Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia alacağım. Önerilerinizi bekliyorum.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İnsignia alacağım. Önerilerinizi bekliyorum.

bu arada hoşgeldiniz demeyi unutmuşum kusura bakmayın, bugün izmir buluşması yaptık, inşallah bir dahaki buluşmada sizi konvoyun en önünde görmek isteriz

Yorum

Çok teşekkür ederim.
      İzmir buluşmasını çok geç farkettim, kesinlikle sohbet ve bilgi almak için katılırdım.
      Sıfır araç almayı düşünmek ile hata mi yapıyorum ne dersiniz?
      Ayrıca sıfırı için biraz daha bekleyip indirim ummalımıyım?

Yorum

piyasada çok temiz ikinci eller var, bu bir bütçe meselesi tamamen. tabi her insanda sıfır araca binme arzusu da vardır, sizin de maddi durumunuz doktor olduğunuzu göz önünde bulundurarak iyi oluğunu tahmin ediyorum ve sizin yerinizde olsaydım -bu subjektif bir görüş olabilir ama çoğu kişi aynı fikri düşünecektir- sıfır arabaya yönelmeniz yönünde... ama tabii ki öncelikle alacağınız araca karar vermeniz şart, dediğim gibi 2.0 dizel yakıt avantajı olabilir fakat etiket fiyatı +30 bin tl ve yıllık ekstra 1200 tl vergisi var, eğer düşünceniz benzinli olsun ve vergi avantajı olsun ama yakıt makul seviyede olsun derseniz 1.6 turbo biçilmiş kaftan, ama eğer amacınız performans ise, ve arabanın üzerinde modifiye çalışmaları yaparım, ve kusursuz performans yakalarım ise 2.0 turbo 220 bg biçilmiş kaftan bir de adaptif 4x4 alırsanız bu son araç tadından yenmez, ayrıca 2.0 turbo motoru modifiyeye çok elverişli bir ünite, 290 bg rahatlıkla alınabilir deniyor... bu da insignia opc performansı demek bir nevi... ve 2.0 turbo 1.6 ya göre çok aşırı da fazla yakmıyor hatta nerdeyse aynı...

Yorum

Affiniza siginarak İki soru daha eklemek istiyorum.
          1.Acaba 2011 sıfır cosmo 1,6 t mi? Yoksa 4.000 tl fazlasını verip 2012 mi?
          2. Navigasyon Orjinal mi yoksa sonradan takılan navigasyon mu tercih etmeliyim?

Yorum

abi bizim araçların 2009 ile 2011'leri arasında ikinci elde pek kimse model yılına bakmıyor, insanlar daha çok km'ye bakıyorlar, çünkü kasalar aynı olduğu için insanlar km az mı çok mu diye bakıyor... keza 2012 de de kasa değişmeyecek, ve 1.4 motor haricinde de 2011 ile 2012 arasında değişiklik yok, yani 2012 almak bana mantıklı gelmiyor, insignia'nın yeni kasası çıktığı zaman mesela diyelim 2013 ya da 14 de çıktı, bir önceki yılla o zaman fiyat farkı olacak... o yüzden 2011 almanız daha mantıklı... yalnız değerli doktor abim ben kendi görüşlerimi yazıyorum, bir kaç abimizden ya da kardeşimizin de görüşlerini alın

Yorum

Teşekkür ederim. Navigasyon İcin ne dersiniz?

Yorum

Navigasyon aşırı gereksiz bir şeymiş ben bunu öğrendim insigniamla.Eskiden hep bakardım vay be ekrana bak falan diye turn pushlara falan hayran kalırdım ama aldık dvd 800 ü kullanmaz olduk sadece görüntü yani onun yerine flex+sunroof yada flex+19 inç yapılablr. Zaten dvd 800 ün ne kadar kapsamlı olduğudfa tartışılır. Koskoca ısparta antalya yolu yok mesela yeni güncellemede gelmiş midir bilinmez. Keşke dvd 800 yerine bi sunroof falan alaydım daha iyiydi
                Beyaz Renk 1.6T Cosmo+Dvd 800

Yorum

Almayı planladığınız aracın dizel yada benzinli olmasını,yıllık ortalama kaç km.yapacaksanız ona göre seçmelisiniz.Sıfır yada 2.el olmasını da bütçenize göre tercih edin.Bana sorarsanız (ki ben öyle yaptım) Donanım seviyesi yüksek bir 2.el almanızı tavsiye ederim.Sonra keşke şuda olsaydı bu da olsaydı derken pişman olursunuz.2.elde 2009 model alacaksanız,km.si düşük ve GARANTİSİ bitmemiş olanını tercih edin.Garanti uzatma 1 yıllık 1.100 tl civarı.Araçta bana göre olmazsa olmaz özellikler; Cosmo+Flexi+sunroof+DVD 800 (Önceki araçlarımda sonradan takılma cyclone kullanan biri olarak tavsiye ederim,zaten 2.elde fiyat farkı minimuma düşmüş oluyor)+Mümkünse 19'' jant...
                  Renk olayı tercih meselesidir,benim yaşıma daha uygun olduğu için hep siyah tercih ettim,arkadaşlar alınmasın bence siyah bu araca daha çok yakışıyor
                  Aramıza Hoşgeldiniz..Doktorlara +1

Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seyyah
                    Almayı planladığınız aracın dizel yada benzinli olmasını,yıllık ortalama kaç km.yapacaksanız ona göre seçmelisiniz.Sıfır yada 2.el olmasını da bütçenize göre tercih edin.Bana sorarsanız (ki ben öyle yaptım) Donanım seviyesi yüksek bir 2.el almanızı tavsiye ederim.Sonra keşke şuda olsaydı bu da olsaydı derken pişman olursunuz.2.elde 2009 model alacaksanız,km.si düşük ve GARANTİSİ bitmemiş olanını tercih edin.Garanti uzatma 1 yıllık 1.100 tl civarı.Araçta bana göre olmazsa olmaz özellikler; Cosmo+Flexi+sunroof+DVD 800 (Önceki araçlarımda sonradan takılma cyclone kullanan biri olarak tavsiye ederim,zaten 2.elde fiyat farkı minimuma düşmüş oluyor)+Mümkünse 19'' jant...
                    Renk olayı tercih meselesidir,benim yaşıma daha uygun olduğu için hep siyah tercih ettim,arkadaşlar alınmasın bence siyah bu araca daha çok yakışıyor

nası yani siyah snein yaşına mı uygun abi? ee bende neden siyah var o halde? siyah genç işidir çok kirlenir ve çok enerji ister
                    F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                      Orjinal yazı sahibi: Seyyah

nası yani siyah snein yaşına mı uygun abi? ee bende neden siyah var o halde? siyah genç işidir çok kirlenir ve çok enerji ister
                      Siyah yaşıma uygun derken,daha ağır göründüğünü kastettim.Ayrıca senin aracın astra,sen kendin söyledin beyaz astrada hatları daha belirgin yapıyor diye
                      Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

kesinlikle öyle bir beyanım yoktur:P
                        F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                          kesinlikle öyle bir beyanım yoktur:P
                          Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan73
                            Affiniza siginarak İki soru daha eklemek istiyorum.
                            1.Acaba 2011 sıfır cosmo 1,6 t mi? Yoksa 4.000 tl fazlasını verip 2012 mi?
                            2. Navigasyon Orjinal mi yoksa sonradan takılan navigasyon mu tercih etmeliyim?
                            1. her yeni modelde bir öncekilerin sıkıntıları düzeltilmiş gelir. kasa aynı olsa bile görünmeyen yerlerdeki iyileştirmeler için ben 2012 alırım.
                            2.sonradan takılanlar çok daha işlevsel olduğu halde ben bu arabaya çakma mal takmam. orijinal olsun ,turn push olsun ,şık olsun derim, az işlevselliğine katlanırım.

Yorum

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz sevgili meslektaşım. Umarım ayın 29 u 30 u gibi hanımın memlketi olan İzmirde olacağım siz ve bir çok sevgili arkadaşımla tanışmak isterim.. ihihi ihihi Aracınıza yönelik tavsiyem kendinden navigasyonlu bir sistem almayın daha sonradan Flyaudio gibi dokunmatık ekranlı ve geniş ekranlı bir navigasyon ve ses sistemi taktırın. Hatta çocuk var ise flyaudionun arka ekranlaını da taktırdınız mı yolculuklar bir keyif.....Aracınızda az da olsa konfor olsun derseniz kesinlikle 18 jant alın.türkiye yolarında 18 bile konfor açısından zor ancak bu arabaya daha küçüğü olmuyor.. Renk size kalmış tabii ama her zaman dediğim birşey var yıkanınca ve detailing sonrası kesinlikle siyah kirlenecekse beyaz.... Flexride olmazsa olmaz afl olmazsa olmaz..... Bu aracın farklılıkları bunlar zaten.

Yorum

Benim anladıklarım
                                1. ister ikinci el temiz ister sıfır ama flexi kesin, navi olmayabilir.
                                2. cosmo tartışmasız
                                3. paran çok 2.0 motor ve çeşitleri talebine göre.
                                4. tercihen 2012, 2011 alsamda olur.

Pekala sorum şu: 2011 1.6 t cosmo beyaz + fleksi şase donanım için maksimum kaç lira vermeliyim?

Yorum

İşleniyor...
                                X