Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Astra Yeni Motorlar ve Tüketimleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yeni Astra Yeni Motorlar ve Tüketimleri

Yeni Astra'nın motor ve yakıt tüketimleri de resmi olarak açıklanmış;

1.0 105 hp benzinli Start/Stop 5 ileri Easytronic : 4.2 lt/100 km CO2 salınımı 96 g/km
    1.0 105 hp benzinli 5 ileri konvansiyonel otomatik : 4.3 lt/100 km CO2 salınımı 99 g/km (bunda start stop var mı bilmiyorum, yazıdan çok net anlaşılmıyor.)

1.4 Turbo 145 hp diye anlatıldı ama Opel'in açıklamasına göre 2 farklı 1.4 turbo çıkıyormuş. Birisi 125 hp gücünde, diğeri 150 hp.
    Bunların yakıt tüketimine de 6 ileri manuel şanzıman ve Start/Stop teknolojisiyle alınırsa 4.9 lt/100 km denmiş. J kasadaki 140 hp'lik versiyona göre %11 iyileştirme sağlanmış.
    Ayrıca performans anlamında 150 hp olan versiyonun, eski 140 hp olana göre %32 iyileştirildiği söyleniyor. 5. viteste 80-120 km/h hızlanması 4.3 saniye azalmış.

1.6 dizellerde 95 hp olanın Almanya başlangıç fiyatı 20.260 Euro: yaklaşık 62 bin tl.
    1.6 CDTI 110 hp : 3.4 lt/100 km. En az bu tüketiyormuş.
    1.6 CDTI 136 hp : 3.7 lt/100 km. Ağırlık azaltıldığı için eskisi 3.9 lt tüketirken bu 3.7 litreye düşmüş. Ayrıca 0-100 kmh hızlanması 0.7 saniye iyileşerek 9.6 saniyeye indirilmiş. 5. vites 80-120 hızlanması 8.2 saniye, eskisinden 1 saniye daha az.

Fiyatlardan da biraz bahsetmişler.
    Mesela led sistem Almanya'da 1150 euroya verilecekmiş (j kasadaki AFL opsiyonu 1250 euro iken bu yeni gelenlerdeki led sistemi 100 euro daha ucuz)
    Ergonomik koltuklar 390, Opel Eye sistemiyle birlikte şerit takip, acil frenli çarpışma uyarısı vs. olan sistem 500 euro gibi fiyatlar var. Türkiye'de de umarım çok abartılmadan satılır, yoksa fiyatı yüksek gören kitle direk Golf'e, A3'e doğru kayıyor.

Link:
    http://media.opel.com/media/intl/en/...high-tech.html
    Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
    Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
    VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Ynt: Yeni Astra Yeni Motorlar ve Tüketimleri

Hala çift kavramalı bir şanzuman yok mu ?

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Eğer j kasadan izolasyon ve malzeme kalitesi yüksek olursa rakibi golf değil a3 e doğru kayar
      2014 astra 1.6 cdti sport+still (ateş kırmızı)
      2014 insignia 1.6 sidi at flexride park go sunroof

Yorum

Benim asıl merak ettiğim 200 beygirlik sidi motor o ne alemde acaba ?
        2014 astra 1.6 cdti sport+still (ateş kırmızı)
        2014 insignia 1.6 sidi at flexride park go sunroof

Yorum

Kasa çıktığında yeni olacak nispeten rakiplerinden yeni halinden dolayı tercih sebebi olabilir ama Astra halen daha ağırlık konusu soru işareti.120- 200 kilo arası hafifletildi deniyor ama 1510 kglerden nerelere kadar inebilecek göreceğiz. Bunun dışında halen daha olmayan çift kavrama olayı var.

Motordan alınan beygir verisi ne yazıkki yoldan alınanla eşit olamıyor artı birde çift kavrama olmaması Golf ve A3 le kıyaslamaya pekde lüzum kalmıyor bu anlamda.
          Giulietta vari bir güzellik oluşuyor fotolar gerçekse ama Tune severler için farklı kasa tipleri de ihtiyaç tek bir OPC line bence yetersiz .Bugün Opc jant takılmayan Opel kalmadı gibi. Bakınız Golf Gti R gibi birden fazla şekle çevirmek mümkün.
          Piyasa da bir aracın tutulması için sadece tek başına donanımı güzelliği yeterli olmuyor. Arkasında ki bayi stratejisi ki Opel TR Opel için sıfır fiyatını bile sabitleyemiyor Ankara da Opel çok daha ucuza satılıyor. Yapılan büyük kampanyalarda 2. eli etkiliyor.

Hayırlısı olsun umarım çok iyi birşey çıkarda biz kullanıcılar daha mutlu oluruz.

