Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opelin saçma sapan politikası....

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opelin saçma sapan politikası....

Merhaba arkadaşlar. Sitenizi uzun zamandır takip eden bir insignia sahibi ama kullanıcısı olamayan bir kişiydim. Bununda nasıl olduğunu size anlatayım.
    18 Kasım 2009 tarihinde çok uzun incelemeler ve araştırmalar sonucu bir adet insignia almaya karar verdim. bunun üzerine bayii ye gittim ve 1.6 cosmo 180 hp felxiride şase ve sunroof özellik eklettiğim bir insignia sipariş ettim.
    Bayiden bana aracımın ocak ayının başında yani 45 gün içinde teslim edileceğini söylediler. Anlaştım ve ocak 15' e kadar bayii aramadım. Artık dayanamayıp aradığımda arabanın gemide olduğunu yalanıyla karşılaştım. 10 gün içinde teslim ederiz dediler. 10 gün sonra fabrikadan yanlış çıkış görünüyor, bizim hatamız değil şubat başında teslim edeceğiz dediler. Onu da sineye çektik. En sonunda artık dün aradılar ve arabanın gümrükte olduğunu ve cuma günü teslim edeceklerini söylediler.
    Bunun üzerine bende kalan kısmı ödemek ve plaka işlemlerini beklememek daha da önemlisi insignia ma kavuşmak için bunun kalan bakiyeyi yatırmaya bayii ye gittim.
    Parayı vezneye yatırıp sorumlunun yanına gittiğimde opel siz jest yaptı denildi. Bende merajla ne olduğunu soruca artık arabanız 2010,5 model. Arabanıza ek olarak Gözlük kılıfı ve USB girişi konuldu dedi. Bende USB girişi zaten tanıtımda vardı dedim. O avrupa broşürde var dedi.Peki dedik.
    ASIL BOMBA EN SONDA PATLADI: OPEL BİR KARAR ALDI. 6' LI CD CHANGER' I KALDIRIP YERİNE TEK CD ÇALAR KOYMUŞ DEDİ.
    Bunu duyunca kan beynime sıçradı tabi. neymiş USB ve gözlük kılıfı koymuşlar 20 TL lik, 2.000 TL lik CD changer' ı kaldırıyorlar. Olaylar aynen bu anlattığım şekildedir arkadaşlar. Amacım burada opeli karalamak falan değil. Başıma gelenleri sizlerle paylaşıp bir nebzede olsa dert yanmak diyebiliriz.
    Şu an elimde 1994 model Vectra A - GLS var. yaklaşık olarak 13 yıldır bizde. Yadigardı, çok masraf çıkarınca satmak zorunda kaldım. Keşke satmasaydım da bu arabayı almasaydım. Anlayacağınız atadan opelciyiz ama büyük konuşmayı da sevmem ama bu hayatımda opelle son birlikteliğim. bir daha da kolay kolay almam.

Renault!!!

Ynt: Opelin saçma sapan politikası....

Haklısınız opelle alışveriş olunca biraz feragat etmek gerekiyor. Bende sizin gibi insignia siparişi verdim. Opsiyonel olarak 18 jant istedim. Araç edition du oyüzden. Gele gele aracın üzerinde 17 jantlar geldi. İşte böyle opelle iş yaptınmı böyle süprizlere hazırlıklı olmak gerekiyor. Benim şu ses gelen disklerde 6 aydır değişecek bekle babam bekle. Daha çok beklicez anlaşılan. Adamlar aracı satana kadar sizinle ilgileniyorlar. Sonrası malum artık sorunlarla tek başınasınız. Bilemiyorum sadece opelde mi böyle.
    OPEL İNSİGNİA 1.6 TURBO EDİTİON TEKNİK GRİ   PREMIUM PACE

34 GK 1225

Yorum

Biz aralık ortasında sipariş vermiştik aynen size dedikleri gibi bizede ocak 15 de teslim ederiz dediler.Sonra o tarih ocak sonu sonrada şubat 15 oldu neyse geç olsun güç olmasın dedik.Bu tarih karmaşası o ara sipariş veren herkeste olmuş sanırım.Açıkcası bende bir son dakika süprizden korkuyorum mesela araçta istediğim DVD800 olmazsa vs...
      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

ben bu servislerin varya .... sinirimden

Yorum

Selamlar @Mutsuz bey;

Birşey soracagım aracınızdaki müzik sistemi nedir mesala bende cd500 var söylediğiniz gibi tek cd alıyor ama cd kullandınızmı diye soracaksınız hiç ihtiyacım olmadı çünkü usb üzerinden yüzlerce mp3 yüklüyorsunuz cd ile uğraşmıyorsunuz bu arada aracınıza felxiride ilave ettirmeniz gerçekten isabetli bir karar olmuş araca bindikten sonra buraya yazdıklarınızı size unutturacak bir aracınız var hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Önemli olan cd kullanmak değil tabi ki. İnsan bir şeye şartlandırıyor kendini, olmayınca hüsran yaşıyor. Bugün aradılar bir nebzede olsun hatalarını telafi ettiler.
            Arkadaşların da dediği gibi opelle çalışınca bazı şeylerden feragat etmek zorunda kalıyorsunuz. Arabayı yarın öğleden sonra teslim edeceklerini söylediler. Güzel güneşli bir günde resimlerini çekip eklemeyi düşünüyorum.
            Renault!!!

