Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AFL detaylı bilgi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Bende uzun yolda anlamadım, ama araç açılışında farlar yukarı aşağı hareketleri yapıyor, kitapciga baktığımda aydınlatma anahtarının autoda değilde , far işareti olan segmede olması gerektiğini yazıyor, fakat bu şekilde denemedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
      Aldığımdan beri o düğmeyle neredeyse hiç oynamamışımdır.
      Benim ayar sürekli 'park' konumunda, oto modu yalnızca gece sürüşlerinde kullanıyorum.
      Bunun sebebi ise aydınlatma ihtiyacı olmadığı halde sensörün gereksiz yere farları açması.
      Bilindiği gibi ışık ışınlarının kütlesi var , bu gereksiz yakışlar zaman içinde far reflektörünün
      kararmasına yol açar , böyle davranarak far ve reflektör ömrünü biraz daha uzatmış
      olduğumu düşünüyorum.

Yorum

Far anahtarı auto konumunda olacak. Selektör kolu iki kez hızlıca ileri ittirilip far simgesi üzerinde A çıkması sağlanacak.sonra videodaki ayarlar yapılacak. https://youtu.be/3Herq1nafgc ( videodaki akıllı ışık dağılımı şehiriçi için daha uygun.köşe ve viraj aydınlatması seçilirse odağı daha çok ortaya alıp direksiyon hareketleriyle ışık hareketi daha belirgin olur) far hareketi 40 kmh üzerinde olacak diye bir şart yok. 10 ile giderken de direksiyonu sert çevirin farın hareketlerini görebilirsiniz

Yorum

Selektörü iki kez ileri ittirince göstergede auto konumu böyle olacak
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 2 photos.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eto1907 View Post
            Selektörü iki kez ileri ittirince göstergede auto konumu böyle olacak
            Detaylı bilgi için teşekkürler daha iyi gözlemlemeye çalışacağım, ben bu ayarları yapıyorum ama dönmüyor gibi,ekrandasa A simgeli far yanıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: escem26 View Post

Detaylı bilgi için teşekkürler daha iyi gözlemlemeye çalışacağım, ben bu ayarları yapıyorum ama dönmüyor gibi,ekrandasa A simgeli far yanıyor
              bende de durum aynı,
              denedikten sonra bilgi verin lutfen

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eto1907 View Post
                Far anahtarı auto konumunda olacak. Selektör kolu iki kez hızlıca ileri ittirilip far simgesi üzerinde A çıkması sağlanacak.sonra videodaki ayarlar yapılacak. https://youtu.be/3Herq1nafgc ( videodaki akıllı ışık dağılımı şehiriçi için daha uygun.köşe ve viraj aydınlatması seçilirse odağı daha çok ortaya alıp direksiyon hareketleriyle ışık hareketi daha belirgin olur) far hareketi 40 kmh üzerinde olacak diye bir şart yok. 10 ile giderken de direksiyonu sert çevirin farın hareketlerini görebilirsiniz
                Aynen 10km hızla bile belirgin hareket ediyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post

Benim ayar sürekli 'park' konumunda, oto modu yalnızca gece sürüşlerinde kullanıyorum.
                  Bunun sebebi ise aydınlatma ihtiyacı olmadığı halde sensörün gereksiz yere farları açması.
                  Bilindiği gibi ışık ışınlarının kütlesi var , bu gereksiz yakışlar zaman içinde far reflektörünün
                  kararmasına yol açar , böyle davranarak far ve reflektör ömrünü biraz daha uzatmış
                  olduğumu düşünüyorum.
                  Ben sensörün o kadar kararsız kaldığını düşünmüyorum. Gerekmediği yerde farların açıldığını pek hatırlayamadım. Açıldığında umursamamış da olabilirim. Vitesim manuel, varsın farlarım da otomatik olsun

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

[QUOTE=HaniBanaDemiş;n628286]

Ben sensörün o kadar kararsız kaldığını düşünmüyorum. Gerekmediği yerde farların açıldığını pek hatırlayamadım.
                    Açıldığında umursamamış da olabilirim. Vitesim manuel, varsın farlarım da otomatik olsun [/QUOTE

Sorun yok, keyifli sürüşler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: VamosRepz View Post

Yanıtınız için teşekkür ederim.
                      Konuyu birden fazla kez okudum
                      Ancak tam anlamıyla cevap yok. Konuyu acan arkadas, sorununu serviste tekrardan program yukleterek giderildiğini paylaşmış.
                      Onun öncesinde de durur vaziyette merceklerin dönmediğini, hayır döner denildiği yorumlar var.

Servisin söylediği, aracın durur vaziyette merceklerinin direksiyon ile birlikte hareket etmediği yönünde.
                      Onu netleştirmek amaclı yazmak istedim.
                      Arkadaşlar durur vaZiyette benim aracında donmuyor fakat serviste bir arac vardı 2015 stil paket artı cevre görüş paket dinamik hız sabitleme anlıyacagınız full paket ilginçtir durduğu yerde dreksyonla farlar donuyor servisteki arkadaslarda sasırdı ama mod secimi için kiklemeye izin vermiyordu normalde farlar durdugu yerde hareket etmezmiş

Yorum

İşleniyor...
                      X