Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni 1.6 CDTI motor banttan inmek için gün sayıyor...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yeni 1.6 CDTI motor banttan inmek için gün sayıyor...

Dizelsever arkadaşların merakla beklediği yeni 1.6 litre motor ile ilgili haberler gelmeye başladı.

Önümüzdeki bahar aylarında yeni 1.6 CDTI Ecotec'in üretiminin başlamasıyle birlikte mevcut 1.7 CDTI, ve 2.0 CDTI'nin düşük güç üreten versiyonları üretimden kalkacak. Kapalı devre yanma kontrolü ve aluminyum motor bloğu gibi özellikler barındıran yeni ünite henüz yürürlükte olmayan Euro 6 standartlarını karşılayan ilk Opel dizel motoru olma özelliğini taşıyor. Motorun farklı güç seviyelerinde versiyonlarının üretilmesi planlanıyor. Motor geliştirilmeye başlanırken temel hedefler olarak sessizlik, düşük titreşim, yüksek güç/tork yoğunluğu ve düşük yakıt tüketimi belirlenmiş. Açıklanan ilk versiyon 136 hp güç ve 320 nm tork üretecek. Bu değerlere yakın güç üreten 2.0 dizel motorlara göre %10'lık bir yakıt tasarrufu elde edilmiş. Tamamen GM içerisinde geliştirilen bu yeni dizel motor ve kontrol ünitesi için Rüsselsheim-Almanya, Torino-İtalya ve ABD'deki mühendislik ekipleri birlikte çalışmış. Motor yeni 1.6 Turbo benzinli SIDI motorların da üretimini üstlenmiş olan Szentgotthard-Macaristan fabrikasında üretilecek.

http://media.opel.com/media/intl/en/...el_diesel.html

Ynt: Yeni 1.6 CDTI motor banttan inmek için gün sayıyor...

Sonunda

Tamamen GM üretimi olmasına şaşırdım dogrusu. Ben fiattan alirlar diye dusunyordum
    [center]Astra J 1.6 Turbo | Custom Varex Exhaust | K&N Air Filter | Eibach Prokit Springs | 19" Matte Black Rims | Rieger Rear Apron[center]

Yorum

Bu sürpriz bir gelişme değil, Opel tamamen yeni 1.6 benzinli ve dizel motorların geliştirme çalışmalarını duyuralı 1.5 yıl oluyor.

Yorum

Bu birinci nesil Motor bunun yüksek versiyonları da sırada bekliyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Süper bir haber artık bakalım Opel'e karşı ne bahaneleri kalacak? Birde mevcut araçlarını %10 hafifletip, otomatik viteslerini biraz daha iyileştirirlerse piyasa coşar
          2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Bu haberi Donanımhaberde iznin ile paylaşıyorum

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler..
              Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: smg05
                Bu haberi Donanımhaberde iznin ile paylaşıyorum

Yorum

sonunda ama ne zaman türkiyeye bu motor gelecek bilgisi olan varmı
                  2015 leon fr

Yorum

Serdar abi bu motor İnsignia da kullanılacak m ? Bilginiz varmı bu konuda
                    <1,6 Turbo Cosmo Beyaz,Dvd 800 Navi,Flexride,Sunroof,19'jant>

Yorum

gayet performanslı bi motor olacak görünen o ki, kesinlikle çok güzel bi haber.

Yorum

Gec de olsa GM TR pazarı için bir dizel geliştiriyor nihayet.Bitsin artık bu 1,3 muhabbetleri

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                        17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                        35GB5825  A Rh+

Yorum

Makyajlı kasa ile İnsignia ve diğer Opel araçları %10 hafifletilirse mükemmel tüketim ile performans verisi elde edilir. Bugün 130 hp lik Megane sport tourer 9,8 saniye 0-100 verisine sahipse İnsignia çok rahat bu gelişmeleri ile birlikte 10 saniye civarında 0-100 hızına ulaşması lazım eğer böyle bir motor ile Vw 105 hp lik dizel Passat'ı ile anca yürür ise ne yazık ki sadece 1.6 dizel olarak var mı var olur
                          En azından torku, hp si ve motor hacmine göre bizim 1.4 turbolar ile kafa kafaya çok rahat yürümeli

Yorum

opel turkıyede ki bircok rakıbını ezer ozellıkle astra ve ınsıgnıa da
                            2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Orjinal yazı sahibi: smg05
                              Makyajlı kasa ile İnsignia ve diğer Opel araçları %10 hafifletilirse mükemmel tüketim ile performans verisi elde edilir. Bugün 130 hp lik Megane sport tourer 9,8 saniye 0-100 verisine sahipse İnsignia çok rahat bu gelişmeleri ile birlikte 10 saniye civarında 0-100 hızına ulaşması lazım eğer böyle bir motor ile Vw 105 hp lik dizel Passat'ı ile anca yürür ise ne yazık ki sadece 1.6 dizel olarak var mı var olur
                              En azından torku, hp si ve motor hacmine göre bizim 1.4 turbolar ile kafa kafaya çok rahat yürümeli
                              bi megane kadar seri olamayacağı kesin, o araç çıkar o sürede, çünkü renaultlar doğuştan seri araç, ama opel öyle değil ki bi de şu var renault o değeri söylüyor da 9.8 sn'de ben çok da zannetmiyorum 100 km hıza çıkacağını

Yorum

İşleniyor...
                              X