Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Neden 'Bargain' ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia Neden 'Bargain' ?

Evet arkadaşlar, çok merak ettiğim bir konu.

Örneğin 2016 model düşük km dizel-otomatik Cosmo bir Insignia yaklaşık 140 bin lira ederken, yine aynı model-km Comfortline DSG Golf de aynı para(hız sabitleyici dahi yok) Aynı model-km Passat 50 bin daha pahalı, Superb 40 bin daha pahalı vs.

​​​​​​Bunun nedeni sizce nedir? Insignia neden kelepir?

bence nedeni şu, almancı nesil zamanında genellikle bu arabalara binmişler, sonra bmw ve merso alamayanlarda vw alırım demiş ve algıda premium hissi oluşturmuş. Türk milleti vw ye aşık resmen. bomboş araçlara o dediğiniz farkları veriyorlar, şirketler için zamanlada prestij unsuru olmuş. küçücük golfe 200 bin bayılanlar sayesinde zaten fabrika kurulur bir kaç seneye tr ye. harika pazarı var. showroomlarda kasıntı temsilcilerle donatılınca halk olarak çok sevdik bu kakılmayı. şu bir gerçekki son yıllarda üretilen vw araçlar sürüş keyfi açısından keyif vermeye başladı ama o fiyatlar nedir ? bana da içerisi daha bir premium hissi veriyor ama insignia gibi bir aracı fiyat olarak böyle gömdürecek kadar da o paraları vermeye değer görmüyorum. o paraları verecek olsam yine yeni kasa insignia alırdım en dolusundan.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Konu sadece VAG grubu da değil, örneğin arka süspansiyonu torsiyon olan Talisman aynı model-km 170 bin lira, daha çarpıcı bir örnek aynı model-km Astra K Excellence da 140 bin lira. Gerçekten çok ilginç.

Yorum

Sebebin ne olduğu bence açık, kendi öz tecrübelerini yaşamaya cesareti olmayanlar, onun bunun ağzına bakıp bu araçları satın alıyorlar , sonra da dertlerini anlatacak muhatap bulamayınca google amcaya müracaat ediyorlar ve sonuç :hüsran

Yorum

Nedenler sıralanabilir ancak benim en çok aklıma gelen:
          -Ülkedeki saçma vw algısı, herkesin arabayı aldığı ertesi gün satacakmış gibi düşünmesi
          -LPG ustalarının elinde kurban edilmiş 1.6 t 180 hp canavarlar
          -Cebindeki son parayla 60-65.000'e 1600 kg 1.6 t araç bulup aylık 100 tl masrafla (benzin+bakım) insginiayı yürütebileceğini düşünen honda Civic kullanıcısından hallice kitle.

Tekrar olacak ama 2014 temmuzda muadili 1.4 t si125 hp passattan 20.000 tl ucuza aldığım makyajlı kasa 1.4 t aracımı belirttiğim model passatın piyasa ederinin üstünde 7 saatte sattım. Bargain Insignia yoktur iyi bakılmamış Insignia vardır.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
          2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Sebebi benim milletimin çoğu konuda olduğu gibi araba konusundaki cehaleti. Özellikle erkek ise arabadan çok iyi anlarlar, trafikte hep hızlılardır, sollamadan edemezler, en iyi sürücüdür onlar hep. Ama gerçekler bunun hep tersidir yine genellikle. Şu araba çok yakar, kasasını o motor kaldırmaz . Herkes mühendis. Rakamla ne kadar yakıyormuş diye sor cevabı yok.

Avrupa ve Amerikada aracını boyatırsan değerlenir bizde tam tersi.

Bu ülkede şahin doğan yıllarca ve halihazırda niye hakettiğinin hep misli fiyatlara alıcı bulmuştur sizce?

Sonuç ekonomide arz ve talep eğrisinin kesiştiği noktada fiyat teşekkül eder.

