Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Opel İnsignia 1,6 SIDI Yazılım güncellemesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yeni Opel İnsignia 1,6 SIDI Yazılım güncellemesi

"...Arkadaşlar merhaba,
    Bugün servisten arayıp 1.6 SIDI motorun yakıt basıncı/miktarını düzenleyen yeni bir yazılım
    geliştirildiğini söylediler, malum buji arızasını önlemek için geliştirilmiş.
    Serviste 15dk süren yükleme sonrası aracın motor performansı daha akıcı bir hal aldı, ses ve
    sarsıntı düzeyi iyice azaldı ve 100km de ortalama 1 litre daha az tüketmeye başladı, bilginize..."

11.10.2014 tarihinde Opel İnsignia Fan Club'da Tolga KARACA adlı kullanıcı tarafından paylaşılmış
    Demek ki yazılımla 1 litre tasarruf sağlanabiliyormuş, arkadaşlara müjde

Ynt: Yeni Opel İnsignia 1,6 SIDI Yazılım güncellemesi

Donanımhaber'in Insignia forumunda da esmerce rumuzlu üyenin açtığı konuda bu konuşuluyor.

Arkadaslar sabah servis müdürü aradi, SIDI 170Hp için daha verimli yanma ve bujilerde olasi partikül kopmasini önlemek için Opel servislere yeni yazilim yollamis, durumu servislerinize sorgulatin.

Yazilimi yüklettim, sonrasinda yogun trafikten ve gürültüden kisa mesafeli sürüsde net olarak anlayamasam da sanki motorun sesi, otm. vitesin degisim kararliligi ve tüketimde iyilesmeler var, is yerime az bir mesafe kala depoyu fulleyip ortalama ekranini sifirladim, normalde o benzinlikten çikarken sifirladigim ekran az ilerdeki is yerime gelene kadar 9.3 - 9.8 e yükselirdi ancak bu kez 8.1 deydi, henüz kesin olmamakla birlikte sanki tüketimde 1 litreye yakin iyilesme var.
    Bahsedilen değerleri biz de yakalarsak çok güzel olur.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Arkadaşlar şu an Maltepe Değer servisindeyim. Sorgulama yapıldı ve yazılımın benim aracıma da geldiği görüldü. Kimse sizi çağırmıyor siz de gidin sorgulatın. Aracım şu an yazılım yüklenmesi için servise çekildi. 1 saat sürecekmiş. İlk kullanımı ve zamanla gördüklerimi gene burada paylaşacağım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Arkadaşlar bugün aracımı servisten aldım. Topkapı odak. Kısaca ozlenimlerimi aktarmak istiyorum
        1. MOTOR guncellemesi hakkında detaylı bilgi almak istedim ama görevli arkadaş bilgi vermedi. Genel cümleler kurdu. Bilgisayar günceller ya bu da öyle bir şey gibisinden cümleler.
        2. Aracı güncelleme sonrasında kullandığım varız bir gelisme olduğunu gördüm. Motorlu vites alt devirde geçiş gecikmesi ortadan kalkmış. Vurun kalmamış. Motorlu daha sessizlesmis. Gazi daha çabuk alıyor. Önceden sanki gaza tepkimeler biraz bekler gibiydi. Yakıt tüketimini test etmedim. Sonuç olarak zaten memnun olduğum motor daha da fazla memnuniyet verdi.
        3. Odaklandı 100.000 neredeyse para verip araç aldık. 5 6 saat otoparkta aracın kalmasını rica ettim serviste arkadaş çok ilgisiz davrandı.
        4. Beylikduzu nden sırf hemen kalitesi güler yüzlü personelleri var diye odak servise aracımı götürüyordu ve aracımı da oradan sırf bu yüzden almıştım. Ama 1 senede arkadaşlarda ciddi bir yorgunluk isteksizlik hissettim
        5 arkadaşım niye aracın ön camına opel kaza hattı bilmem nesi diye 10 Cm lik sitiker yapistiriyorsun...

Bir de intellink guncellemesi dediler ne farketti anladım. .

Motor guncellemesi varsa geçirmeyin ve özellikle sitiker yapistirmalarina izin vermeyin.
        2014 İnsignia Siyah 1.6T AT SIDI Cosmo Sunroof.

