Duyuru

Collapse
No announcement yet.

opel vs ford

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: opel vs ford

ford bence artık iyice bozdu 3-4 sene öncesine kadar ford derdim çok kaliteli güzel araçları vardı ama makyajlayıp durdular benim artık hiç hoşuma gitmiyor boş focusda kol dayama bile yok yani opel bence.
    Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.
    GIBBON

Yorum

insigniadan önce focusum vardı disel iki aaç aynı katagoride değil ama focusta yol tutuş ses sistemi performans ve az yakıt opelde ise malzeme kalitesi konfor yol sesi çok az olması ve opsiyon olayının olması focusta renk haricinde opsiyon yok
      2015 leon fr

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozas
        Volvo'nun S40 modelinin motoru Ford'a ait, diğerleri focus'un balatası ve yakıt filtresi gibi gibi parçalar Volvo ile aynı Volvo yaklaşık bir yoldır Çinlilerin
        Ford a ait değil malesef PSA a nın ürettiği bir motor. Volvo çinli olsada sistem yine isveç standartlarında işliyor tek farklı yanı para çinlilere gidiyor o kadar...

Amacım size ters çıkmak değil ortada bir durum varsa tarafsız değerlendirilmesinden yanayımdır bu da doğru bilgi ile olur.....
        2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

valla opel tanınmış bir firma ve bu tanınmışlıkda boş bir tanınma değil artık kendini kanıtlamış bir firma. yanlız ford ise artık motor bakımından yavaş kalıyor yüksek hızlardan sonra araç gitmiyor. heleki o kabin gürültüsü ve motor ses yalıtımı konusunda kesinlikle sınıfta kalır.
          İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

Araç alırken kesinlikle bakmadıgım tek marka Ford dur

Bedava verdiler almadım
            2015 2.0 sorento

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murat121
              valla opel tanınmış bir firma ve bu tanınmışlıkda boş bir tanınma değil artık kendini kanıtlamış bir firma. yanlız ford ise artık motor bakımından yavaş kalıyor yüksek hızlardan sonra araç gitmiyor. heleki o kabin gürültüsü ve motor ses yalıtımı konusunda kesinlikle sınıfta kalır.
              linkten kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz;
              http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0
              InsigniaTEAM

Yorum

Ford enteresan bir marka..Mesela benim eski kasa fiestam vardı..2004 model..çok severek kullandım..fiyatına göre kalitesi çok iyiydi bence..o dönemki peugeot 206 lardan bence çok daha iyiydi. Fiestaları bence forf özenerek imal ediyordu. Ama aynı şeyi ne o zamanki ne de şimdiki focuslar için söyleyemeyeceğim.
                mesela bugun fiesta corsa yaris polo 207 lerden bir seçim yapacak olsam tercihim fiesta olur..
                ama bir üst segmentte ya da onun bir üst segmentinde ford almam..

Kugalarını beğenirim..Ama alacak olsam Honda CRV almayı tercih ederdim sanırım..

ama ford ile opel bana esit sound ediyor...insignia ise opelin önünde bir araç...eğer opel diğer araçlarına da bu tarzı yayabilirse VW'ı da sollar..
                Insignia Su Mavisi 1.4 lt Turbo Ecotec 140 HP + Necvox
                MacBook Pro

Yorum

Orjinal yazı sahibi: faysal
                  Araç alırken kesinlikle bakmadıgım tek marka Ford dur

Bedava verdiler almadım
                  yapmaaa
                  MacBook Pro

Yorum

Tasarım olarak Opel önde tabi ki, kalite olarak ikisi de eşit bence. Fakat uzun ömürlülük derseniz Ford sanki daha ağır basıyor. Ama araç alırken hiç aklıma Ford gelmiyor nedense. Bu arada japonlar ve koreliler; almanlarla (opel-vw) arayı bir süre sonra kapatacak gibi duruyor.

Yorum

2006 Fiesta kullanmıştım, arkadaşımda ise 2005 C-Max vardı. Her ikisinde de kasislerden çapraz geçişlerde kasadan esneme sesleri geliyordu. Kapı fitillerini vazelinlemek gibi 2-3 haftalık çözümlerle idare ediyorduk. Oysa sattığım Insignia 4. kez aldığım Opel marka aracımdı. Her ne kadar yönetimi iyi olmasa da bence de Opel > Ford.

Yorum

yeni mondeo çok güzel olmuş.

dizel hybrit olursa şahane olur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adamsapple
                          Fakat uzun ömürlülük derseniz Ford sanki daha ağır basıyor.
                          bence tam tersi aynı model Mondeo-Vectra'ları karşılaştırınca dayanıklılık, sağlamlık, günümüzdeki durumları ve eşdeğer araçların piyasa fiyatlarını karşılaştırınca Opel daha iyi durumda görünüyor bence (alıcı olarak Mondeo'yu çok araştırdım)
                          InsigniaTEAM

Yorum

peki neden vazgeçtiniz Modeo'dan ?
                            MacBook Pro

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aliyavuz
                              peki neden vazgeçtiniz Modeo'dan ?
                              yılların eskitemediği diye bir deyim varya, Vectra için geçerli
                              ama aynı fiyattaki Mondeo'lar çok yıpranmış çıktı. temizini bulmak çok çok zor.
                              Mondeo hastası bir tanıdık var sürekli Mondeo alıp satıyor, hepsininde ayrı bir sorunuyla uğraşıyor.
                              InsigniaTEAM

Yorum

Piyasa fiyatlarını işin içine katmamak lazım. Ford'un 2. eli sanırım taunusların kötü imajı sebebiyle daha düşük. Ona bakarsanız aynı model yılına ait opel ve vw fiyatları da aynı değil.

Yorum

İşleniyor...
                                X