Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Neden 'Bargain' ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: Falcoon View Post
    Sebebi benim milletimin çoğu konuda olduğu gibi araba konusundaki cehaleti. Özellikle erkek ise arabadan çok iyi anlarlar, trafikte hep hızlılardır, sollamadan edemezler, en iyi sürücüdür onlar hep. Ama gerçekler bunun hep tersidir yine genellikle. Şu araba çok yakar, kasasını o motor kaldırmaz . Herkes mühendis. Rakamla ne kadar yakıyormuş diye sor cevabı yok.
    Mesajın tamamına katılıyorum ve ilave olarak bu yorum ufak bir ekleme yapmak istedim. "O motor o kasayı kaldırmaz" yorumlarının çoğu aracın dış görünüşüne bakarak yapılan yorumlar. O yüzden örneğin 1400 kg'lık C segment HB araç için "o motor yeter" diyen adamlar; yine aynı ağırlıktaki (hatta bazen daha hafif) ancak daha büyük görünen bir araç için "o motor o kasayı kaldırmaz" diyebiliyor. Şu an örnek olarak marka-model hatırlamıyorum ama pek çok kez böyle aptalca yorumlar okudum.

Otomobil konusundaki ezbercilik aslında toplumumuzda genel bir hastalık. Benzer bir durumu 2000'li yılların başında Nokia telefonlar için yaşamıştık. Neredeyse 100 kişiden 90'ı Nokia alıyordu. Hiç unutmuyorum, arkadaşım 350 milyon liraya (6 sıfır atılmamıştı) ni-mh bataryalı, titreşimi bile olmayan 3310 almışken; ben 250 milyon liraya Pininfarina tasarımlı, li-ion bataryalı, titreşimli, dahili telesekreterli (operatör telesekreteri değil, bir dönemin üst sınıf ev telefonları gibi dahili telesekreteri vardı), yüksek çözünürlüklü, mavi aydınlatmalı grafik ekrana sahip, adeta koleksiyonluk bir model olan Samsung N400 almıştım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: babayimben View Post
      Biliyorum biraz hort olacak ama kusura bakmayın,
      Bir yerlerde okumuştum, doğruluğunu teyit edemedim ama;
      0 km araçlarda stok ayarlaması yapamadığı için opel, insigniaları makyaj zamanında ve yeni kasaya geçerken çok ciddi kampanyalarla ucuza vermiş. Bu da 2.el fiyatlarını olumsuz etkilemiş.
      2016 Kasım ayında Astra sormak için Opel bayiine girmiştim güya 2. el Astra bakıyordum. Satış temsilcisi onu boşver gel sana 95.000 TL'ye sıfır dizel otomatik Insignia Cosmo verelim demişti. Hatta gidip araca da bindim "vay be uçak gibi" demiş ama o kadar para nakit elimde olduğu halde hayatımın en büyük hatalarından birini yaparak o aracı almamıştım. Şimdiki aracımı tam 1 yıl sonra daha yüksek bir rakama! ikinci el olarak almak kısmet olmuştu.

İşte o tarihte Opel yeni kasa geliyor diye elindeki tüm insignia'ları neredeyse Astra parasına, yok paraya sattı. Bence fiyat düşüşünün en büyük etmenlerinden biri bu olmuştur...

Oysa diğer markalar gibi eski kasa-yeni kasa deyip araya fiyat farkı koyarak sıfır araçlarını öldürmeden çok daha iyi rakamlara satabilirdi, çok büyük bir pazarlama hatası yaptı. Bu kararı veren satış müdürü müdür genel müdür mü bilmem ama umarım hala o pozisyonda oturmuyordur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

2016 Kasım ayında Astra sormak için Opel bayiine girmiştim güya 2. el Astra bakıyordum. Satış temsilcisi onu boşver gel sana 95.000 TL'ye sıfır dizel otomatik Insignia Cosmo verelim demişti. Hatta gidip araca da bindim "vay be uçak gibi" demiş ama o kadar para nakit elimde olduğu halde hayatımın en büyük hatalarından birini yaparak o aracı almamıştım. Şimdiki aracımı tam 1 yıl sonra daha yüksek bir rakama! ikinci el olarak almak kısmet olmuştu.

İşte o tarihte Opel yeni kasa geliyor diye elindeki tüm insignia'ları neredeyse Astra parasına, yok paraya sattı. Bence fiyat düşüşünün en büyük etmenlerinden biri bu olmuştur...

Oysa diğer markalar gibi eski kasa-yeni kasa deyip araya fiyat farkı koyarak sıfır araçlarını öldürmeden çok daha iyi rakamlara satabilirdi, çok büyük bir pazarlama hatası yaptı. Bu kararı veren satış müdürü müdür genel müdür mü bilmem ama umarım hala o pozisyonda oturmuyordur.
        aynı dönem bende araştırma yaptım ve o dönem yeni astra 105k idi insignia 110k idi. araştırdım yeni gelecek araç aynı şanzıman motor ikilisini kullanıyordu. fark tasarım ve hafifleme ve illaki de yalıtım biraz daha iyidir diye o kadar. ve bana astra mı insignia mı diye de sordum satış temsilcisi dedi İNSİGNİA VARKEN ASTRA İSTEDİĞİ KADAR YENİ OLSUN İNSİGNİA DIR DEDİ. Şuan iyiki almışım diyorum.

Yorum

Filo aracı değil de ondan.

Teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
          X