Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yardımcı olabileceğinizi umuyorum.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Yardımcı olabileceğinizi umuyorum.

dediğim gibi sizin için o araç bence bitmiş.. İnsignia gerçekten iç mekan sessizliği ve görünümü açısından çok güzel ve turbo motoru anlatmaya gerek yok. Ama şunuda unutmayın ben vw forumada üyeyim bir kaç kez şanzıman değiştrmekten dolayı arabasının değişimini talep edip kazananlar dahi oldu demem o ki, arıza her araçta olabilir.. Siz bence o bahsettiğiniz aracı alın ve bir kurban kesin, kurbanın bir budunuda bana yollayın) bakın nasıl hayatınız düzene giriyor)
    F30 Sport+

Yorum

insigniadan vazgeçmeme karaı doğru mu? neden öyle düşündünüz?

Yorum

avensiste sonuçta oldukça iddialı bir araç...

Yorum

Gökhan bey,

Ne yalan söyleyeyim bahsettiğiniz olayı atladım ben . Eğer değiştirisem bu kez atlamayacağım. But konusunda söz vermeyeyim

Ersin bey,

Alman arabası hariç hiçbir araça sahip olmadım daha önce. (Sırasıyla Opel astra, A3 x3, Opel Insignia ). Birde babamın C200 ve A6 sınıda kullandım. Bir şekilde bu araçların kullanım sırasında verdikleri his çok benzer. Benzer olduğunu da Avensisi kullanınca anladım. Araç tamamen farklı bir his veriyor. Direksiyon farklı, vites kolunun yerleşimi oldukça farklı. Pedallar farklı. Yol tutuşu vs... Bilemiyorum belki uzun süre kullansam alışırım ancak A3 ten inip Insignia ya bindiğimde böyle bir farklılık kesinlikle hissetmedim.

Bu arada biraz daha araştırdım ve Vehicle Identification Number (VIN) denen olayın ayrıntılarını öğrendim. Araçlardaki Kasis no lar ISO ya uygun olarak standartlaştırılmış. Baştan 10. rakam (yada harf) model yılını belirtiyor. Benimki "9". Bayideki aracın kasis no sunu Cep ile fotoğraflamıştım onda "A" yani 2010. Ancak üretim ile ilgili bilgi varmı yokmu çok kurcalayamadım. Merak eden varsa http://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle...rer_Identifier tıklayabilir.
          Beyaz Insignia 1.6T Cosmo

Yorum

Onur bey, açıklamalar için teşekkür ederim. bende kendi aracımın şasi nosuna bir bakayım. en azından 2010 model olması açısından kafanızda soru işareti kalmamıştır herhalde. peki premium siparişi vermeniz durumunda fiyat farkı istiyorlar mı? çünkü aklıma birşey geldi de

Yorum

Rica ederim,

Paket fiyat farklılığı dışında extra bir fiyat kastediyorsanız bilmiyorum. Onuda sorarım.

Yorum

şimdi şöyle bir durum oluştu. çoğu otomobil satıcısı ötv indirimi bitmeden kendine, çalışanlarına, eşe dosta araba almışlar. ötv bittikten sonrada araçları indirimli olarak satıyorlar (fırsat ürünleri olarak) aslında yaptıkları indirim bundan kaynaklanıyor. belki o araçta böyledir diye sormuştum...

Yorum

Anladım onlardan pek kalmamış ellerinde,

Şu anki Opelin tüm İnsignialara ( belkide tüm araçlara ) uyguladığı yıl sonu indirimi. Taban fiyatta belli bir oranda indirim yapılmış. Meslea 58.800 olan 1.6 T edition taban fiyat 55.300 e çekilmiş. İki yetkili bayiden teyit aldım.

Yorum

madem öyle, o durumda ben birşekilde premium almak için uğraşırdım. mesela ötv indirimi ile araç kalmamıştı ben neredeyse 15 farklı ildeki opeli aradıktan sonra en son zonguldak ereğliden aracı buldum ve telefonla aldım. ortada ne araç vardı ne de cismani bir kişi. telefondaki bir adama güvendim anlayacağın. senin benim gibi acele etmene gerek yok ama en azından diğer illerde premium şansını dene derim. arabada pişmanlığın ne diye sorsalar premium almadığıma derim.

Yorum

İşleniyor...
                    X