Yorum

Ama teknoloji olarak hafiflememisti ebat kucultmusler araba ondan hafiflemis hala 5 ileri sanzumandan bahsediliyor hele bide yalitim hala j kasa ile golf 7 gibi arada daglar olacak bi sekilde gelirse yine vw audi ve bmw 1 serisi cosar... ortalama 100 bine dizel 8 ileri otomatik sanruflu xenonlu yeni 1 serisi geldi....
            F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
              Ama teknoloji olarak hafiflememisti ebat kucultmusler araba ondan hafiflemis hala 5 ileri sanzumandan bahsediliyor hele bide yalitim hala j kasa ile golf 7 gibi arada daglar olacak bi sekilde gelirse yine vw audi ve bmw 1 serisi cosar... ortalama 100 bine dizel 8 ileri otomatik sanruflu xenonlu yeni 1 serisi geldi....
              Canım benim yeni 1 serisi %50 denge motor denge mantığı yüzünden bagajı ve arka koltuğunda 7 cüceler baz alınarak 2004 yılında 3.16 ti yerine yapılmış bir araç . Arka itişten kaynaklı yanlaması dışında bence pek bir numarası yok . BMW 3 kasadan başlıyor. Bunu en iyi senin biliyor olman gerekir. A3 ve Golf bence bu sınıf için esas oğlanlar.

Yorum

Yeni 1 serisi kesinlikle bence sinifinin lideri
                F30 Sport+

Yorum

tamam da 100 bin liraya hatchback araba mı alınır allah aşkına
                  1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CB
                    Dizel otomatik bos opal boyali golf highline 93 bin... cam tavan 3000 bin metalik boya 1100 bir iki oxellik daha 100 bin
                    Ayni ozelliklerde a3 107 bin
                    Bmw 1 serisi 105 bin gibi
                    F30 Sport+

Yorum

Dizel otomatik bos opal boyali golf highline 93 bin... cam tavan 3000 bin metalik boya 1100 bir iki oxellik daha 100 bin
                      Dizel otomatik boş comfortline aracın nerdeyse açık arttırmayla satılıyordu Rengide Siyah olmasına rağmen . Donanımla ilerleyeceksen bakış açımız bu ise i30 tercih sebebi olmalı.
                      http://tr.wikipedia.org/wiki/BMW_1_Serisi .1 serisinin yapılış amacını okursan zaten neyin ne olduğunu anlarsın. Segmentin yaratıcısı olan bir araç kuralları belirleyen o . Ben GS taraftarıyım ama Golf ü FB ye benzetiyorum . Son 10 yıldır şampiyon olmadığında bile hep 2. bitirmiş sezonu. Bahsi geçen tüm araçlar içinde her biri belki bir özelliği ile Golf ten daha iyi olabilir ama karşılaştırması hep Golf iledir.

Yorum

Aynen Bmw alınır bu araçlar içinde,arkadan itiş olması yeter
                        Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Golf 7 Comfortline de park sensörleri ve hız sabitleme de yok... oldukça boş bi arabayı yok satabiliyor das auto helal olsun clapclap

Malzeme kalitesi iyi olacağa benziyor. Resimlerde kokpitin klima panelinin etrafında dikişli deri malzeme görünüyor sırf bu bile kalite algısını yükseltiyor.

Kaldı ki Opel in giriş seviyesindeki donanım paketleri bile birçok markanın nerdeyse orta donanım seviyesine eş değer olarak sunuluyor. Almanlığından ödün vermeyen ve sunduğu ıspatlanmış dayanıklılık sağlamlık performans ve donanım seviyesi olarak Yeni Astra K segmentinde ve piyasada bence çok iddialı olur.

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Çift kavrama şart değil mevcut active select şanzuman bile oynanarak güzel bir otomatik ortaya çıkacağını düşünüyorum.Mesela peugeotun yeni tam otomatik eat şanzumanı konfor,ekonomi ve geçiş bakımından çift kavramalarla yarışır.Opelden güzel bir hamle bekliyorum ben.
                            http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                            2.0 CDTI
                            Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Letsgolf
                              Dizel otomatik boş comfortline aracın nerdeyse açık arttırmayla satılıyordu Rengide Siyah olmasına rağmen . Donanımla ilerleyeceksen bakış açımız bu ise i30 tercih sebebi olmalı.
                              http://tr.wikipedia.org/wiki/BMW_1_Serisi .1 serisinin yapılış amacını okursan zaten neyin ne olduğunu anlarsın. Segmentin yaratıcısı olan bir araç kuralları belirleyen o . Ben GS taraftarıyım ama Golf ü FB ye benzetiyorum . Son 10 yıldır şampiyon olmadığında bile hep 2. bitirmiş sezonu. Bahsi geçen tüm araçlar içinde her biri belki bir özelliği ile Golf ten daha iyi olabilir ama karşılaştırması hep Golf iledir.
                              Golfun arkasinda koskoca alman devleti var normaldir bmw 116i arabam oldu (2012 model yeni kasa) hemde onu cok seviyordum audi a3 tdi aracim halen var bunlar icinde bmw sadece yalitim olarak bir iki kademe daha fazla yol sesi aliyordu ve ben onu daha cok rft lastige yordum. Bunun haricinde her anlamda segmentindeki araclardan üstündü
                              F30 Sport+

Yorum

İşleniyor...
                              X