Duyuru

Collapse
No announcement yet.

opel vs ford

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: opel vs ford

evet Opel-VW de aynı değil. ama Opel piyasası kötü durumdaysa Ford daha kötü durumda onu demek istedim
    Vectra'ya karşılık Passat 1.8 ve 1.8T Highline'da araştırmıştım hatta forumdan Serdar abimde bilir onada danıştım eşdeğer model donanım ve motordaki Opel-VW farkı ortalama 2.000 TL VW daha pahalıydı.
    ama şöyle birşey de var, şuan Vectra'yı aldığımız fiyatın 2-4.000 TL üstüne satabilirim Vectra piyasası gayet iyi, ama Mondeo'da durum böyle mi?

96-2000 yıllarındaki yuvarlak hatlı 2.nesil Mondeo o yıllarda çok iyi arabaydı ama bunu ilerleyen yıllara taşıyamadı. ben onu demek istedim
    InsigniaTEAM

Yorum

Şu anda bende Form Mondeo 2.0 TDCI Titanium 2009 var ve araçtan oldukça memnunum ...Ford focusa oranla çok farklı özellikle iç mekan genişliği mükemmel.
      Araç 180.000km'ye geldiği için satmak durumundayım ve satmadan önce Opel İnsignia 2.0 CDTI 160 HP aldım.
      • Ic Mekan kaitesi kesinlikle OPEL
        İç mekan ferahlığı FORD
        Koltuk Rahatlığı FORD
        Yol Tutuş OPEL
        Otomatik Şanzıman Performansı FORD
        Aksesuar zenginliği FORD
        Yakıt durumu HENUZ BILEMIYORUM PEK YAKINDA ANLICAZ
        Surucu Koltuk Otomatigi FORD (Hafıza aldıgınız tusa bir kez basmanız yeterli her şeyi kendi ayarlıyor Opel'de ayar bitene kadar basılı tutmak lazım)
        Ön cam reziztansı Tabiki FORD (Opel de mevcut değil) Kışın karlı ve buzlu havalarda ön camın cözülmesi 2 dakika
        Servis Rezaleti FORD

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Dante
        Şu anda bende Form Mondeo 2.0 TDCI Titanium 2009 var ve araçtan oldukça memnunum ...Ford focusa oranla çok farklı özellikle iç mekan genişliği mükemmel.
        Araç 180.000km'ye geldiği için satmak durumundayım ve satmadan önce Opel İnsignia 2.0 CDTI 160 HP aldım.
        • Ic Mekan kaitesi kesinlikle OPEL
          İç mekan ferahlığı FORD
          Koltuk Rahatlığı FORD
          Yol Tutuş OPEL
          Otomatik Şanzıman Performansı FORD
          Aksesuar zenginliği FORD
          Yakıt durumu HENUZ BILEMIYORUM PEK YAKINDA ANLICAZ
          Surucu Koltuk Otomatigi FORD (Hafıza aldıgınız tusa bir kez basmanız yeterli her şeyi kendi ayarlıyor Opel'de ayar bitene kadar basılı tutmak lazım)
          Ön cam reziztansı Tabiki FORD (Opel de mevcut değil) Kışın karlı ve buzlu havalarda ön camın cözülmesi 2 dakika
          Servis Rezaleti FORD
        koltuk rahatlığı konusunda sanki opelin koltukları en iyi koltuk ödülü almıştı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onat89
          Opel koltukları diğer araçlardan farklı sende bilirsin daha sportif vücudu kavrıyor, bu yüzden herkese konforlu gelmiyor.
          mesela bir önceki kasa Avensis'in koltukları tabure gibiydi dümdüz minder Opel koltuklarında belki konfor yok ama kullanım olarak bence daha iyi
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
            Orjinal yazı sahibi: Onat89
            Opel koltukları diğer araçlardan farklı sende bilirsin daha sportif vücudu kavrıyor, bu yüzden herkese konforlu gelmiyor.
            mesela bir önceki kasa Avensis'in koltukları tabure gibiydi dümdüz minder Opel koltuklarında belki konfor yok ama kullanım olarak bence daha iyi
            +1

Yorum

valla ben sunu soyleyecem...
              insignia mi pasat mi ya da astra mi jetta mi ya da opel mi vw mi sorularinin cevabi benim icin opel.
              almadan cok arastirdim..oncelikle bence vosvos korkunc paragoz..trendline demis nerede ise kapi kollarini bile opsiyon olarak satacak
              opelde aldiginiz donanima odediginiz paraya gore vosvos arabalari ciplak satiyor..
              pasat 1.4 trendline 55.700...hadi canim geciniz..
              Insignia Su Mavisi 1.4 lt Turbo Ecotec 140 HP + Necvox
              MacBook Pro

Yorum

Selam,
                Eski bir mondeo sahibi olarak şunu diyebilirim ki,
                detaylardaki işçilik ve genel kalite hissi açısından opel kesinlikle daha ileride.
                kapılarının kapanışındaki tokluk ve özellikle kasadaki ince işçilik bile farkediliyor.

ford biraz daha Amerikan vari bir araç, gerek kullanım gerek fonksiyonalite açısından.
                kötü bir araç değil tabiki. Biraz daha makam aracı olmaya uygun.
                2012 insignia 1.4 /yeni stil paket /necvox

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bertan
                  Selam,
                  Eski bir mondeo sahibi olarak şunu diyebilirim ki,
                  detaylardaki işçilik ve genel kalite hissi açısından opel kesinlikle daha ileride.
                  kapılarının kapanışındaki tokluk ve özellikle kasadaki ince işçilik bile farkediliyor.

ford biraz daha Amerikan vari bir araç, gerek kullanım gerek fonksiyonalite açısından.
                  kötü bir araç değil tabiki. Biraz daha makam aracı olmaya uygun.
                  fiestayı çok kullandım ve küçük sınıf olarak beklentilerimi de karşılamıştı ve verdiğim parayı hak etmişti.
                  aynı şeyi focus için söyleyemem..focus hiç almadım ama bizim şirkette kullanıldığı için çok deneme şansım oldu..hem yolcu hem de söför olarak..
                  Modeo yu hiç kullanmadım sadece dışarıdan bakınca şık gözüküyor..
                  Insignia Su Mavisi 1.4 lt Turbo Ecotec 140 HP + Necvox
                  MacBook Pro

Yorum

İşleniyor...
                  X