Yorum

Yarın bende TARIK beyi ziyaret edeceğim.
          "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: türk_187
            Arkadaşlar bugün aracımı servisten aldım. Topkapı odak. Kısaca ozlenimlerimi aktarmak istiyorum
            1. MOTOR guncellemesi hakkında detaylı bilgi almak istedim ama görevli arkadaş bilgi vermedi. Genel cümleler kurdu. Bilgisayar günceller ya bu da öyle bir şey gibisinden cümleler.
            2. Aracı güncelleme sonrasında kullandığım varız bir gelisme olduğunu gördüm. Motorlu vites alt devirde geçiş gecikmesi ortadan kalkmış. Vurun kalmamış. Motorlu daha sessizlesmis. Gazi daha çabuk alıyor. Önceden sanki gaza tepkimeler biraz bekler gibiydi. Yakıt tüketimini test etmedim. Sonuç olarak zaten memnun olduğum motor daha da fazla memnuniyet verdi.
            3. Odaklandı 100.000 neredeyse para verip araç aldık. 5 6 saat otoparkta aracın kalmasını rica ettim serviste arkadaş çok ilgisiz davrandı.
            4. Beylikduzu nden sırf hemen kalitesi güler yüzlü personelleri var diye odak servise aracımı götürüyordu ve aracımı da oradan sırf bu yüzden almıştım. Ama 1 senede arkadaşlarda ciddi bir yorgunluk isteksizlik hissettim
            5 arkadaşım niye aracın ön camına opel kaza hattı bilmem nesi diye 10 Cm lik sitiker yapistiriyorsun...

Bir de intellink guncellemesi dediler ne farketti anladım. .

Motor guncellemesi varsa geçirmeyin ve özellikle sitiker yapistirmalarina izin vermeyin.
            Merhabalar,
            3.konuyu merak ettim
            4. ise personelin sıradan bir yorgunluk yada yaşamış olacağı bir terslikten dolayı moral bozukluğu size yansımış olabilir.
            5. uygulama ise Opel'in bir yaptırımı, hangi servise giderseniz gidin bu etiketler aracınıza yapıştırılacaktır.

Yorum

Öncelikle telefondan yazdığım için oto düzeltmeler yapılmış. Bunun icin özür dilerim.

Sevgili çağrı bey. Ne zaman odak à gelsem gözüm ilk sizi arar. Siz de ne zaman beni görseniz yardimci olursunuz. Ancak dün genel itibari ile gerçekten çok memnuniyet siz ayrıldım. 3. Konu ile ilgili detay verip konuyu uzatmak istemiyorum. Tekrar odak i tercih etmeye devam edeceğim. Dünkü personel yaklaşımının istisnai durum olduğuna tekrar yasanmayacagina inanıyorum. Sticker uyg hakkında da bilgi edinmiş oldum
              2014 İnsignia Siyah 1.6T AT SIDI Cosmo Sunroof.

Yorum

Yok konuyu uzatmak için değil, yanlış yapılmış veya eksik verilmiş hizmet varsa öğrenmek için merak ettim, yanlışları öğrenelim ki önlem alabilelim, bir dahaki sefere tekrarlanmasın

Yorum

Çağrı bizim araçlara göre herhangi bir yazılım güncellemesi varmı acaba biliyormusun.
                  2012 insignia 1.4 T 140 Hp Yeni Stil Paket Fume

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HeIIus
                    Çağrı bizim araçlara göre herhangi bir yazılım güncellemesi varmı acaba biliyormusun.
                    Güncelleme olduğu zaman serviste kayıt açınca bildiriyor, onun haricinde bir bilgim yok

Yorum

Bugün bende motor güncellemesini yaptırdım. Sanki motor daha sessizleşti ve vites geçişleri daha kararlı hale geldi özelikle düşük hızlarda. Intellilink güncellemeside varmış fakat 2.5 saat sürer deyince vazgeçtim. En kısa sürede tekrar gideceğim.
                      2014 Insignia 1.6 SIDI AT Cosmo Beyaz + 2015 Polo Comfortline 1.2 TSI DSG

Yorum

Geçen hafta hem motor hem interlink güncellemesi yapıldı aracıma tek değişen radyomdaki favori listem silinmiş başka değişen bişey yok!!!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yusuf_25
                          Geçen hafta hem motor hem interlink güncellemesi yapıldı aracıma tek değişen radyomdaki favori listem silinmiş başka değişen bişey yok!!!!
                          ihihi ihihi ihihi
                          InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                          X