Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir merhaba da benden

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Bir merhaba da benden

Gidip geldiğiniz yollarda bolca dur kalk yani fren yaparak ve gaza basark mı gidiliyor. Ayrıca yokuşlu inişlimidir ?
    Eğer oyle ise bu yakıt tükemtimi normal.
    Şimdi yakıt tüketimi ile ilgili son edindiğim bilgiler şu şekilde.
    Önemli olan mümkün olduğunca yuksek viteste ve düşük hızda sürebilmeniz dir. Dönüşlere girmeden önce bol fren yapıp dönüşten çıkarken köklemek yerine dönüşte girerken hızınızı optimum ayarlayıp dönüş çıkışında da mümkün olduğunca yine yüksek viteste yavaşça hızlanmak.
    Ozaman Krank mili daha az devir yapacağından doğal olarak daha az yakıt tüketir. İkinci kural yokuş çıkarken, mümkün olduğunca hızınızı ondan önce yükseltip ivmeli giriş yapmak. Sonra da kavşaklarda ve ışıklarada tam gazla gidip son anda kırmızı yandı diye yada kavşak kalabalık diye ani duruş ve kalkışlar yapmamak bu durumda %10 ile %15 arasında yakıt tüketimi azalır. Ayırca kışın arabayı çalıştırıp bir müddet bekledikten sonra istop edip bekletmek de motorun daha çabuk ısınmasına yardımcı olur. Ama radyatör daha yavaş ısnır bu da yolculuğun bir kısmını soğukta geçirmeniz demek . Son aklıma gelen de gereksiz bir şekilde yoğun trafikte motoru rolantide çalıştırmak bu da yakıtı sarfiyatını arttırır byağıca.
    Bilginize.
    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Pazar sabahı itibari ile oyumu atıp ilk uzun yol deneyimimi yapacam.Yaklaşık 850 km yol yapıp bodrum a gidicem.Umarım bir sorun yaşamadan gidip gelirim.Megane ile 6.0 lt yakarken bakalım bunla ne netice alıcam.

Yorum

hayırlı yolculuklar dilerim
        InsigniaTEAM

Yorum

depo yu doldururken atınca bıraktım üstüne hiç almadım.Yarım depoyada yakın olduğu için tam kaç lt aldığını da bilmiyorum.Bir depo ile 815 km yol yaptım.15 km ışık yandıktan sonra idi.7.4 lt ortalama gösterdi.ortalama hız km 130 -140 km arası genelde vites olarakta 5 bazende 6 idi.Megane ile 6 lt yaktığımda genelde 100-110 km hız 5 viteste gidiyordum.Depoyu doldurduğumda lt olarak ne aldığı ve ne kadar yaktığı ile ilgili net bilgi veririm.Ortalama göstergede doğru mu çıkar ortaya.Netice uzun yolda 250 yakıyo şehiriçide 350 gayet iyi gibi.
          Gelelim artı ve eksiler uzun yolla ilgili
          Araç artısı herkesin bildikleri keyifli hızlı rahat gayet güzel
          Eksi olarakta söyleyeceklerim ara sıra hızda takılmalar oluyor.Turbo ile ilgili gibi duruyo çok rahatsız etmedi
          Bozuk yollarda hafifte olsa konsoldan hafif çok rahatsız etmeyen sesler var
          gayet keyifli ve hoş yolculuktu.sorunda yaşamadım dönüşte umarım aynı rahatlıkta olur

Yorum

qözün aydın abi tekrar hoşqeldin Verdiğin bilqiler için teşekkürler Bence qayet iyi rakamlar valla.. En azından bizim araca qöre ihihi
            Biz henüz ş.dışı yapamadıkta, qöremedik arabanın marifetlerini, tüketimini konforunu filan
            Bence qayet normal, iyi rakamlar

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

benimki şuan 7.2 lt gösteriyor. 90-100km arası 5.vitesle

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

Bodrum dönüşü gene 7.4 lt km de yaktım.7 lt nin altını görmez gibi geliyor bu araçlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Krms
                  Bodrum dönüşü gene 7.4 lt km de yaktım.7 lt nin altını görmez gibi geliyor bu araçlar.
                  Belki klima kapalıyken bir ihtimal düşebilir ama dediğiniz gibi zor görünüyor.

Yorum

Klima kapalı yol aldım gidiş ve dönüş

Yorum

90 km sabit hızda klima açık ort. 6 litre gördük. yol durumuyla da alakalı biraz.
                      InsigniaTEAM

Yorum

welcome

Yorum

arabayı 90 a sabıtlersem 6,5 ıla 7 yakıyor bence çok normal
                          F30 Sport+

Yorum

Bodrum dönüşü depoyu bugün doldurdum.7.4 lt re yakan aracımla bir haftadır şehiriçi geziyorum ve ortalama yakıt tüketimi 7.8 oldu.Ortalamam 9.5 lt civarı idi bakalım ne zaman o seviyelere gelicem.Gerçi bu seviyeler baya ii gözüküyor.kalan Km hesabı 800 civarı gözüküyordu.

Yorum

welcome

Yorum

İşleniyor...
                              X