Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 Opel İnsignia 1.6 Cdti 136 Hp Otomatik Test Sürüş İzlenimim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2015 Opel İnsignia 1.6 Cdti 136 Hp Otomatik Test Sürüş İzlenimim

Öncelikle herkese merhaba,
    Dün insignia'yı test etme fırsatı buldum. Montajını yaptıktan sonra youtube de yayınladım ama kendi izlenimlerimi de burada yazılı olarak aktarmak istedim.
    Öncelikle bu motor segmentindeki birçok rakibine göre daha dinamik ve akıcı bir performans sunuyor. Alt devirleri olsun, üst devirleri olsun herhangi bir güç kaybı oluşturmuyor.Aracı D modunda dipgaz kullanırsanız 4300 devirde vites atarken manuel modda 5000 devire yaklaşınca kesiciye giriyor yani bir üst vitese geçmiyor.
    Aracın üstünde flexride şasi bulunuyordu ve konfor ile sportif sürüş dengesi çok iyi ayarlanmış. Araçta 19" jantlar bulunmasına rağmen tour(comfort) modunda oldukça yumuşak bir sürüş sunuyor.
    Araç motor sesi, yol sesi ya da lastik sesini kabine yansıtmıyor. Ayrıca sürat olarak 120 km/h' a kadar çıktım ve rüzgar sesi kabine yansımadı.
    Araç iç hacim olarak ön kısımda yeterli alan sunuyor ama arka alanda tavan mesafesi 1.85m 'nin üstündeyseniz tasarımından dolayı sıkıntı oluşturabilir. Ayrıca iç dikiz aynası ve yan aynalar oval yapısından dolayı görüş kaybı oluşturuyor.
    Aracın oturma pozisyonu oldukça başarılı, her noktaya hakim olabiliyorsunuz, Cosmo donanımına ek stil paketle gelen deri koltukların kavraması ise gayet yeterli bir seviyede.
    Tüketim olarak çok fazla test etme fırsatı bulamadım ama istanbul'da karma tüketim 7 litre seviyelerinde seyir edeceğini tahmin ediyorum. Böyle bir araç için makul diyebilirim. Neticede insignia emsallerinden 150 kg daha ağır bir araç ve kullanılan şanzıman ise tam otomatik yani tüketim artıran bir otomatik vites. Yeni kasa ile hafifleyeceği haberlerini duyurmaya başlayan Insignia bu motorla hem daha seri hemde daha ekonomik olacaktır.
    Araç ses sistemi olarak makyajsız kasaya göre bir hayli başarılı bir iş çıkartmış. Opsiyon olup yine Cosmo'ya ek stil paketi ile gelen Bose ses sistemi oldukça net bir ses çıkartıyor, sesi yükseltseniz bile netliğini bozmuyor ama bass'ı çok yükseltirseniz gümbür gümbür bir ses yerine boğuk bir ses çıkartıyor.
    Son olarak aracın fiyatını söylemek istiyorum. Otomatik vites standart Cosmo'yu 108.400 TL'ye kadar satabiliyorlar ve 4 yıl garanti hediyesi var. 115 bin TL'ye Sunroof ve stil paketli güzel bir araç alınabilir.
    Olumlu yönleri;
    +Sessiz ve akıcı motor
    +Sorunsuz şanzıman
    +Rekabetçi fiyat
    +Dinamik tasarım
    +Zengin donanım
    Olumsuz yönleri;
    -Görüş açısı
    -ağırlık
    -Tavan mesafesi
    -Sıcaklık/klima ayarının dokunmatiği zor algılıyor.

Konuyu daha fazla uzatmayıp sizi video ile başbaşa bırakmak istiyorum

https://www.youtube.com/watch?v=IFHweVx1WPc
    2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Ynt: 2015 Opel İnsignia 1.6 Cdti 136 Hp Otomatik Test Sürüş İzlenimim

Tebrikler Muharrem çok güzel bir test olmuş.
    2012 insignia 1.4 T 140 Hp Yeni Stil Paket Fume

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HeIIus
      Tebrikler Muharrem çok güzel bir test olmuş.
      İlgine ben teşekkür ederim. Bu arada çağrı'ya da teşekkür ederim. Güzel bir test sürüşü gerçekleştirdik.

Yorum

Büyük bir keyifle izledim test videosunu. Emeğinize sağlık.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

her zamanki gibi güzel bir test sürüşü olmuş emeği geçen herkese teşekkür ederim bir kere daha anladım ki hayat insignia da başka araçta değil
          [img width=600]http://i.hizliresim.com/m5zD02.png[/img]

Yorum

elinize dilinize sağlık bilgilendirme için teşekkürler

Yorum

emeğine sağlık Muharrem
              insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Kayınpedere sayende CRV aldık kardeşim
                Hafiflemiş ve şanzımanı iyileştirilmiş dizel insignia gelince yorumundan sonra ben alırım inşallah

Yorum

Test için teşekkürler. Tek merak ettiğim konfor olarak benim 1.6t 180 cosmodan ne kadar üstünlüğü var ve flexride şasedeki tour modu ne kadar faydalı o. Kendi aracımı çok seviyorum ama konfor yetersiz geliyor bana tabi bunda 18 lik cosmo jantında etkisi büyük ama insan biraz daha rahat etmek istiyor. Özellikle aracımla yavaş girdiğim çukurlar çok fazla sarsıyor ve 80 üstünde çukur büyükde olsa çok fazla kabine yansımıyor.
                  İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

Ben de bugün test etme fırsatı buldum.
                    Adana Onatça bayisinde, 1.6 CDTI Cosmo Stil Paket bej döşeme, Park&Go paketi, Sunroof, Çevre Görüş Paketi 2, FlexRide opsiyonları vardı.

FlexRide çok güzel bir şeymiş ya ilk defa sürdüm ve rica ettim test parkurunu uzatabilir miyiz diye kabul ettiler sağolsun
                    Motor çok sessiz, gayet atik, şanzıman eskisi gibi kötü değil.

Babamın 130.000 tlye Passat comfortline ısrarını kırabilirsem bugün yarın sipariş verdiririm. Test aracının sunroofsuz olanını ve içi siyah olanını 120.000'e hemen teslim ediyorlar.
                    Gerçekten bomboş Passat'a 10 bin tl daha fazla vermek istediğine inanamıyorum. İkinci eli de yerin dibine batsın ben 2-3 sene sonra bu Insignia'yı pederden satın alırım zaten istediğini de veririm
                    Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                    Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                    VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Selamlar arkadaşlar bende aranıza 1.4 turbo insignia ile araniza katılmayı planlıyorum 2014 modelin piyasa fiyati nedir sizce ne kadar vermeli bi fikri olan var mı acaba kaç liradan alınırsa uygun olur?

Yorum

Eline sağlık reis...
                        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Eline saglık muharrem.. guzel bir test olmuş clapclap clapclap clapclap

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Test süper olmuş Muharrem. Emeğine sağlık...

Navigasyon için düşüncelerin neler ?
                            2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Teşekkür ederim abilerim.
                              Mehmet abi navigasyon şuan sonradan takılamıyor. Kullanışlı bir yapısı var, bence alınabilir ama pahalı bir opsiyon

Yorum

İşleniyor...
                              X