Akıllı insanlar bu durumu lehine çevirir ve kaiteli mala ucuz fiyatlarla ulaşmış olur. Diğerleri de malın hakkının çok üzerinde paraları bayılır herkesin seveceği seçimler yapar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Falcoon View Post
              Sebebi benim milletimin çoğu konuda olduğu gibi araba konusundaki cehaleti. Özellikle erkek ise arabadan çok iyi anlarlar, trafikte hep hızlılardır, sollamadan edemezler, en iyi sürücüdür onlar hep. Ama gerçekler bunun hep tersidir yine genellikle. Şu araba çok yakar, kasasını o motor kaldırmaz . Herkes mühendis. Rakamla ne kadar yakıyormuş diye sor cevabı yok.

Avrupa ve Amerikada aracını boyatırsan değerlenir bizde tam tersi.

Bu ülkede şahin doğan yıllarca ve halihazırda niye hakettiğinin hep misli fiyatlara alıcı bulmuştur sizce?

Sonuç ekonomide arz ve talep eğrisinin kesiştiği noktada fiyat teşekkül eder.

Akıllı insanlar bu durumu lehine çevirir ve kaiteli mala ucuz fiyatlarla ulaşmış olur. Diğerleri de malın hakkının çok üzerinde paraları bayılır herkesin seveceği seçimler yapar.
              Aynen öyle. Herkesin dediğine katılıyorum. Opel bence hakettiği değeri görmüyor. En boşu bile, birçok alman aracın fullü gibi.

Yorum

Başta Şaman bey olmak üzere herkesin yazdıklarında doğruluk payı var. Ancak detaylı analize gerek yok bence, bizler bu fırsatı görüp uygun fiyatlara çok dolu, konforlu, kaliteli bir aracı tercih etmiş şanslı/akıllı/uyanık :-) kişileriz.

120-140 bin TL civarına full dolu bir Insignia alabilecekken sadece marka sebebiyle veya 100 KM'de 1 litre az yakıyor diye bomboş, dandik araçları alanlara üzülüyorum gerçekten.

Yorum

şu bir gerçek araçlarımız hak ettiği ikinci el piyasası maalesef yok bunu bizler oluşturabiliriz araçlarımızı yok pahasına satmayalım zaruri bir ihtiyaç yok ise

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                    şu bir gerçek araçlarımız hak ettiği ikinci el piyasası maalesef yok bunu bizler oluşturabiliriz araçlarımızı yok pahasına satmayalım zaruri bir ihtiyaç yok ise
                    Kesinlikle abi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                      Forumculara da ekstra indirim yapalım ama bi İnsignia sahibi yapamadınız bu kardeşinizi. Kış buluşmasına koşarak gelirim artık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LethalSteel View Post

Forumculara da ekstra indirim yapalım ama bi İnsignia sahibi yapamadınız bu kardeşinizi. Kış buluşmasına koşarak gelirim artık
                        Buluşmalara gelmeniz için insignia şart değil her zaman gelebilirsiniz.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkür ederim ince düşünceniz için Yine de ilk buluşma yakışıklı bir insignia ile olsa güzel olur

Yorum

Kendi adıma konuşayım. Araç alırken, satışını düşünmem. Araçtan alacağım keyfi düşünürüm. Insignia'nın hak ettiği değerde ikinci el olarak satılmaması tabi ki üzücü. Ama bu sayede en son 2017 sıfır fiyatı (her ne kadar çoğu vergi de olsa) 90bin euro olan 325 beygir bir araca biniyorum şu an. Keyfim çok yerinde
                            1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Yorum

Biliyorum biraz hort olacak ama kusura bakmayın,
                              Bir yerlerde okumuştum, doğruluğunu teyit edemedim ama;
                              0 km araçlarda stok ayarlaması yapamadığı için opel, insigniaları makyaj zamanında ve yeni kasaya geçerken çok ciddi kampanyalarla ucuza vermiş. Bu da 2.el fiyatlarını olumsuz etkilemiş.

Yorum

İşleniyor...
                              X