Yorum

Araçtaki müzik sistemi CD500 bildiğim kadarıyla. Eğer ki teslim alırken bir değişiklik daha karşıma çıkmazsa.
              Renault!!!

Yorum

Aracınız hayırlı olsun. KAzasız günlerde binmenizi dilerim. Görüşlerinize katılıyorum. Artık günümüzde bu tarz saçma sapan bahane ve gerekçelerle verilen sözlerin tutulmaması insanın canını sıkıyor. KEndi aracımı yenilerken eşimin aracını da yeniledim. Ben insignia eşimde Hyundai de karar kıldık. Ama kıyasladığımda inanınki hyundai hizmet ve servis kalitesi açısından opele 5 basar. Araç kalitesi demiyorum yanlış anlamayın. Biz eşimin aracını birçok opsiyonla donattık. Bana ancak 20 günde teslim ederiz dediler ve 15. günde araç elimizdeydi üstelik hiç eksiksiz. Satış sonrası destek konusunda da oldukça ilkeliler. Belki buradaki servisten kaynaklanıyor bilemiyorum ama çok memnunum açıkçası. Opel gibi bi markanın bu tarz şeylerle insanın keyfini kaçırmasını kabullenemiyorum. Hanıma alay konusu olmak da cabası
                Saygı ve sevgiyle...
                Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Hepinize kazasız belasız zevkli seyirler dilerim...
                  Renault!!!

Yorum

Arabanızı almak icin tercih ettiginiz bayi bence araclarımızın markası kadar onemli. Sonucta bu araclar yurtdısına siparis edilip ithal ediliyor. İsini profesyonelce yapmayan bir bayinin ufak bir hatası pek cok soruna yol acabilir.
                    Insignia 1.6V 180HP / Edition+Elegance / Carbon Black

Yorum

öncelikle hoşgeldiniz.
                      sipariş verilen araç hazırda yoksa, fabrikada yeni üretilecekse teslim süresi 8-10 haftadır. sipariş verdiğiniz bayi daha önce araç satmamış gibi neden 45 gün demiş anlamadım. belkide sizi kaçırmak istemediler. aynı gecikme sorununu Mehmet abi de yaşamıştı.

Insignia'nın müzik sistemleri;
                      CDC400 - grafik ekran ve 6'lı cd changer
                      CD500 - renkli ekran, 1 cd + usb
                      DVD800 - renkli ekran, 1 cd/dvd + usb

şeklindeydi, CDC400'den 6'lı changer'ı kaldırıp CD500 gibi yaptılar diye biliyorum.
                      yani siz başta 6'lı cd changer bekliyorsanız sizinki CDC400 demektir.

bence USB'ye geçmeleri iyi oldu.
                      6 cd = ~180 şarkıdan toplam 1080 şarkı yapar, şarkı boyutuna göre toplam sayı azalıp çoğalabilir
                      1 cd + usb = 180 şarkı cd'den, 1000 şarkı USB'den toplam 1180 şarkı yapar. USB'nin hızı da cabası.
                      sürekli yeni cd çekmenize de gerek yok, usb'ye sil yükle sil yükle yeterli ihihi

Fatih abiye katılıyorum, aracınızı aldıktan sonra birçok şeyi unutacaksınız
                      her güzelin bir kusuru vardır
                      InsigniaTEAM

Yorum

sanırım aracını mar oto dan alan pek yok.biz aracı alırken tarihte bir sıkıntı yaşamadık. şimdiye kadarda servise gitme ihtiyacı duymadık.ama artık zamanı geldi sanırım(disklerden dolayı).umarım iyi bir muamele görürüz.
                        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

mar oto bize 50 km kadar uzak kalıyor.o yüzden diskleri erpas da değiştirebilirz.bu bayii hakkında bilgisi tecrübesi olan var mı?

Yorum

ben aracımı mar oto dan aldım bayinin sahibinin aracıydı.
                            [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

öyle mi biliyorum o arabayı .yıldıray beyden aldınız sanırım.

Yorum

İşleniyor...
                              X