önemli bir ivme kazandırmayı hedefleniyor.

Opel bu girişimiyle Binek Araç "D Segmetindeki" pazar payını artırmak ve segmentteki lider modellerden biri olmayı amaçlıyor.

Ürün Özellikleri

Kampanya modelimiz tek bir donanım seviyesi ve tek bir gövde tipi ile satılıyor.
    Buna göre Kampanya Modeli olarak satışa sunulacak olan modelimiz;

Gövde Tipi: Insignia Sedan
    Model: 2.0 CDTI 130hp Active Select
    Donanım Seviyesi: Edition Elegance Paket

Kampanya modelindeki donanım seviyeleri ve opsiyonel ekipmanlar, Insignia modellerinde sunulan Edition Elegance Paketli modelleri ile aynı.

Fiyatlandırma:

Hedefler ve stratejiler kapsamında son derece iddialı ve kuvvetli bir fiyat pozisyonlaması uygulanıyor. Buna göre kampanya modelinin kampanyalı anahtar teslim satış fiyatı 67.520 TL.

Insignia Fiyat Merdiveni

Aralık ayında geçerli olacak kampanyalı anahtar teslim fiyatlara göre oluşan Insignia Fiyat Merdiveni.

Kampanya modeli, 67,520 TL’lik satış fiyatı ile benzinli 1.6 manuel vitesli modeller ile 2.0 dizel otomatik vitesli modeller arasında konumlandırıldı.

1.6 180 HP Edition + Elegance Pack: 55,450 TL
    1.6 180 HP Cosmo: 62,885 TL
    2.0 130 HP Business Pack AT: 67,520 TL
    2.0 160 HP Edition + Elegance Pack: 77,414 TL
    2.0 160 HP Cosmo AT: 85,575 TL

InsigniaTEAM

Ynt: Opel'den Özel Fiyat Konumlandırması (10 Aralık 2010)

opel.com.tr de fiyat listesinde fkampanyalı fiyatlar 130 beygir dizel 70 küsürlerde. hatta 130 beygir dizel ile 160 beygir dizel arasında fiyat farkı da yok sitede. garip.

Yorum

2.0 lt CDTI
      EcoTEc
      130 HP 300 Nm

Edition
      Active Select

Teknik Özellikler

Yakıt Tüketimi
      Şehir içi : 8.1 lt
      Şehir dışı : 4.7 lt
      Ortalama : 5.9 lt

Maksimum Hız : 204 km/sa
      0-100 km/sa Hızlanma : 11.2 sn
      Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
      Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
      VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

biraz hantal mı ne, torku kac acaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: thehunturk
          opel.com.tr de fiyat listesinde fkampanyalı fiyatlar 130 beygir dizel 70 küsürlerde. hatta 130 beygir dizel ile 160 beygir dizel arasında fiyat farkı da yok sitede. garip.
          listeyi güncellememişler, ama gerçek fiyat 67.000
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
            biraz hantal mı ne, torku kac acaba
            Unutmuşum onu yazmayı. 300 Nm
            Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
            Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
            VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Business pack ne oluyor ki? Nasıl bir donanım seviyesi acaba?
              size birsey söyleyeyim mı arkadaslar?
              opel kesin elindeki active select otomatik sanzumani bitirmek İcin böyle bir yola başvurdu.
              Yakında çift kavrama çıkartacak ya? Stok eritiyor kesin.
              Ben Opel tr den vatandaşın hayrına olacak bir hareket beklemiyorum kesinlikle.
              Sadece kendine yontan bir zihniyet böyle bir hamleyi bosuna yapmaz.
              Bu arada 130 ps ile 160 ps arasında sAdece yazılım farkı var sanıyorum. Su an yayınlanan listede 160 lik ile arasında yaklaşık 500 TL kadar fark var.

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

maşallah tork iyiymiş, ya biri bana bu tork ile beygir arasındaki farkı anlatabılırmı, yani şimdi benim arac 1.6t 180hp, sanırım 230 nm, bu dizel arac ise 130hp fakat 300 nm, torkmu önemli yoksa beygırmi, torkun arac üzerindeki etkılerı nedır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: corail
                  Business pack ne oluyor ki? Nasıl bir donanım seviyesi acaba?
                  size birsey söyleyeyim mı arkadaslar?
                  opel kesin elindeki açtığa select otomatik sanzumani bitirmek İcin böyle bir yola başvurdu.
                  Yakında çift kavrama çıkartacak ya? Stok eritiyor kesin.
                  Ben Opel tr den vatandaşın hayrına olacak bir hareket beklemiyorum kesinlikle.
                  Sadece kendine yontan bir zihniyet böyle bir hamleyi bosuna yapmaz.
                  Bu arada 130 ps ile 160 ps arasında sAdece yazılım farkı var sanıyorum. Su an yayınlanan listede 160 lik ile arasında yaklaşık 500 TL kadar fark var.
                  elindekileri bitirmek için olduğu doğru olabilir ama elindeki Active Select'leri bitirmek için değil, 130hp dizelleri bitirmek için, çünkü 1.6 115 hp gibi piyasada tutulmadığı malum.
                  Business Pack= 2.0 CDTI 130hp ActiveSelect Edition+Elegance pakete kısaca "Business paket" demişler, ki iyiki demişler

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                  maşallah tork iyiymiş, ya biri bana bu tork ile beygir arasındaki farkı anlatabılırmı, yani şimdi benim arac 1.6t 180hp, sanırım 230 nm, bu dizel arac ise 130hp fakat 300 nm, torkmu önemli yoksa beygırmi, torkun arac üzerindeki etkılerı nedır
                  tork yarış kazandırır, beygir araba sattırır diye bir laf var
                  ikisi arasındaki farkı bende araştırıyım dedim ama sonradan vazgeçtim, herkes kafasına göre birşey diyor, otomobil ustaları bile zıt düşüncedeler, en iyisi ben hiç bulaşmayım dedim
                  InsigniaTEAM

Yorum

Kısaca
                    tork güçtür
                    Hp Performans

Tork la Hp orantılı olmalıdır

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

konu o derece derin yani, kabataslak benim bildiğim; tork motorun gücü yani çekişi, beygir ise motorun hızlanması, son hızı nı ifade ediyor, torku yüksek motorlar bayırlarda bayılma yapmıyo diye biliyorum, diğer bi dikkat ettiğim ise dizel aracların torkları benzinli araclara gore cok yüksek

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                        Kısaca
                        tork güçtür
                        Hp Performans

Tork la Hp orantılı olmalıdır

orantılı olmalı derken ?
                        mesela bizim 1.6 motorlarda 180hp de tork 230
                        ama 2.0 dızel motorda 130 hp tork ise 300
                        bu bence orantısız

Yorum

e270 cdi 170hp 400nm
                          e250 cgi 204hp 350nm

düz yol için konuşuyorum; e270 daha iyi gidiyormuş hissi veriyor ama e250 daha iyi gidiyor.

Yorum

denedinizmi?

Yorum

Kısaca, bir motor tork üretir. Tork çevirme gücüdür ve devir ile çarpıldığında beygir gücü ortaya çıkar. Yani beygir gücü aslında tork ile devrin bir fonksiyonudur.

Peki hangi motor daha güçlü ona nerden bilicez derseniz.İşte o biraz daha karışık ama motorları karşılaştırırken maksimum kaç devir yaptığına, maksimum beygir gücünün ve maksimum torkunun hangi devirde olduğuna dikkat etmek gerekir.
                              2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

İşleniyor...
                              X