Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AFL detaylı bilgi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: adarada View Post
    Bu akşam test yapıp video çekebilirsem buraya atayım belki video da anlaşılır
    Süper olur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bicakci54 View Post

Süper olur
      Hocam videoyu dün akşam çektim ama yükleyemedim. Ben uzun yolda çalıştığını görmemiştim ama dün çok güzel çalışıyordu hafif aydınlık yerlerde bile bariz farların sağa sola hareket ettiği belli oluyordu. Ama benim dün yaptığım tek değişiklik far kolunu iki kere ileri itip otomatik uzun far aktif yazısını görmekti. belki de sistem ondan dolayı çalışmaya başladı. Siz de bir deneyin. direksiyon hareketine göre farlar da yönleniyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adarada View Post

Hocam videoyu dün akşam çektim ama yükleyemedim. Ben uzun yolda çalıştığını görmemiştim ama dün çok güzel çalışıyordu hafif aydınlık yerlerde bile bariz farların sağa sola hareket ettiği belli oluyordu. Ama benim dün yaptığım tek değişiklik far kolunu iki kere ileri itip otomatik uzun far aktif yazısını görmekti. belki de sistem ondan dolayı çalışmaya başladı. Siz de bir deneyin. direksiyon hareketine göre farlar da yönleniyor.
        Telefon numaramı yazsam vıdeoyu yollama sansınız varmı

Yorum

Bugun servise gittim arıza vermiyor açılışta sağ sol asagı yukarı yapıyor sorun yok dendi fakat serviste aynı araca baktık durduğu yerde bile dreksyonu çevirince farlar sağ sola dönüyor benim araçta dönmüyor neden olduğunu çözemediler araştırıp size dönüş yapıcaz dendi bakalım suan haber bekliyorum burdan merak edenleri bilgilendiricem

Yorum

alla alla entrasan

Yorum

Sakarya ekin oto’da tekrardan program yuklendi modlar atif edildi suan sorunsuz çalışmakta

Yorum

Herkese merhaba
                2017 Model Sport - İnsignia aracımda da aynı durumu yasıyorum.
                acılırken herhangi bir arıza uyarısı almıyor.
                Arac durur vaziyette iken direksiyonu sag-sola cevirdiğimde mercekler hareket etmiyor.
                yetkili 2 servis ile gorustum. Kendileri kesin bir dille arac durur vaziyetteyken merceklerin hareket etmeyeceğini soyluyorlar.

Sarı yan farlar calısıyor ancak mercekler oynamamakta.
                Servislerde bu durumun normal oldugunu soylediler.
                ne yapabilirim, fikir verebilir misiniz?

Yorum

Önce konuyu baştan aşağıya okuyun, sonra sorunu kendiniz çözeceksiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                    Önce konuyu baştan aşağıya okuyun, sonra sorunu kendiniz çözeceksiniz
                    Yanıtınız için teşekkür ederim.
                    Konuyu birden fazla kez okudum
                    Ancak tam anlamıyla cevap yok. Konuyu acan arkadas, sorununu serviste tekrardan program yukleterek giderildiğini paylaşmış.
                    Onun öncesinde de durur vaziyette merceklerin dönmediğini, hayır döner denildiği yorumlar var.

Servisin söylediği, aracın durur vaziyette merceklerinin direksiyon ile birlikte hareket etmediği yönünde.
                    Onu netleştirmek amaclı yazmak istedim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: VamosRepz View Post

Yanıtınız için teşekkür ederim.
                      Konuyu birden fazla kez okudum
                      Ancak tam anlamıyla cevap yok. Konuyu acan arkadas, sorununu serviste tekrardan program yukleterek giderildiğini paylaşmış.
                      Onun öncesinde de durur vaziyette merceklerin dönmediğini, hayır döner denildiği yorumlar var.

Servisin söylediği, aracın durur vaziyette merceklerinin direksiyon ile birlikte hareket etmediği yönünde.
                      Onu netleştirmek amaclı yazmak istedim.
                      O halde ben (bildiğim kadarı ile) size yanıt vereyim. Araç ayarlarının doğru yapılmış olduğunu varsayıyorum.

Araç dururken veya 40 km altı süratlerde seyrederken AFL'nin köşe aydınlatması özelliği hariç tüm aydınlatma modları
                      viraj aydınlatması dahil) devre dışıdır.

AFL + Fonksiyonları 40 km süratten sonra (sürat- hava-yol-şehir içi veya kırsal aydınlatma-uzun far asistanı vb) araç
                      süratine ve çevre koşullarına göre teker teker devreye girer veya devreden çıkar. Sis farı (köşe aydınlatması hariç) AFL + nın fonk-
                      siyonlarını geçici olarak devre dışı bırakır, yeniden aktif edilmediği sürece bu fonksiyonlar çalışmazlar.

Bu anlattıklarım AFL +nın normal davranışları, bunların dışında fonksiyonel bir aksaklık olsa sistem zaten sizi kesinlikle ikaz edecektir.
                      Yeni yazılımla sorunu çözdüğünü söyleyen arkadaş -aksamanın yazılım kaynaklı olduğunu asla bilemeyeceği için- ECU deki hata koduna
                      göre yazılım tazelemeyle mesele halledilmiştir. Sizin böyle bir sorununuz yok, sisteminiz olması gerektiği gibi davranıyor.

Yorum

Çok teşekkür ederim detaylı bilgilendirmenizden ötürü.
                        Bügün aksam-gece 40 km ve üzeri hızlarda test edeceğim.
                        ihtiyacım olan bilgi araç durur vaziyetteyken merceklerin oynamadıgıydı.
                        netleştirmiş olduk, tekrardan tesekkur ederim.

Yorum

Merhaba arkadaşlar, afl için bilgi ekranından akıllı ışık dağılımıni açtım fakat aydınlatma anahtarı autodami olacak yoksa far işaretindemi olacak , kitapçıkta far işaretinde olacak diyor sanki, cevap için şimdiden teşekkürler

Yorum

Aldığımdan beri o düğmeyle neredeyse hiç oynamamışımdır.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Far konumu Auto kısmında olacak. gerisini Afl+ halledecek. ben de hiç dokunmadım şimdiye kadar.
                              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Dün aksam hava karardıktan sonra test etmek amaclı sürüş yapayım dedim ama yine anlamadım farların dönüp, dönmediğini
                                Yol aydınlatma direklerinin olmadıgı, şehirler arası yolculuklarda denemek gerekecek.
                                İnternette izlediğim videolar hep dar, zifiri karanlık yollarda cekilmiş.
                                Bariz farların döndüğü anlaşılıyor.

Dönüyor bizimki de heralde, öyle olduguna inandım

Yorum

İşleniyor...
                                X