Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hangi enstrümanları çalabiliyorsunuz?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Hangi enstrümanları çalabiliyorsunuz?

Kimler hangi müzik enstrümanlarını çalabiliyor?
    ankette oyladıktan sonra konu içerisine mesajınızı da yazarsanız seviniriz
    (listede eksikleri belirtirseniz eklerim)
    1
    Klasik gitar
    100.00%
    1
    Akustik gitar
    0%
    0
    Elektro gitar
    0%
    0
    Bass Gitar
    0%
    0
    Bağlama
    0%
    0
    Saz
    0%
    0
    Keman
    0%
    0
    Viyolonsel çello
    0%
    0
    Viyola
    0%
    0
    Bateri
    0%
    0
    Trompet
    0%
    0
    Perküsyon
    0%
    0
    Mandolin
    0%
    0
    Cura
    0%
    0
    Ud
    0%
    0
    Ney
    0%
    0
    Mey
    0%
    0
    Yan Flüt
    0%
    0
    Kaval
    0%
    0
    Klarnet
    0%
    0
    Akordiyon
    0%
    0
    Org
    0%
    0
    Piyano
    0%
    0
    Tef
    0%
    0
    Vokal
    0%
    0
    Kemençe
    0%
    0
    Islık :)
    0%
    0
    Parmak şıklatma :)
    0%
    0
    InsigniaTEAM

Ynt: Hangi enstrümanları çalabiliyorsunuz?

Çağrı birçoğunun yüzdesini ben artırdım zaten ) bu arada üflemeli çalgılardan hiç koymamışsın, ney, mey, kaval yan flüt klarnet vs. telli çalgılardan bağlama ve saz tamam, ama cura yok, yaylılardan keman ve viyolonsel var benim enstürman çalgım olan viyola yok, gitar var ama bas gitar yok, ..gibi gibi

..şimdilik aklıma gelen eksikler bunlar.. ha birde akordiyon eksik listede.. zaten bunlardan farklı bi enstürman çalabilen de nadirdir..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

vurmalı çalgılardan THM de yaygın kullanılan tef eksik, aklıma gelen...

Yorum

diğerleri de eklendi gitarı ayırmaya gerek görmedim, bas yada elektro çalabilen zaten klasik yada akustik de çalabiliyordur diye ihihi
        bu arada benim akustik gitar da aylardır gözüme bakıyor ama uzun zamandır elimi sürdüğüm yok, zaman bulamıyorum.
        zaten henüz öğrenme aşamasındayım, birşey çaldığımda yok
        InsigniaTEAM

Yorum

enstürman aynı çocuk gibidir derdi dekanımız bize.. ona nasıl bakarsanız nasıl ilgi gösterirseniz o da sizi çıkardığı sesle o kadar etkiler keyif verir mest eder derdi.. enstürman öğrenme de geliştirmede en temel kural zaman ayırmak ve düzenli çalmak alıştırmalar yapmak.. bakımlarını da aksatmadan yapmak.. nasıl çocuğun altını değiştirirsin, üstü başı kirlenince yıkarsın temizlersin eskiyince yenilerini alırsın o misal teller temiz olmalı, eskiyince veya zamanı gelince daha çok deforme olmadan yenisi ile değiştirilmeli..
          enstürman öğrenmek hem böyle zahmetli ve zor ama bi o kadar da zevkli ve kolay bi iş.. sadece içinde istek olması ve müzik kulağı olması yeterli.. gerisi hiç zor değil sadece düzen isteyen şeyler..

keşke herkes bir enstürman öğrenebilse, çalabilse ..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
            diğerleri de eklendi gitarı ayırmaya gerek görmedim, bas yada elektro çalabilen zaten klasik yada akustik de çalabiliyordur diye ihihi
            bu arada benim akustik gitar da aylardır gözüme bakıyor ama uzun zamandır elimi sürdüğüm yok, zaman bulamıyorum.
            zaten henüz öğrenme aşamasındayım, birşey çaldığımda yok
            teşekkürler bu arada Çağrıcım, her enstürman farklıdır.. kalsik gitarla bas gitar ve elektro gitar farklı işlevdeler.. tabiki gitar çalabilen diğer gitar çeşitlerini de çalabilir, hatta bağlamayı da rahat çalabilir.. ama işlevleri farklı, toplu çalımlarda birbirlerinden görevleri farklı.. ve nedense klasik gitar çalmak bas gitara göre daha zordur hep ) çalanlar öyle der çoğu zaman

Yorum

Gitar + bateri işaretledim.

