Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hız Sınırı Karmaşası: 110 mu değil mi ???

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Hız Sınırı Karmaşası: 110 mu değil mi ???

Biri bana şu cümleyi açıklasın lütfen

"İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığının görüşünü alarak, yerleşim yeri dışındaki şehirlerarası çift yönlü karayolları ile bölünmüş yollarda ve otoyollarda otomobiller için hız sınırını 20 km/s’e kadar artırmaya yetkilidir."

20km ye kadar artırmaya yetkilir demiş, adam ben,im yetkim var ama ben sınırı artırmadım bu yol için 90 dır derse ne olacak?

Yorum

Ceza yiyeceksin haha

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşte ben de bunu diyorum, tabela olmadan güvenip de 110 yapmayın, yapasanız da artık polisin anlayışına kalırsınız bence.

sınırın 110 olduğu yerlerde bile o tabelaların koyulması sanırım 3-4 sene alır bizim ülkemizde

Yorum

Anlasilan bu foruma acilen bi tane trafikci polis bulmamiz gerekecek. yok mu insigniasi olan trafikci. ihihi

Yorum

Insigniası olan asayiş polisi var forumda da hemde çok aktif bir arkadaş

Yorum

kanunda ve yönetmeliklerde belirlenmiş olan hız sınırlarının 20 km üstüne çıkma yetkisi verilmiş azaltma yetkisi verilmemiş yani 50 ise 70, 110 ise 130 km

Yorum

50 ise 70 değil maalesef, dikkat ederseniz şehirler arası bölünmüş yollar için hız sınırını 20km ye kadar artırma yetkisi verilmiş. 50km şehir içi hızında veya gidiş-geliş şeklinde şehirlerarası karayolunda 90km lik hızda bir değişiklik yok.

Ayrıca zaten eski hız sınırı 90 idi bu durumda adam yetkisini kullanarak 110 yapabilir ama yol uygun değil diyerek 90 da da bırakabilir. Kısaca bir azaltma durumu söz konusu değil.

Yorum

Ben bayram tatiline memlekete gidicem, memleketteki emniyet müdürü vs tanıdık, dönüş yolunda ondan bu konu hakkında bilgi alır burada paylaşırım

Yorum

aslında Mehmet abi arkadaşından öğrenebilir belki ihihi
                    InsigniaTEAM

Yorum

Çağrı galiba içine doğdu. Sen bu mesajı yazmadan önce arkadaşımı aradım bilgi aldım. ihihi
                      Aldığım bilgiyi aktarmak için foruma girdim senin mesajını gördüm. ihihi

Arkadaşlar arkadaşım şehirlerarası yollarda uygulama yapan Bölge Trafik İstasyonunda çalışıyor.

90 km hız ile gidilmesi gereken normal yollarda sınır 99 km/h ... 100 km olursa affetmiyoruz demekte. ihihi
                      90 km/h ile gidilmesi gereken yolda 100 - 121 km/h arası yakalanırsanız 1. kademede ceza yiyorsunuz. 121 km/h üstü 2. kademede ceza yiyorsunuz. ihihi

Duble yollarda 110 km/h hız sınırının üst limiti 121 km/h . 122 km/h ile yakalarsak affetmiyoruz demekte. Arkadaşımızın mizacı biraz şakacıdır ama görevde affetmez . ihihi

122 km/h - 144 km/h arasında radara yakalanırsanız 1. kademeden, 144 km/h üstü hızlarda ise 2.kademeden ceza ödüyorsunuz.

Bugün itibari ile 121 km/h üstü müşterilerin baya baya arttığından bahsetti. ihihi

Hız sınırının artmasından dolayı toleranslarının olmadığını söyledi.
                      2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Yani duble yollarda 110 u uyguluyorlar.
                        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Beni yakalarsalar her halde 5 kademeden ceza yerim

Yorum

baba 105 radardan gecti ama birşey olmadı

Yorum

birilerı ceza yemeden ogrenemıyecez galıba
                              gecen gun emnıyet genel mud yard .......... sahıs acıklama yaptı yasa var ama yururluge gecmedı vatandasların magdur olmaması ıcın basın acıklaması yaptıgını soyledı adam benden soylemesı ona bakarsan 140 la radara cok gırdım bende benıde durduran olmadı sonkınden baska police
                              2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

celikler05: Bir kaç mesaj yukarda yazdığım yazıyı oku. Gerisi birazda şansına kalmış.
                                Ancak 110 km hız sınırı uygulaması resmi gazetede yayınlandı ve yürürlüğe girdi..

Orjinal yazı sahibi: celikler05
                                birilerı ceza yemeden ogrenemıyecez galıba
                                gecen gun emnıyet genel mud yard .......... sahıs acıklama yaptı yasa var ama yururluge gecmedı vatandasların magdur olmaması ıcın basın acıklaması yaptıgını soyledı adam benden soylemesı ona bakarsan 140 la radara cok gırdım bende benıde durduran olmadı sonkınden baska police
                                2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

İşleniyor...
                                X