Gitar için ders alıyorum az çok çalarım müzik kulağım da iyidir fena sayılmaz

Baterist olmak için yola çıkmıştım ama gitarla devam ediyorum, biraz da bateristlik var basit şarkıların baterisini (mesela nothing else matters, sad but true-çok kolay olmasa da-,the unforgiven, sonata arctica'dan tallulah) çalarım.Twin pedalı geliştirebilsem Fade to Black bile çalabilirim Ev arkadaşım da baterist ondan da bulaştı tabi biraz Hatta o ders alırken beraber gittik hocasına. Hoca içerdeyken ben oturdum çaldım biraz hoca geldi bana döndü "sendin değil mi çalan" dedi Taabi der gibi kafa salladım sende iş var dedi ama profesyonel destek almıyorum şu an inşallah o da olacak. Bateri geliştirmek isteyenlere burdan Guitar heroyu bateri setiyle oynamasını öneririm çok işe yarıyor
              Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
              Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
              VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

o zaman anket daha fazla ilerlemeden sıfırlayım ve gitarları ayırıyım, zahmet olacak ama tekrar oy kullanın lütfen ihihi
                var mı yine bir eksik?
                InsigniaTEAM

Yorum

çağrı kardeşim çok teşekkür ederim önerimi dikkate aldığın için
                  Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seyyah
                    çağrı kardeşim çok teşekkür ederim önerimi dikkate aldığın için
                    lafı olmaz abi asıl ben teşekkür ederim bu eksikliği hatırlattığın için ihihi
                    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                      o zaman anket daha fazla ilerlemeden sıfırlayım ve gitarları ayırıyım, zahmet olacak ama tekrar oy kullanın lütfen ihihi
                      var mı yine bir eksik?
                      estağfurullah yok şimdilik bi eksik yok, yani genelde bilinen ve günlük hayatta çalınabilen kursları olan enstürmanlar bunlar.. bu konuyu açtığın için ayrıca teşekürr ederim Çağrı obaa

Yorum

abiler ben sadece uflemeli lerden ıstık calabiliyorum mazur görün ama bu konuda yeteneksizim yani ne yapayım :=)
                        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Klasik gitar (Hangisini sayayım ? )
                          Akustik gitar (Kendimin yok ama emaneten alıyorum tabi Crafter'ım vardı sattım)
                          Elektro gitar (Jackson JS-30 Black)
                          Bass Gitar (Sahip değilim aktif şekilde çalarım elime aldığımda yada lazım olduğunda)
                          Bateri (Sahip değilim ayıca eskiden grubumuzda batericiydim )
                          Org (Yamaha orta seviye bir orgum var modelini yazmam için bakmam)
                          Piyano (Sahip değilim çok profesyonel olmasada kurtaracak kadar çalıyorum)

Enstrümanlarının çoğunu aktif yada konserde hani acele bassçı eksik olur 2-3 nota basarsın ve bu şekilde çalıyorum faal olarak.
                          [COLOR=black]SADECE ESKİŞEHİRSPOR

Opel Insignia 1.6 Turbo 180 HP Cosmo - Olimpik Beyaz + DVD 800 (2010)

Fiat Bravo 1.6 MultiJet 120 HP-320 NM Sport - Lav Kırmızı + Skydome (2013)

Yorum

Benim büyük oğlanda bateri dersleri alıyor.Eve aldım elektronik bateri tesisatta kurdum.Benim elim yatkın değil hç olmazsa onun yetişmesini istiyorum İnşaallah oğlum katılır bir organizasyon olursa
                            Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

merte maşallah diyelim )ilk önce merak + beceri +kulak olacak biz malesef ıslık bile çalamayız )

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

İşleniyor...
                              X